Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan ösztönözhetném önálló...

Hogyan ösztönözhetném önálló evésre?

Figyelt kérdés
Kisfiam 22 hónapos lesz és egyáltalán nem akar még önállóan enni.Ha nem adok mindent a szájába,hiába teszem elé és mondom hogy együk meg inkább nem is eszik semmit.Nassolni persze tud egyedül(ropi,keksz,alma,szőlő)csak a kanalas evést nem akarja önállóan.Amúgy is úgy eszik,hogy közben le kell foglalni valamilyen játékkal,mesével és én etetem.Egyedül a virslit szúrja fel a villára és joghurtot eszik kanállal,de van mikor megunja és leteszi a kanalat és én adom neki.Tanácsokat vagy jó megoldásokat várnék a problémámra.
2010. nov. 9. 14:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Próbálj meg addig nem adni neki nasit, amíg egyedül meg nem eszi az ételét, de egyáltalán, nem úgy, hogy mérgedben megeteted s utána megkapja a nasit. Az pedig, hogy leteszi, szerintem nem megunás. Az én kisfiam 2 éves, de még soha nem történt meg, hogy végig egye egyedül az ételét, elkezdi, aztán eszik, amennyit eszik s leteszi a kanalat, kéri, hogy etessem én tovább meg mutatja a kis kezét, hogy "auu"-azaz fáj. Inkább hiszem, hogy elfárad.
2010. nov. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Újra én vagyok, ne is etesd egy ideig, egy- két étkezés után meglátod, hogy annyira éhes lesz, hogy neki fog egyedül enni.
2010. nov. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
21 hónapos kisfiam sem eszik önállóan, csak ha van kedve. Én etetem, éheztetni nem fogom ez miatt az biztos. Majd eszik, ráér még. Átlagba 2,5-3 éves korban esznek önállóan.
2010. nov. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Próbálj olyan kaját adni neki először amit kézzel is ki tud venni krumpli darabok, tészta, zöldséget stb.. hátha úgy megeszi..

Amúgy meg még nem olyan tragikus hogy nem eszik önállóan.

Az én fiam csak egyedül hajlandó enni képzelheted hogy néz ki leves evés után.

21 hónapos kisfiú anyukája

2010. nov. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok, nem azt mondtam, hogy éheztesd, én sem éheztettem, mikor van kedve eszik egyedül, mikor nincs, akkor nincs, de bizony van amikor dacból nem akar egyedül enni s olyankor nem vagyok hajlandó az akaratát teljesíteni.
2010. nov. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!