Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A 6 hetes babám csak a hordozó...

A 6 hetes babám csak a hordozóban hajlandó aludni. Hogy tudnám erről leszoktatni?

Figyelt kérdés
Néha sikerül áttenni az ágyába, ha elalszik, de az elég ritkán van, így a nap és az éjszaka nagy részét a hordozóban tölti. Sokszor gondolok arra, nem árt e ez a gerincének. Már sokmindent kipróbáltunk de minden módszer hatástalan maradt.
2009. márc. 31. 12:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Húúúú, a hordozó nem arra lett kitalálva, hogy órákig abban aludjon a baba!

Inkább babakocsiban aludjon, abban tudod ringatni és egyenesen alszik.

2009. márc. 31. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Próbáld úgy elaltatni, hogy előtte egy vékony, puha takaróba bugyolálod be. Az, hogy a hordozóban alszik szívesen, lehet, hogy amiatt van, hogy ott kicsit összegömbölyödve, szinte magzati pózban, kicsit körülölelve van. Lehet, hogy enélkül az érzés nélkül nem érzi magát biztonságban. Sok kisbaba jobban, nyugodtabban alszik, ha betekerik egy kis takaróba.
2009. márc. 31. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előző válaszolóval. Nekem is ilyen volt a fiam, amikor a védőnéni meglátta, ő is a takarót ajánlotta. Pólya is jó, de mi vettünk pólyaszerüre összecipzározható takarót, először a jó szorossan patkóalakúra összekötött szopispárnámra tettem, pár nap múlva csak az ágyába. Viszont ha tényleg a ringatás hiányzik, akkor a babakocsi a jobb megoldás, oda is zsákban!
2009. márc. 31. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A pólyát próbáltátok? Nekünk nagyon bevált, főleg este, amikor a hasfájása miatt kicsit sírósabb volt. Abban el lehetett ringtani és úgy betenni a kiságyba, hogy észre sem vette. 2 hónapos koráig volt így, utána elhagytuk a pólyát és este ha letettem a kiságyba, aludt szépen, megszokta. Nappal az én kislányom is aludt minden nap valamennyit a hordozóban, de éjszaka nem engedtem neki, aztán szép lassan nappal is leszoktattam róla. Nappal úgy sikerült leszoknia, hogy letettem a nagy ágyunkra, mellé feküdtem, fogtam a kis kezét, énekeltem, dúdoltam neki, aztán egyszercsak elaludt. Azóta tudja, hogy ha oda teszem, akkor alvás jön.
2009. márc. 31. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A gerincének nem jó. Szoktasd a kiságyba. Ha nem aludna ott vannak rá jó taktikák, módszerek hogy altasd el a babát.

Álomba ringató praktikák, vagy az Alvás iskolája, Aludj jól gyermekem, a Suttogóban is vannak tanácsok.

Az előttem szólók tanácsai is nagyon jók.

Sok sikert, és kitartást. Picike még 2-3 nap alatt szerintem át lehet szoktatni.

2009. márc. 31. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!