Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Árvaházba kell adjam a gyereke...

Árvaházba kell adjam a gyerekeimet?

Figyelt kérdés

Mi mást tehetnék? Apjuk nem segít,szüleim nincsenek,a kicsi 9 hós,nekem meg dolgozni kell menjek.

Képtelen vagyok tiszta egyedül felnevelni Őket.


2010. okt. 31. 08:07
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:
A nevén van a kicsi,de nem vagyunk házasok.
2010. okt. 31. 08:34
 12/30 A kérdező kommentje:
Úgy döntött ,h egyszerübb lesz neki elmenni ,minthogy családban éljen.A család az sok lemondással jár,főleg a kisbaba miatt.
2010. okt. 31. 08:36
 13/30 anonim ***** válasza:
a családsegítőnek kell kell mondani mindezt,ha akarod fel tudod őket nevelni.csak meg kell keresni a megoldást.az árvaház nem megoldás,hacsak nem szeretnéd tönkretenni az életüket.Apukát fel kell jelenteni és bíróságilag megállapítani,hogy mennyit fizessen,ha nem fizet,az állam megelőlegezi és őt meg lecsukják.ez van.Szüleid,barátaid,ismerőseid,védőnő,csak van valaki aki tud hasznos tanácsot segítséget adni,hisz ők ismerik első kézből az életed.
2010. okt. 31. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
2 éves korig míg kapod a gyedet, addig csak megéltek belőle. Vagy van hiteleltek is? aztán valahogy csak kihúzzátok az oviig. Falun úgy tudom, hogy ahol nincs bölcsi, ott méltányosságból, ha van hely beveszik hamarabb is a gyereket oviba.
2010. okt. 31. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 kisnita ***** válasza:
100%

Szia!

Ne légy elkeseredve, most nagyon erősnek kell lenned, a gyerekeket nézd, miattuk nem adhatod fel!

Nem kell őket árvaházba adnod, ezen ne is gondolkodj!

Először is menj be az önkormányzatra és mond el nekik, hogy mi a probléma. Aztán menj be a bíróságra és jelentsd fel a gyerekek apját és kérj gyerektartást. Mindenhol működnek ingyenesen igénybe vehető pártfogó ügyvédek (apukámnak is egy ilyen ügyvéd segített mert ő sem tudta megfizetni) a bíróságon majd adnak melléd ügyvédet, e miatt nem kell aggódnod. Van valamilyen szakmád képesítésed? Most mit kapsz a családi pótlékon kívül? Gyest, gyedet? Van valami szakmád, képesítésed? A szülés előtt dolgoztál valahol?

A kicsi babát el kellene helyezni valahol, ha nincs bölcsi a közelben akkor kérdezd meg az önkormányzaton, hogy van-e esetleg családi napközi vagy a kicsi elhelyezésében tudnak-e segíteni. Hallottam már olyat, hogy vannak képzett szociális munkások akik vállalnak gyerekfelügyeletet, úgy tudom ezt a családsegítőknél kell megérdeklődni.

Az önkormányzatnál rendkívüli segélyt is tudsz igényelni ilyen esetben 20-100 ezer Ft-ig terjedhet az összege (ha jól tudom) attól függ mennyire szorultok rá.

Igényeld meg a kiemelt családi pótlékot és a gyermekvédelmi segélyt is. Nem sok, de az is valami. Egyenlőre ennyit tudok javasolni. De ne keseredj el, fel fogod tudni nevelni őket. Menj be az önkormányzathoz ők segíteni fognak!

2010. okt. 31. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 kisnita ***** válasza:
100%
Még valami: Az önkormányzatnál lehet igényelni rászorulóknak ebédet (nálunk legalábbis lehet, szerintem mindenhol). Ismerőseim is hordják 225 Ft-ért egy adagot. Azt hiszem kell hozzá kereset kimutatás és ki kell tölteni egy igénylő lapot hozzá. Az egy főre jutó nettó jövedelem alapján állapítják meg, hogy jogosult vagy-e rá. Ezt is érdeklődd meg az önkormányzatnál.
2010. okt. 31. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:

Menj be az önkormányzathoz, adnak segélyt! Ha egyedül neveled a gyereket a nagy a suliban kaphat kedvezményesen ebédet! Rezsi támogatást is kérhetsz!

Esetleg ha városba jársz majd dolgozni ott is megnézheted a bölcsit, reggel viszed beadod, ha vègeztél kiveszed megy veled haza!

2010. okt. 31. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszokat.

Megpróbálok mindent.Rámegy az életem a szabadságom ,míg a másik szülő egy jó fizuból egyedűl kényelmesen éldegél.

Gondolom az Isten ezt is látja.

2010. okt. 31. 09:46
 19/30 anonim ***** válasza:

Ingyen ebéd,segély...stb menj be a családsegítő szolgálathoz és ők segítenek, elmondják mik a lehetőségeid és mire vagy jogosult. Egyébként ha ilyen nehéz helyzetben vagy, a védőnőnek már régen ajánlania kellett volna neked ezt. Azért CSALÁDSEGÍTŐ a neve, hidd el, csak előnyötökre válhat!A gyermektartásdíjról pedig annyit, hogy ahogyan előttem is írták, állam által megelőlegezhető, ezt a gyámhivatalnál tudod intézni, viszont ilyen esetben a gyermekjólét családgondozója kimegy környezettanulmányt készíteni (ettől nem kell megijedni), neki is elmondhatod a problémáidat, mert az ő javaslata sokat számít.

hát elég tömören írtam le, de ha van kérdésed, bátran tedd fel, ha tudok, segítek!

2010. okt. 31. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:

Szorítok, hogy rendbejöjjenek a dolgaid.

A sok okoskodót meg ne vedd figyelembe :-/


8:16-os

2010. okt. 31. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!