Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit eszik 10 hónapos babátok,...

Mit eszik 10 hónapos babátok, fűszereztek már neki? Tisztára elbizonytalanodtam.

Figyelt kérdés
Tegnap a védőnőnél ez volt a téma.A kisfiamnak még turmixolok,mert csak 4 foga van és abból is kettőnek még csak a hegye bújt ki.Főzeléket kap csirkemellel,elég változatosan szerintem.A fűszeres ételektől öklendezik,pl ha a levesből veszem ki a répát és már megsóztam nem eszi meg.Volt ott egy anyuka aki már mindent ad a babájának.Igaz 9 foga van és ügyesen rág,azt eszi amit ők.Még a kolbászt is megeszi.A védőnő meg helyesen bólogatott én meg csak lesek,hogy biztos le vagyunk maradva.Ti babátok mit eszik vagy evett ennyi idősen?

2011. nov. 9. 13:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém 10-11 hónaposan kezdte el azt enni amit mi, eleinte külön kivettem neki egy adagot és azt enyhébben fűszereztem (de fűszereztem), mint a miénket, aztán pár hónap múlva ezt is elhagytuk.
2011. nov. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
63%

Én azon a véleményen vagyok, mint te, ráér a baba hülyeségeket enni, ha nagyobb lesz.

Amíg elfogadja az ételt fűszer nélkül, addig jó. Úgyis látni fogod rajta, hogy mikor "kívánja el" a ti kajátokat, addig csak egye a natúr ízeket.

Kolbászt meg a 9 hónaposnak, na azoknak gratulálok igazán.

2011. nov. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy lemaradva.

Ha babád öklendezik a fűszeres dolgoktól, akkor minek erőltetnéd?

Lányom 13 hónapos és épp a napokban kérdezte az egyik rokonom, hogy adhat-e neki a tatár bifsztekből. Én meg mondtam, hogy nem.

Erre lehurrogott, hogy az ő lánya már 8 hónaposan azt ette és semmi baja.

Én meg mondtam, hogy rendben, de én nem akarok neki adni, tartsa már tiszteletben.


10 hónaposan enyhén fűszeres ételeket már kapott a lányom (3 foga volt akkor - nem ettől függ, valamit turmixoltam, valamit el tudott már majdszolni). Ő elfogadta és ette, nem öklendezett. De kolbászt és társait nem akartam neki adni, illetve ha láttam rajta, hogy valami nem jó neki, akkor nem erősködtem, és magasról tettem mások véleményére. :)

2011. nov. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
majdszolni = majszolni :)
2011. nov. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Én is fűszerezek de nem mindig és csak nagyon enyhén.

Hány foga volt a babádnak akkor?

2011. nov. 9. 13:23
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Annyira eltud ilyenkor bizonytalanodni az ember.Első baba és próbálom neki a legjobbat adni,de néha nem vagyok benne biztos,hogy jól csinálom.

2011. nov. 9. 13:26
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Pár nap múlva lesz 10 hónapos a babám. Nála változó, hogy hogy ízlik neki a fűszeresebb étel. Pl. paradicsomlevest főztem magunknak és neki sima főtt krumplit tettem bele. Ebből egy falatot sem kért.

Viszont a tegnapi borsófőzelékből szinte készen vettem ki neki (csak a tej hiányzott már belőle), szintén főtt krumplival. Ezt imádta.

Azért még sokszor főzök csak neki és abb anem teszek külön semmi fűszert.

Amit lehet, már csak villával török össze (krumpli, sütőtök, banán stb.), illetve nem pépesre, csak kisebb darabosra turmixolom neki az ételeket.


Az elmúlt 6 hétben nőtt ki 6 foga, így alul-felül 4-4 foga van már. De ez szerintem a rágás szempontjából szinte mindegy, hiszen ezek nem rágó, hanem metsző fogak.

2011. nov. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

10 hónapos korától eszi azt a babám amit mi, persze úgy főztem akkor még, hogy neki is jó legyen, innkább főzelékeket, leveseket és magunknak utána sóztunk, borsoztunk. sok fűszert használtam amúgy akkor már, hagymát minden formában, petrezselymet, oregánót, kaprot, pici sót, borsot, pirospaprikát is mértékkel...

akkor 2 foga volt a babámnak de minden ügyesen elrágott az ínyével :)

2011. nov. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

10 hónapos a fiam. Én már fűszerezek neki picit, mert ő meg az ízetlen dolgoktól öklendezik és a napokban kezdtem észre venni, hogy nem igazán kell neki az általam elkészített babakaja, viszont amit én eszek, gyűri befele ezerrel.


Ráértek még, ügyes a babád, tudja, hogy neki még zöldség gyümi kell. A lányom pont ilyen volt,neki nem igazán kellett mást 1 éves koráig, csak zöldséget, gyümölcsöt, húst, tejpépet. 1 éves kora után kezdet azt enni, amit mi.

2011. nov. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Holnap lesz 10 hónapos a kisfiam, és nincs még egy foga sem, de varászlatosan tud rágni az ínyével.:) Nincs turmixgépem, villával török neki össze mindent. Ő már el sem fogadja a pépes ételeket. Második baba.
2011. nov. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!