Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szokott tv-ni a gyereked?

Szokott tv-ni a gyereked?

Figyelt kérdés
Másfél évesemnek anyu megmutatta a mesét a tvben és azóta tv-ni akar.Nekem nem tetszik a dolog de van előnyei pl meg tudok főzni úgy h ne rá kelljen figyelni.
2010. nov. 4. 10:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ez a kérdés lehet, hogy vitát fog kiváltani...


A TV-zés, ha nem viszitek túlzásba nem árt nagyon, de egy ekkora gyerek szerintem max. fél órát TV-zen egy nap. Elmondom, miért: a TV-ben a dolgok gyorsan történnek, minden egy pillanat alatt változik. Az agyuk még nincs annyira megérve, hogy ezt fel tudja dolgozni, összezavarodik. A szemet is károsítja valamennyire. Mivel a gyerek megszokja, hogy minden gyorsan történik, ő maga is mindent gyorsan szeretne majd. Akaratos, hisztis lehet, később tanulási zavarokat okozhat. Ha rászokik a TV-re, az egyéni kreatív játék rovására megy, ami nagyon fontos gyermekkorban, csomó készséget alapoz meg. Kevesebbet mozog, kevésbé érdeklődik más gyerekek iránt.


Persze elkerülhetetlen, hogy néha-néha ne üljön le megnézni egy mesét, de az tényleg ne legyen hosszú, és mindennapos tevékenység. (pszichológus anyuka)

2010. nov. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem 19 hónapos a kislányom és nem nézi a tv-t. Én nem tiltottam sosem, pedig délelőtt még megfőzök addig szoktam hallgatni a reggelit de abszolút semmi nem köti le, a mese sem hétvégén. Viszont az utcánk elején lakik egy 27 hónapos kisfiú, nem lehet kirobbantani sem a tv elől, épp tegnap mesélte az anyuka hogy már elege van most éppen beteg a tv :))

Hát én öörülnék ha legalább meg tudnék főzni...

2010. nov. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi káros nincs a tévében. Ez egyéni dolog, én soha életemben nem néztem tévét, filmeket. Legenda, hogy a tanító néni blúzát széttéptem, mert azt akarta, hogy megnézzem a 101 kiskutyát. A játszótéren is mindig egyedül voltam, mert minden gyerek felment nézni az Óz a nagy varázslót, Csillagok háborúját, Bud Spencer filmeket, Hairt - én egyiket sem láttam. Emlékszem anyukámék szó szerint könyörögtek, gyere nézd meg, ez egy nagyon jó film. De nem. Mai napig nem köt le a tévé. Talán 4-5 éve, hogy nem is láttam semmit. És eszembe sem jut, hogy néznem kéne.

A párom pont fordítva, egész nap tévézne ha tehetné, gyerekkorában is moziba járt, szinte sz összes filmet,, amit vetítenek tudja szó szerint.

És ő a nyugodtabb, kreatívabb. Én vagyok az, akit pszichológus anyuka jellemzett, milyenné tesz a tévé.


És a gyerekeinknél pont ugyanezt figyelem meg. Egyébként ha játszik mellette, kint van levegőn. Szerintem nyugodtan nézhet annyit tévét, amennyit akar.

2010. nov. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem, de még csak 11 hós. Azért szerintem néha egy-egy mese nem árt. Természetesen nem minden nap és órákig. Én is azt gondolom, hogy a játék ezerszer hasznosabb. Tv-t nézni ráérnek még.
2010. nov. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
10 honapos es altalaban nalunk hatterzaj a tv, de nem különösebben hozza lazba. nyugodtan jatszik abban a szobaban amiben a tv is megy es nem telepszik le bamulni, de ha eppen odapislant hat en nem szaladgalok kikapcsolni. szereti a gyerekeket, imad a levegön lenni, ügyesen jatszik (mar amennyire tud), pedig nalunk alt. mindig megy a tv. sztem azokbol a gyerekekböl lesz a legnagyobb tv/szamitogepes jatek "fun" akiknek ez tiltva van. Vagy teged az erdekelt amire nem mondtak nemet a szüleid?
2010. nov. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nálunk csak este megy a TV háttérzajnak,de a 17 hós lányomat a reklámokon meg a híradó főcímdalán kívül nem köti le semmi benne.

Nem "erőltettem" és nem is tiltottam soha. Egyszerűen nem érdekli.:)

2010. nov. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
5 hós a babám, és itt egész nap megy a tv. a játszószőnyege, és minden úgy van elhelyezve, h ne lássa. délután szokott menni a disney-n a hanna montana, azért oda meg vissza van :) szurkolni is szokott, ha már meghallja a zenéjét :) van. h nézi is, de minimálisan.
2010. nov. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A híradó nálunk kötelező program és a Dr. House is:) Egyébként mesét szándékosan nem teszek be 11 hós fiamnak és 3 éves koráig nem is akarok. Persze, ha mi tévézünk akkor oda-oda figyel ő is, ezt nem tudkuk megkerülni.Ajánlok egy cikket, remélem segítségedre lesz: [link]
2010. nov. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nálunk is megy egész nap a TV, Kislányom 15 hónapos, és imádja a Spongya Bobot. Már 5 hónaposan is teli szájjal vigyorgott, amikor elkezdődött, de eleinte csak a főcímdalt nézte, most már végig is nézi, és azt gondolom, hogy attól a 2-szer 20 perctől nem lesz semmi baja. Más nem is köti le, csak ez az egy mese. Egyébként egész nap szaladgál, meg bütyköl valamit, úgyhogy ennyi kis pihit ő és én is megérdemlünk, ilyenkor lehet szeretgetni, mert amúgy nem hagyja magát.
2010. nov. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nálunk is mindig megy a tv. 16 hónapos a lányom, eddig soha oda sem nézett a tv-re, de pár hete rákapcsoltam a jimjam-re, már néha odatekint. Most meg beraktam neki a Gyerekdalok és Mondókák dvd-t és a felét mozdulatlanul végignézte. Én örültem neki, mert nálunk már az is nagy szó, hogy negyed órát képes volt megülni egyhelyben és nem a lakást szedi szét.
2010. nov. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!