Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » MI lehet a baja a babamnak? 4...

MI lehet a baja a babamnak? 4 honapos. Eddig szepen evett harom orankent. Par hete kezdodott hogy elutasitja az ennivalot es nagyokat nyog sir.

Figyelt kérdés
Azt mondtak talan fogzas miatt. De szerintem a gyomraval is lehet valami. Atvaltottam negy orankenti evesre de majdnem ugyanolyan. Rengeteg levegoje lehet a kis pocakjaban mert allandoan pukizik.tudtok tanacsot adni mi tevo legyek? es ami meg nekem fura ejjel eszik ejfelkor haromkor hatkor.. nappal nem akar.. igy ejjelre annyira ehes hogy falja be a kajat es igy sok levegot nyel. (ja az nem tudom kiderult-e abbol amit irtam, sajnos tapszeres)
2010. okt. 31. 18:07
 1/6 A kérdező kommentje:
tapszert eszik a babucim.
2010. okt. 31. 18:09
 2/6 anonim ***** válasza:

HA tápszert eszik? Váltottatok tápszert? Napközben kap a tápszeren kívül mást enni vagy inni(gyümölcslé)?

Lehet túl kicsi vagy túl nagy a cumin a lyuk.


3 gyerekes anya

2010. okt. 31. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

nem valtottunk tapszert , ez valt be korabban a gazokra.

es a cumisuveg is kifejezetten arra van hogy ne nyeljen sok levegot.

ha enne gyumolcsot azzal segitenek?

meg nem probaltam kamilla tean kivul semmit

2010. okt. 31. 18:35
 4/6 anonim ***** válasza:

Attól hogy a cumi hasfájás ellen van (avent, chicco,mam,stb)tök mindegy ha a baba igényének nem megfelelően jön rajta a tej.Nekem legutóbb rést kellett vágnom a cumira mert annyira kicsi volt a lyuk hogy a babámnak nem volt kedve szopizni.Így amint kicsit el tömődött a pocija máris abba hagyta az evést.Amióta megvágtam azóta a dupláját is megeszi.Vettem nagyobb lyukú-több lyukú cumit azokból meg már ömlött a tej.

Szóval ez lehet baj.Ha nehezen jön a tej akkor nagyokat kortyolna de csak levegőt nyel sokat tejet alig.Aztán lényeges még hogy HA tápszert kap.Készítésénél ne add oda rögtön a tejet hogy a pici légbuborékok fel jöjjenek benne.Adj neki espumisan cseppet ez sokkal jobb mint az infacol!

Sok pukizás lehet még a tejcukor (laktóz)érzékenység miatt is!

Egy nappali adagra hány milit eszik?

Ha nappal keveset kapnak enni akkor azt éjjel szokták pótólni.

Ha nem akarod nem kell hozzátáplálni még. Épp azért kérdeztem mert sok babának a gyümölcscukor szokott problémát okozni.Ezt rendszerint sok pukival szokta a pocijuk jelezni.

Szerintem a cumi eresztéssel lesz a baj.

Ha semmi nem változott az étkezésével kapcsolatban és eddig jól volt akkor válts nagyobb lyukú vagy több lyukú cumira, ha ettől nem javul a helyzet adj neki legalább 1 hónapig HA tápszert(ha eddig nem azt kapott)vagy laktóz mentes tápszert.

Én ebben látnám a megoldást.

Ugye kisfiú a babád?

3 gyerekes anya

2010. okt. 31. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekünk volt olyan, mint amit előbb írtak, a kicsi lyukú etető cumiról, nagyon sokára jöttem rá hogy ez a baj, gyakorlatilag éheztettem sajnos emiatt a babám akaratlanul, ő jelzett csak én nem gondoltam volna hogy a cumi a gond...


Egyébként mi is 4 hósak vagyunk jobban mondva jövő7en leszünk, és az én kislányom most olyat csinál, hogy van amikor csak 40-et eszik van mikor 180-at van mikor még 20-at is alig... Nem tudom mi ez de nálatok is lehet ez a helyzet. Lehet ilyenkor ilyen "pihenő" időszakuk van?!

2010. okt. 31. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat, majd lecsekkolom hogy jon a tej a cumibol . Sajnos anyosommal van kis gondom. Hiaba mondom neki meg nem lehet hozzataplalni, nem tudom o mit csinal amikor en nem lehetek ott. Suliba jarok. Remelem o nem ad semmit, de en hiaba beszelek neki, mindig direkt az ellenkezojet csinalja.

valtozoan eszik hol 10 ml hol 200 ..

2010. okt. 31. 21:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!