Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, hogyan lehet egy 1,5...

Anyukák, hogyan lehet egy 1,5 éves gyereket arra tanítani hogy valakit szeressen, vagy nem?

Figyelt kérdés

Anyósom tiszta zizi. Most az a problémája, hogy az unokája nem szereti őt, pedig sokat látja. És azt vágta a fejemhez, mert én úgy nevelem hogy őt ne szeresse. Hát normális?? Mert nem megy az ölébe, ha fel is veszi, jön át hozzám. Nem egy bújós kisfiú.

Tegnap még az is volt a baja, hogy az ölében volt a gyerek, míg én virágot vettem, és annyira sírt a kisfiam hogy jönne hozzám. Persze hogy átvettem, és azt vágta a fejemhez hogy mit gondolok én, csak én tudom megvigasztalni?


2010. nov. 2. 08:38
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szeretetre megtanítani???

Ne viccelj már.

Anyósod úgy látszik a "tipikus" fajtából való, ne törődj vele, sok kisgyerek ilyen.

2010. nov. 2. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, anyósod sajnos tényleg tiszta zizi. Nyilván egy másfél éves gyereknek leginkább az anyjára van szüksége, persze, hogy Te tudod megvigasztalni, hisz Te vagy vele 24/7 születése óta. Ezek szerint biztonságosan kötődő baba, mert nem talál mindenkinél vigaszt, csak nálad. Ez így a legjobb, ennél jobb nem is lehetne, ne aggódj, anyós zizi, engedd el a füled mellett amit mond. (én ilyenkor szimplán nem reagálok, mintha meg sem hallottam volna mit mondott)
2010. nov. 2. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Persze tudom hogy nem lehet megtanítani, csak így tettem fel a kérdést. tiszta hülye. Tipikus Anyós:(:(
2010. nov. 2. 08:44
 4/10 anonim ***** válasza:
A szeretet eppen azert olyan egyedi, titokzatos es szep mert nem lehet befolyasolni. Egy belulrol jovo erzes. Erre nem lehet senkit megtanitani, meg felnotet sem nehogy egy babat. :) Biztosan szereti a nagyit is a kisfiad de te vagy a mindene es ennyi. :) Persze, hogy nallad nyugszik meg a legjobban, akkor lenne furcsa, ha nem igy lenne. :)
2010. nov. 2. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Meg kellene tanulni, nem meghallani az ilyeneket, csak sajnos nekem ez még nem megy.
2010. nov. 2. 08:48
 6/10 anonim ***** válasza:
a gyerek érzik a feszültséget,és anyósod biztos feszült,ingerült tipusú ember.És rosszindulat is van benne bőven.ezt megérzik a gyerekek,lehet késöbb ha nagyobb lesz már kicsit máshogy fog hozzá álni a gyerek de lehet hogy pont az ellenkezője lesz.ezt majd ő eldönti.
2010. nov. 2. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Anyósom dettó. Az a rögeszméje, hogy Én ellene nevelem a 21 hónapos gyereket. Csak mert Mi ketten nem vagyunk túl jóban. Nem is csoda, akiben ennyi a rosszindulat, ne csodálkozzon, hogy az emberek általban nem szeretik, a gyerekek meg főleg nem. Egy kisgyermeknek nem lehet szabályozni az érzelmeit adott emberek irányába. Mivel ösztönlények. Érzik, hogy ki fordul feléjük szeretetteljes szándékkal, és ki nem, ki az, aki feltétel nélkül szereti őket. Anyósom pl. nemrég azon sértődött be, hogy futás közben felkapta kislányomat, hogy megszorongassa kicsit, erre Ő jól képen vágta. Hát istenem, minek kell a gyereket felkapkodni, szorongatni, ha neki éppen egész más "dolga" van. Mondtam is neki, hogy miért, mit hitt, hogy kislányom majd minden alkalommal, mikor neki, a nagyinak ahhoz van kedve, bújni fog hozzá, szeretgetni fogja, és feléje soha nem lesz semmi durva megnyilvánulása, vagy mi? Szóval, gáz, tudom. De ne is törődj vele, aki ennyire buta, annak úgyis feleslegesen próbálod megmagyarázni a dolgokat.
2010. nov. 2. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ja, 9:06 megint, szóval az a durva, hogy egy 54 éves, felnőtt, két (felnőtt)gyermekes anya megsértődik egy másfél éves kisgyermekre, mert az lendületből képen vágta, mert rá akart erőltetni valamit. Na most az ilyennek mit akarnék megmagyarázni?
2010. nov. 2. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

az én anyósom (amúgy nem gáz fajta) és a kislányom ritkán találkznak, a távolság miatt, ráadásl őaz a gyereklerohanós fajta, amit a kislányom direkt utál, emrt ő egy félénkebb típus. sokáig "utálta" anyósomat, meg persze minden alkalommal ha találkoztak, idegen volt. most épp itt van anyósom, meghagytuk neki, ha jön, tegyen úgy, mintha a kislányom ott se lenne. eredmény: már aznap este együtt táncoltak, másnap elmentek együtt labdázni (se apa, se anya, ez nálunk nagy szó!), ad neki puszit stb stb. de azért anyósom nem tud kibújni a bőréből, folyton talál vmi igazítanivalót, ne menj oda, várj felhúzom az ingujjadat, várj egy kicsit,t ezt nem szabad azt nem szaabd. az iylsefajta dolgot csak tőlemviseli a kislányom, meg az apjától. úh amikor egyzserre rövid idő alatt több ilyet is mond neki, akkor ha meglátja, rákiabál, hogy nem! és odacsap felé a levegőben....:) én ilyenkorm idnig mondom, hogy nem bánunk így mamával, mamát szeretjük, stb stb. de ennél többet nem tehteke, nem én döntöm el, szeretni fogja e vagy se.

22 hónpaos a kislányom

2010. nov. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Igen, már egyszer megbeszéltük, és tudja nagyon jól hogy a gyerek nem irányítható. De amikor bekattan.......
2010. nov. 2. 14:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!