Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szoktak /illik vinni valamit...

Szoktak /illik vinni valamit a doktornőnek pl. karácsonyra, névnapra?

Figyelt kérdés
Ünnepek elött voltam szemtanúja mikor két kismama is ajándékkal kedveskedett a dokinéninek, Ő meg simán elfogadta hát ez lenne a divat vagy csak nyaliznak? tök olyan mint pedagógusnapon, jó mi? Amúgy én nem helyeslem, pedig kedves aranyos a dokinéni. Mi a véleményetek?
2009. jan. 7. 13:12
 1/7 anonim ***** válasza:

szia,


Hát igen van aki ezt a nyalizást felnőtt korra sem növi ki.

Mint a suliban is mindig volt aki nyalt a tanároknak, azok most az orvosukkal csinálják ugyanezt.

Mert ha a doki sem ad neked, akkor Ő vajon mivel érdemelné ki. a rendelését megfizeted, a szülést megfizeted...a többi meg magánügy, hacsak nem ismerősöd, vagy jó barátod az orvos.

2009. jan. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát én is adtam karácsonyra a dokinőnek sőt a védőnőnek is...pedig nem tartom magam "nyalisnak".

Nekem nagyon fontos szerepet töltöttek be, mert senki segítségem nem volt , új városba költöztünk stb. Mindig számíthattam rájuk, bármikor, bármi bajom volt (jó mondjuk nem lógtam rajtuk folyton de rengeteg kérdésem volt és nagyon bizonytalan voltam).Még hétvégén is hívhattam őket.

Ahhoz képest, amilyenek mások orvosai és védőnői, az enyémek angyalok voltak:)

Én ezt akartam megköszönni nekik.

Úgyhogy kaptak karácsonyra csomagot.

Persze alig akarták elfogadni, de mondtam,hogy mindenképp otthagyom, hiszen ezt nekik állítottuk össze, és nincs kinek adjuk amúgy se.

2009. jan. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
ja a második vagyok, és ez nem magánrendelés volt,szóval ha fizetnék a rendelésért az más lenne.
2009. jan. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat. a 2.válaszolónak megértem hogy hálás akartál lenni, de ha belegondolsz mégis csak ez a munkájuk. Most aztán már folyamatosan viszel majd nekik?
2009. jan. 7. 13:23
 5/7 anonim ***** válasza:

Igazad van, h ez a munkájuk, de neked is jól esne ha kapnál valami pluszt, ha jól végzed a dolgod, nem?

Én is adtam karácsonyra a védőnőmnek egy apróságot és nagyon jól esett neki h gondoltunk rá.

2009. jan. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én nem az a típus vagyok, aki ajándékozgat. Aranyos a dr. néni, meg a védőnéni is, de számomra az ajándékozás elég intim, szóval én nem adok nekik ajándékot, de általában nem is szoktak (tényleg nekem is beugrott a tanári előtt várakozó kisdiák, akinek anyukája odanyomott a kezébe egy doboz bonbont :)
2009. jan. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem, nyilván nem fogok nekik mindig vinni és minden alkalomra sem, de én így éreztem helyesnek. Főleg a védőnőnek. Mert nekik sose adnak "parát" semmilyen szituban. A dokinőnek legalább magánrendelése lehet, de a védőnő meg a lelkét is kiteszi havi 82 ezerért. (itt én most csak az enyémről nyilatkozok, mert tudom,hogy sok mindenki más nem elégedett a sajátjával.)

És ez teljesen más szitu, mert újszülöttként, csecsemőként, mivel irtam, hogy első gyerek és jó aggódós is voltam, ezért nyilván gyakran találkoztunk,sok kérdésem volt.

De mivel szerencsére nem volt beteg még eddig a gyerek ezért másfél éves múlt, de oltáson kívül nem találkoztunk az orvossal (az elmúlt időszakban) és nem is fogunk remélem:)

Legközelebb majd a 6 éves oltásnál.

2009. jan. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!