Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lenne valami ötletetek orrszív...

Lenne valami ötletetek orrszívással kapcsolatban? Fogzásos orrdugulás, nagyon sajnálom.

Figyelt kérdés

kisfiamnak jönnek a felső fogai, ettől tegnap óta iszonyatosan szörcsög az orra. Éjjel nem aludtunk mert felsírt a foga miatt, éjfélkor a 4. felsírás után adtam neki Nurofen kúpot, na attól 3 órát tudtunk aludni, majd 3 kor ismét sírás, majd 5 kor és 6 kor riasztott a légzésfigylő úgy be van dugulva a nózija. Már az első csippanásra ott voltam ,és vett levegőt. Kentem neki dentinoxal az ínyét, az segít is egy fél óráig, de most is csak szenved mert nem bír elaludni mert nem kap az orrán levegőt.

Sterimar, Nasivin 0,01van itthon, meg szívom is. Nem tudom hányszor lehet szívni egy nap, de szegényt úgy sajnálom kínozni sem akarom állandóan.

VAn valakinek valami jó ötlete?

Dokit hívtam, ő mondta a nasivint, meg azt mondta tuti a foga mert tegnap 1*, ma 2*volt hasmenése közte egy normális kaki, ínyed duzzadt, nyála folyik.CSak akkor múlik el, ha kijön a fogacskája? Kamillateát nem mertem adni neki mert hát így is van hasmenése. Illóolajra gondoltam még, hátha éjszaka jobb lesz neki. Ja,és soha nem tudom úgy kiszívni hogy ne szörcsögjön.Láza nincs.

KÖszi a segítséget.


2010. nov. 8. 14:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Szükség szerint nyugodtan szivhatod.Én szoktam kamillát főzni és beviszem a szobába ahol alszik,egy szóval gőzőlgetem,valamennyire az is segit.De vigyázz nehogy számára elérhető helyre tedd.
2010. nov. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ha már ennyire "vészes" a helyzet, akkor egy, max. két napon belül áttörik a fog. Addig meg kitartás mindenkinek!


Az orrdugulást talán enyhíti, ha megemeled az ágyát a fejrésznél (lábak alá könyvet vagy mást teszel), ha van, hideg párásítót a szobába, illetve a Fenistil cseppek picit összehúzzák a nyálkahártyát, de ezt csak doki írhatja fel.


Jobbulást és kitartást!

2010. nov. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Párásíts, ne kínozd a porszívóval, csak rosszabbat csinálsz, irritálod a nyálkahártyát. Kibújik a fog, akkor nem lesz baj. Már nem sok van, de addig kitartás!
2010. nov. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, tettem a szobába a radiátorra kamillatea+borsmentából készült teát, Elaludt. Most azt csináltam, hogy fürdés előtt befújtam a nózijába sterimart és nem szívtam ki. Most elég jól szelel a nózija :-) Fogára meg dentinoxot rákentem, remélem jót alszik, mert szegénynek karikás volt már a szeme :-(
2010. nov. 8. 20:09
 5/5 anonim ***** válasza:
Kisfiam is nagyon szörcsög, én sem tudom úgy kiszívni, hogy utána ne hallanám. Nekem Salvus orrsprayt mondott az orvos, mert az feloldja a váladékot. Már én is nagyon sajnálom neki szívni, mert nagyon sír közben, napi 1-2x szívom.
2010. nov. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!