Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen nevek illenek a „...

Milyen nevek illenek a „Szűcs” vezetéknévhez? (Fiú- és lánynevek) Olyanokra gondoltam, ami nem túl gyakori, de mégsem hangzik furcsán a vezetéknévvel együtt.

Figyelt kérdés
2011. júl. 22. 10:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Szűcs Lilla Szűcs Péter
2011. júl. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

szerintem a Szűcs az nem olyan név, ami kizárna bármilyen nevet is, hogy nem illik hozzá. Viszont elég hétköznapi ahhoz, hogy valami különlegesebb névvel bátran feldobd. Én is ilyen cipőben járok, vezeték név átlagos, de én sem szeretem divat neveket, bár arra jutottunk tegnap férjemmel, hogy van kb 20 db fiú és lány név amit az emberek használnak, ha mást választasz, ami ezért különlegesnek hangzik,máris le vagy szólva hogy divatnév pffúúj.. :)

tehát mi is olyasmit keresünk ami nem túl gyakori de nem szappanopera névnek hangzik.

Nekünk /Nekem amik tettszenek:

Fiú: Levente, Olivér, Zalán, Zétény,Bálint,Gergely,Milos, Kolos, Noel,Csanád, (nekünk Leventénk lesz, ha fiú sikerül)


Lány: Csenge, Hanna, Léda, Emília, Olívia, Maja, Opál, Alba, Zoé, Zorka, Zselyke, Hanga ,Boglárka


Nagyjából ennyi,,,

2011. júl. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! A Péter és a Lilla valóban nagyon szép nevek, de sajnos Dunát lehet rekeszteni velük. (Az elmúlt évben a Péter a 8., a Lilla pedig a 18. leggyakoribb név volt a statisztikák szerint: [link] Ezért gondoltam arra, hogy valami ritkább, de mégis egyszerűbb nevet keresnék, de eddig nem találtam olyat, ami 100%-osan tetszett volna, és kíváncsi vagyok mások véleményére, hátha itt fog megtetszeni egy keresztnév! :)
2011. júl. 22. 10:30
 4/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, kedves 10: 30-as válaszoló, ezzel én is így vagyok! :D Az általad felsorolt nevek közül például nagyon tetszik a Csanád, lánynevek közül pedig az Olívia. :)
2011. júl. 22. 10:32
 5/18 anonim ***** válasza:

Hát a Csanád nem rossz név, de a Szűcs után egy kicsit nyelvtörős.

Fiú nevek közül, ami nem annyira gyakori nekem tetszik a Barnabás, Benedek, Miklós, Lóránd/Lóránt.

Lánynevek: Júlia, Emília, Borbála (Borka), Marietta, Viola.

2011. júl. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Örülök az újabb válasznak! ;) Most, hogy mondod, nekem is feltűnt, hogy a SzűCS CSanád nem hangzik jól a torlódás miatt, viszont a Loránd/Lóránt nagyon megtetszett, lánynevek közül pedig maradt az Olívia, illetve az új nevek közül a Júlia, az Emília és a Viola nagyon szépek.
2011. júl. 22. 11:25
 7/18 anonim ***** válasza:
Krisztina
2011. júl. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Csanád, Zselyke
2011. júl. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
A Krisztina is elég szép név, és nem is túl gyakori (66.)! :) Viszont a Csanád és a Zselyke név - bármennyire is tetszene - nem jó, mert a családnévvel együtt nagyon nyelvtörőssé válik. :(
2011. júl. 22. 12:35
 10/18 anonim ***** válasza:

Az Olívia is nagyon tetszik!

Pécsi Ildikó fia Szűcs Csaba, egyszer hallottam valahol, hogy azért választották ezt a nevet, mert csak úgy lehet kimondani, hogy Szűcs szünet Csaba, különben nem lehet rendesen érteni. Ez igaz, viszont nem mindenki mondja hangsúlyosan, akkor viszont milyen má' :Szűccsaba

2011. júl. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!