Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Úgy felborult a napirendünk,...

Úgy felborult a napirendünk, hogy csináljam, hogy jó legyen?

Figyelt kérdés

9 hós a kisfiam. Reggel 6-fél7-kor kel, 10-kor tízóraizik, 11-kor sétálunk egyet. Kb. 13-kor ebéd ma is és tegnap is olyan sokára aludt el és olyan sokat aludt. Tegnap fél 5-kor aludt el ebéd után és 7-kor ébredt, ma 3-kor aludt el és 5-kor ébredt. Eddig mentünk délután is sétálni, de így nem tudom hogy csináljuk. Ma is a híradó alatt már ment a fürdőbe, hogy fürödjünk, utána 7-kor már evett újra. 8-kor aludt el.

Szinte ki sem tudunk így mozdulni ebédután. Ebéd után szeretném itthon altatni, akkor azért nem megyünk sétálni ilyenkor, de így meg utána sem tudunk.

Hogy legyen?


2010. nov. 1. 21:32
 1/9 A kérdező kommentje:
Eddig délben evett és utána 3-kor uzsi, így akár fél 4-4-kor már tudtunk sétálni, de most még bőven alszik olyankor.
2010. nov. 1. 21:36
 2/9 anonim ***** válasza:
Szia! Nem igényli a kisfiad a kétszeri alvást?
2010. nov. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Eddig 3-szor aludt.

Reggel most is alszik (eszik 6-kor és kb. 8-tól alszik fél-1 órát), azt nem írtam és általában a 10 órai utáni séta közben is elalszik a babakocsiban. És persze ebéd után. Eddig uzsi után nem aludt, vagyis kb. 3-tól az esti elalvásig.

De ugye az ebédutáni alvás lenne a fontos. Vagy hagyjam rá, majd később kialakul?

2010. nov. 1. 21:48
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem 18 hónapos a lányom. Kb. 1 hónapja alszik egyszer ebéd után. De még most is van, hogy 2-szer alszik egy nap. Én nem erőltettem nála, hogy délelőtt is legyünk kinn. A babakocsis alvást nem részesítem előnyben.

Ha 6-fél7 felé kelt, akkor már 9-9:30 felé ment aludni. Gond nélkül elaludt. Volt, hogy elaludt délig is, de akkor a délutáni alvás nehézkesen ment. Ezért nem hagytam aludni, csak max 11-ig. Akkor kinyitottam nála az ajtót, és a hangokra magától ébredt. Aztán ebéd, utána nagy séta. Hazaérve uzsi és alvás. Itt nem keltettem csak max. 6-kor. 8 órakor pancsi, 9-kor alvás. Szerencsére nálunk nem volt gond az esti alvással sem.

Mostanában 7-kor kel, valamikor nehezen de kibírjuk délig és akkor megy tentézni.

Ameddig reggel nem alszik tovább, legalább 7 fél 8-ig, nem lesz elég neki az egyszeri alvás. Szerintem ne erőltesd. Menjetek ebéd után egy nagyot sétálni, főleg, hogy korán sötétedik.

Zárójelben jegyzem meg, nekem van egy nagyobb fiam, aki ebéd után alszik. Volt, hogy 9-től este 6-ig altatás volt:D Utána pedig jött egy séta...de jó, hogy már ezt nem kell így csinálni:)

2010. nov. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Akkor délelőtt a 2 alvás sok lehet neki? Egyébként épp azért kezdtünk délelőtt is sétálni, hogy ne aludjon ebéd előtt. És mivel éjjel is még 2-szer eszik és néha még többször is ébred, ezért akartam 2-szer vinni sétálni.

Aludna reggeli után és ebéd után. Remélem alakul idővel, mert így olyan rövid a nap. Ja és még altatgatni kell, szóval semmi időm nincs így délután és a 4 fal között vagyunk.

2010. nov. 1. 22:10
 6/9 anonim ***** válasza:

2 dolgot próbálj ki:

- Mikor ébred reggel kaja után ne engedd visszaaludni, így 9 fél 10 körül le tudod tenni aludni. Mondjuk alszik 11-ig, elmentek egy rövid sétára, 13 körül ebéd. Fél 3 3 körül tente. Amíg nincs nagyon hideg még 5-kor is bőven lemehettek. Így akkor kicsit tolódik az este alvás is és nem veri az ajtót, hogy menjetek fürcsizni.

- Vagy...reggel hagyd aludni, ha 8-ig alszik, akkor nehezen de lehet kibírjátok délig. Sétálni ne menjetek le, mert a levegő tuti elnyomja. Ebéd után tud aludni egy nagyot. Viszont ha mondjuk fél 12-kor ebédel, 12-kor már alszik. Ha 2-kor ébred, hosszú az idő a pancsiig, 7-kor megint mehettek.

Én az elsőt próbálnám ki:)

2010. nov. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Az a baj nálunk az alvással, hogy evés után kb. 2 órahossza múlva alszik el csak. Ha reggel kel 6-kor, 8 előtt nem alszik el. És ebéd után is minimum 2 órát még fent van.

Azért lett a séta kitalálva, mert itthon nyűglődött, hogy aludni akart és a babakocsiban nem aludt be eddig. Most is csak néha.

2010. nov. 1. 22:39
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia! Újra én...mi is visszatértünk a 2 alvásra. 3 napja 6-15-kor kel...9-9:30-kor alvás, max. 11-ig. Aztán alszik kb. fél 3-3-tól 4-fél 5...aztán séta. :))
2010. nov. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Még tart a káosz, ma délelőtt aludt 2-szer, ebédután nem aludt és uzsi után sem, így már 6 után fürdés volt és 3/4 7-kor el is aludt, gondolom hulla fáradt volt már. Majd csak alakul valamerre.
2010. nov. 4. 19:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!