Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5hónapos a kisfiam (korababa...

5hónapos a kisfiam (korababa 33. hétre született). Elkezdtük a hozzátáplálást. Miért van az, hogyha megeszi a fözit még kér tápszert utánna ebédre?

Figyelt kérdés
A körtét, almát, sütőtököt, répát, ma evett spenótot krumplival. Ezeket mind szereti. Valamit rosszul csinálok a hozzátáplálásnál, hogy még kér tápszert a manó? Amúgy nagyon mohó a kisfiam.
2009. jan. 9. 17:05
 1/5 anonim ***** válasza:
MIkor astál neki először teljes adag főzit ebédre? Pont a héten olvastam, hogy egy étkezés kiváltása 4 hét is lehet.
2009. jan. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Azt elfelejtettem írni, hogy mi 10 napja esszük a főzit ebédre, szerintem elég sokat, de még mindig ugyanannyit szopk utána.
2009. jan. 9. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Tegnap kezdtük el. De a védőnő azt mondta, hogy a déli tápszer kimarad, mert felváltja a főzelék. De azt nem mondta a védőnő, hogy jó pár hét kell, hogy átálljon a fözire. Délutánra meg azt mondta, hogy adjak neki tejpépet, mert az is felváltja a tápszert, de a tejpép után is kérte a fiam a tápszert.
2009. jan. 9. 18:18
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem türelem-türelem-türelem!

Nekünk több mint három hét kellett ahhoz, hogy kiváltsam a deles tápszert főzelékre. Először kezdtem krumplival, utána répa, sütőtök, gyümik. Másfél hétig szinte megette utána azt a tápszer mennyiséget, amit főzelék nélkül szokott. Utána mindig egy picivel többet adtam neki és a tápszer szépen fogyott. Én mindig egy Avent-os pohárkába "tálalom" neki a kajcsit. Az 180ml-s talán. Amikor már 160ml almaszószt megevett burgonyával (nagyon folyékony volt) egyszerűen csak teát adtam neki. És elvolt...sőt több mint négy órát elvolt utána. Igy már mi három napja a főzelék után csak teát iszunk. Amennyit kér. Ez kb. fél deci nála most. Nagyon szépen elfogyott a tápszer...de szerintem türelem kell és kitartás. Egyáltalán rájönni, hogy mi az ami ízlik neki és jólesik neki. Lehet hogy nálad akár 1 hónap is kell hozzá. Sok sikert! :)

2009. jan. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az 1. vagyok.

Szerintem is úgy jó, ahogy az előző anyuka válaszolta. Szépen lassan.


Mi kb 20 napja kezdtük a hozzátápit és ahogy írtam is 10 napja a déli főzit és érzésre ugyanannyit eszik még mindig. Én nem tudom, hogyan fogom őt átszoktatni, a szopit nem tudom így szabályozni, de gondolom ahogy nő a főzelékmennyiség úgy csökken a tej/tápi igény.


Mindenképpen fokozatosan csináld!

2009. jan. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!