Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ilyen gyakori a bolhacsípés a...

Ilyen gyakori a bolhacsípés a babákon?

Figyelt kérdés
Olyan fura mikor azt olvasom, hogy csípések vannak a babán/gyermeken és bolhára vagy poloskára gyanakszik az anyuka. Lehet naív vagyok, de, hogy kerül bolha a lakásba, és a gyermek ágyába? Én ilyenről még soha nem hallottam a környezetemben.
2010. nov. 5. 20:22
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
30%

Én sem értem...

Egyébként meg úgy vágnám ki a gyerek matracát, ahogy illik...

2010. nov. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
52%
Mondjuk ha kutyával vagy cicával élnek, akkor elképzelhetőbb nem? Nem tudom, nekünk nincs állat gyakran takarítok cserélek ágyneműt stb. mégis volt már apró piros pötty szerű vmi a gyerekeimen amire azt mondta az orvos hogy nem kiütés meg nem is szúnyogcsípés, inkább bolha...hát nem tudom honnan...
2010. nov. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
57%

az állatbolha nem megy át az emberre, nem csípi meg, csak nagyon nagyon ritkán.

van egy ismerősöm, nagyon tiszták, stb. nem ragozom és az ő fiukat ágyi poloska csípte napokon át, mire rájöttek. az sajnos bármelyik magánházban előfordulhat. :((

nálunk is volt két csípés egyszer (vagy csak úgy nézett ki), védőnő szerint pók volt. azóta se volt ilyen szerencsére.

számomra is fura, de én sem tisztogatnám a gyerek matracát, az tuti.

2010. nov. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
És mit csináltál miután az orvos szólt? Lecserélted a matracot? Elmúltak a csípések?
2010. nov. 5. 20:33
 5/21 anonim ***** válasza:
51%

én lakcsin nőttem fel és nagyon tiszták vagyunk, és én sem tudtam elképzelni. Amíg nem történt meg velünk is...

Most kertesházban lakunk, már nincs kutyánk, de amig volt, kint lakott. Mégis mindkét gyerekemen volt már csípés. Nagyon ciki, egyszer anyóssal vittük ki az ágy matracot a tűző napra, meg lefújtuk spray-vel is. Egyszer a teraszunkon keltek ki, vagy mi, mert kb 100 bolha volt ott egyszerre. Utánaolvastam, hogy sokáig bábban vannak, és ha arra megy egy macska, egyszerre kikelnek. Valszeg a szomszéd macskája leugrott a teraszunkra és úgy, szörnyű volt, lefújtam őket, de még hónapokig ugrált néhány a fűben.

2010. nov. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
69%
Nem, nem cseréltem le és soha többet nem láttam olyasmi csípést. Nem volt biztos, csak tippként mondta a doki hogy talán az lehet. Ha biztosan tudom hogy az nyilván nem fektetem bele ismét a gyereket:) Illetve ha tovább csípkedik akkor se. Miért?
2010. nov. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
77%
Nálunk is volt 1 hónapja,igaz nem a gyereket csipte hál istennek hanem minket:-)Ágyi poloska volt,reggelre állandóan össze voltunk csipve én is és a férjem is.Hiába tiszta az ember,takarit ,előfordulhat bárkinél.
2010. nov. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Ja, csak kérdeztem, hogy hogyan szűnt meg a dolog.:-)

Köszi;

2010. nov. 5. 20:44
 9/21 A kérdező kommentje:
Épp most olvastam, hogy az ágyi poloskát vagy mit alig lehet kiírtani, még a bútorokat is ki kell dobni, mert abba is belemegy. Én komolyan nem gondoltam, hogy ilyen sok lakásban/házban megjelennek ezek az élősködők. Na ma éjjel azt hiszem lesznek rémálmaim.
2010. nov. 5. 20:46
 10/21 anonim ***** válasza:
77%
Engem mindig is nagyon szerettek a bolhák, szúnyogok. Háziállattól, vagyis kutyától, macskától lehet a bolhát leginkább összeszedni, de én már láttam távolsági buszon is pattogni és volt, hogy szerintem ott szedtem össze. Van, hogy borzasztó nehéz kipusztítani. Meg kell fogni, ez a leghatékonyabb és össze kell nyomni, mert egyébként elég kemény kis jószág. Egy barátnőm már mindent kipróbált, neki az ágyába "költözött" be egy bolha. A végén Chemotox-szal fújta be az ágyát. Vidéki nagyvárosban élünk. Talán manapság, hogy egyre többen írtják a háziállatokból a bolhát, ezért kevesebb lehet. Régebben nem igazán lehetett kapni pl. bolhaírtó nyakörvet, vagy vannak már cseppek is.
2010. nov. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!