Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyerekorvos mondta hogy kell...

Gyerekorvos mondta hogy kell a kisfiam fütyijét fürdéskor hátrahúzni egy kicsit és úgy mosni meg. Így van ez?

Figyelt kérdés
Ugyanis neki bepirosodott és két oldalt be is repedt, na, gyerekorvost váltottunk, attól kapott kenőcsöt, helyrejött, nem piros, nincs heg, picit látszik ki a teteje, azt mondta, hogy nagyon óvatosan csináljam, most félek hogy kárt teszek. Nem megy ez magától?
2010. nov. 1. 12:35
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Hogy érted hogy magától?

Nagyon óvatosan huzogassad neki, ennyi.Amikor már nagyobb lezs, elmagyarázod neki, és csinálja majd megának.

2010. nov. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Mitől repedt be? Én urulógus tanácsára (nagyon le volt tapadva) diprosalic krémmel kenem minden fürdetés utn, erőltetés nélkül, néhány hónap alatt "magától" megszűnt a letapadás.
2010. nov. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Amennyire tudod, mindennap fürdésnél húzd hátra a fütyijén a bőrt és úgy mosd meg.
2010. nov. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Csak addig kell hátrahúzni, ameddig engedi a bőr, tovább nem kell erőltetni.
2010. nov. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
De hát éppen ez az, óvatosan húztam én, mégis berepedt az elején, most alig merek hozzáérni, csak icipicit amíg megjelenik a makk, lemosom aztán vissza, de hát így akkor hogy fog neki majd hátrahúzódni, hiszen alig látszik valami.
2010. nov. 1. 15:19
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
2.vagyok: a krém feloldja, hidd el. nekünk a makk sem látszott ki, totális fitymaszűkülete volt.
2010. nov. 2. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi idős a fiad?

Régen nem foglalkoztak ilyenekkel, azt mondtáák, fel kell húzni és kész. Na azért küzd sok felnőtt férfi fitymaszűkültettel...

Nekem is javasolta a gyerekorvos, hogy vigyem el sebészetre, ott majd felvágják neki, mert komoly fitymaszűkültet van (13 hós), pedig én is úgy csináltam, ahogy a védőnő jvasolta, tehát óvatosan minden fürdetésnél, de csak addig, amíg könnyen megy.

Na a lényeg, hogy a gyrekorvos után elmentem a háziorvosunkhoz, hogy kérjek beutalót a sebészetre, se ő azt mondta, hogy megírja, de azt javasolja, hogy várjunk még. Az ő fia 16 hós, ugyanez a gond, de eszébe nincs még vinni, mert szinte 100%, hogy ha így csinálom tovább, magától megoldódik a probléma. Főleg, ha nem szokott neki begyulladni és könnyen megy a pisilés. 3 éves kor után viszont már nincs mit tenni, ha akkor is fenáll a a fitymaszűkület, akkor nincs más választás. De hozzátette, mi döntünk, s készüljek fel arra, hogy mki mást fog tanácsolni, mert ezzel kapcsolatban az orvosok vélemény nagyon megosztott.

Úgy döntöttünk, várunk.

Ja, s megmutatta, hogy még véletlenül se erőltessem, mert berepedhet neki (ahogy a gyerekorvos meghúzgálta, már látszott, hogy ici-picit meg is sérült neki).

Szerintem csináld úgy mint eddig. De Tied a választás.

2010. nov. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
1 éves.
2010. nov. 3. 13:35
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez a krém amit említettél receptköteles? Kisfiam 3,5 éves múlt és még majdnem teljesen le van tapadva. Mintha most elkezdett volna lenni valami javulás, ahol elindult, de az csak egy gombostűfejnyi rész a makk felétől. Addig le van tapadva. Nekünk körömvirág krémet mondtak a Heim Pál-ba , de ez nem sokat segít már 6 hónapja kenegetem pedig Neki naponta.
2010. nov. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Nem kell huzogatni.En meg a gyerekorvosomnak sem engedem.Egyszer huzta hatra es jol be is gyulladt utanna,azota statusz vizsgalatoknal nem engedem hogy hozzanyuljon.Nekunk magatol rendbejott.


4 fiu anyukaja

2010. nov. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!