Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Leírnátok milyen leveseket...

Leírnátok milyen leveseket szoktatok főzni, amit a babátok is eszik?

Figyelt kérdés

9 hós a babám és lassacskán szeretnék neki is leveseket adni. Mi otthon nagyon sokat ettünk de a férjemék családja nem annyira, ezért teljesen visszafejlődtem levesek terén :(

Pedig nagyon egészségesnek tartom.

Nagyon örülnék egy-két ötletnek.


2010. nov. 5. 09:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
53%

Tárkonyos csirkés zöldbab v. zöldborsó leves

klasszikus húsleves v. orjaleves

tejfölös kolbászos burgonyaleves

lencseleves

2010. nov. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Brokkoli krémleves (krumplival)

Húsleves

Zöldségleves

Paradicsomleves

Gyümölcsleves

Spárgakrémleves

2010. nov. 5. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Raguleves (csirkehusi, és zöldségből mindent bele - répa, krumpli, petrezselyemgyökér, zeller, karalábé, borsó. 1 éves kor körül pedig lehet beleönteni tejszínt, és citromlével, illetve tárkonnyal ízesíteni).

Ennek a ragulevesnek egyébként egy minestrone változatát csináltam két nappal ezelőtt, úgy, hogy bazsalikommal és oregánóval ízesítettem, majd házi paradicsomlével felöntöttem.

Krumplileves (hagyma párolás után rá a krumpli, répa, átpárolni, majd víz, petrezselyem, pirospaprika, kevés biovegeta, és bajai gyufatésztát szoktam belefőzni a végén).

Céklaleves (céklát megszurkálom, alufóliába csomagolva megsütöm, majd meghámozom, turmixolom, vízzel felöntöm, só, cukor bele, és natúr joghurt + liszt keverékével behabarom. Roston sült pipimellet és főtt krumplit tálalok hozzá).

2010. nov. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat! Utolsó, neked külön köszönöm, hogy az elkészítés módját is leírtad!
2010. nov. 5. 14:29
 5/11 anonim ***** válasza:
gulyásleves,májgombóc leves,húsleves
2010. nov. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mivel a gyerekek tej és mogyoró allergiásak, így én mostanság szoktam rá a ragulevesek készítésére, eddig csak tejszín mentes leveseket csináltam, de azóta felfedeztem a bioboltokban a zab, és rizstejszínt. Mostanság sok sárgaborsólevest csinálok sok krumplival, sárgarépával, kis kolbásszal, vagy sok virslivel a tetején. Krumplilevest is mindenhogy imádják, magyarosan, vagy tejszínesen is, belefőzött tojással. Sajnos a mostani terhességemnél nem birom megenni a tyúkhúslevest, de csigatésztával, és krumplival azt is nagyon szeretik. A barátnőm lányai a tejszínes gyümölcsleveseket nagyon szeretik tejszínhabbal, de az enyémek a felismerhetetlen dolgokat nem eszik meg :-)
2010. nov. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
brokkolikrémleves, zellerkrémleves. utóbbiba tejet sem teszek, krumplival sűrítem a megpárolt, vegamixes vízzel felengedett zellert. ez nagyon hamar kész van. Reszelhetsz bele sajtot is!
2010. nov. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
borsó leves, husleves paradicsomleves zellerkrém leves , krumpli leves.
2010. nov. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

húsleves/raguleves/erőleves

zöldborsól/fejtettbab,

paradicsom leves

krunplileves

karfiol/brokkoli/karalábé/zellergy. leves

petrezselyem leves

sütőtök leves

meggy/barack/ribizli

2010. nov. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

előző vagyok

frankfurti levest is sok virslivel vagy csak kelbimbó levest főzök

2010. nov. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!