Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Használtok légzésfigyelőt?

Használtok légzésfigyelőt?

Figyelt kérdés

Kislányom 1hónapos,10/10-es apgarral született,3520grammal,teljesen egészségesen,azóta is minden rendben vele,már 4470gramm.

Sajnos légzésfigyelőt nem tudtunk már venni,így is rengeteg volt a kiadás.:( De úgy tűnik,mindenkinek van már.


2010. nov. 8. 10:53
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Mi az hogy aki hülye ne vegyen,meg hülye kérdés? Hidd el,sajnos nem mindenki teheti meg,hogy vegyen és sajnos nem mindenhol lehet bérelni!Gondolkozz mielőtt írsz valamit.


Jó hogy vannak ilyen talpraesett anyukák.Én érdeklődtem már ilyen tanfolyam után és az sincs a környékünkön sehol.:(

2010. nov. 8. 12:06
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
szia,én sem jártam tanfolyamra,itt a neten olvastam utána,és elég volt az is hozzá.velunk 2-szer fordult ez elo,ugyanazon az estén,korházba kerultunk,onnan haza se engedtek volna,ha nincs légzésfigyelonk.Mi sem uszunk a pénzben,de hidd el sok felesleges dolgot megveszunk a kicsiknek,amit ki sem használunk.én nem mondom senkinek,hogy vegyen gépet vagy nem,mindenkinek a maga dolga,de itt a kicsi életérol is lehet szo,és hiába vezsel meg ruhát meg játékot neki,ha torténik vele valami és még az esélyt sem adtad meg neki azzal,hogy ilyen gépe van.Na még annyit,hogy mi aztán vettunk neki még a pelenkára is,meg a bolcsobe is,pedig mondom,nem vet fel a pénz,de nagyon megijedtunk hidd el,és azt mondtam inkább nem fogok enni,de a gyereknek legyen meg minden,na meg nyugodtabb is voltam,hogy állando megfigyelés alatt van,ak iilyent nem él át ,az nem is tudja átérezni,és élni ugy a minden napokat,hogy bármikor megtorténhet ugyaez,nem is jo vissza gondolni rá.
2010. nov. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
56%

Sziasztok!


Nem tudom, hogy lehet így egymás torkának ugrani...


Ha eddig sem volt semmi baj, ne aggódj, hogy Neked nincsen. Figyelj rá, hogy nem legyen túl meleg a szobában, ne melegedjen túl a ruhájában sem, friss levegő is legyen és hason talán kevésbé tanácsos altatnod.


Amúgy nekünk speciel van. Minden pénzt megért, mert engem megnyugtat. Nem koraszülött a baba. Hason alszik..

Egyszer sem riasztott még tévesen (szerencsére).


Sajnos, nekem van, hogy a fáradtságtól úgy beájulok, hogy sztem azért hallom meg, hogy nyöszörög, mert van adóvevője a gépnek..külön szobában van a babám, persze nyitott ajtóknál, de még így is tartok tőle, hogy nem hallanám meg a gép nélkül.

Ettől talán nem vagyok rossz anya.


Én vettem, de senkit nem áll szándékomban meggyőzni, hogy vegyen. Én izgulósabb típus vagyok, én imádom. A legjobb barátnőm utálta. Ennyi.


5 hónapos

2010. nov. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
0%
mi nem vettünk, nem is volt rá szükség. Igyekeztem kiküszöbölni a kockázati tényezőket (oldalra fektettem, kitámasztottam, alaposan szellőztettem mindíg). Ha veszélyeztetett kategóriába tartoztunk volna, akkor talán jobban megfontolom, de igazából nem is lett volna pénzünk rá.
2010. nov. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Használunk. Nálunk is sokszor beriasztott az elején. 14 hónapos és még mindig használom. Nyugodtan lehet lepontozni....
2010. nov. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Minket sem vet fel a pénz, nem is terveztük a kicsi babánkat. DE! Tudtam, hogy ha van pénz a legfontosabb dolgokat kell megvenni. Így első volt nálunk a légzésfigyelő. Félre ne érts nem kioktatásból írtam. Mindenképp próbálj meg beszerezni valahonnan.


Akik ellenzik, nem értem meg őket, de elfogadom. Ez is egy felfogás. Csak tudjátok én úgy vagyok vele, hogy ha az én gyermekemet utoléri a bölcsőhalál engem nem fog vigasztalni, hogy másnak a gyereke meg felnőtt anélkül. Nem hiszem, hogy egymás haját kéne tépnetek. Mindenki azt tesz és úgy a gyerekéért, amit és ahogyan szeretne.

2010. nov. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Ne legyen bűntudatod amiatt, hogy nektek nincs légzésfigyelőtök. Nekem ikreim vannak, nagy súllyal születtek, 8 nappal hamarabb. A kórházban nekem azt mondták, tegyem őket 1 kiságyba, de ez kizárta a légzésfigyelő használatát. 3 hónaposan tettük őket külön ágyba, de akkor eszembe se jutott venni. Én bíztam a dokiban, aki azt mondta, hogy egészséges, időre született nagy súlyú baba extrém esetben felejt el levegőt venni. De ha Téged megnyugtatna, akkor vegyetek. Bár ennek is akkor van "értelme", ha tudod, mit kell tenni baj esetén. Elismerésem a bátor anyukának, aki megmentette a kisfiát. Az ő esetükben életmentő volt a készülék. Egy szobában alszol a picivel?
2010. nov. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nálunk sem volt ilyen újraélesztés tanfolyam de a neten megrendeltem a Baba Elsősegély c. könyvet és abban jól le van írva mi a teendő ha a légzésfigyelő riaszt.Engem megnyugtatott hogy van,amúgy nem is tudtam volna aludni amilyen paramami vagyok!

2010. nov. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
56%
Ezt a kérdést már 100-szor kiírták és mindig vitát szított. Mindenki döntse el maga, hogy vesz vagy sem.
2010. nov. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!