Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki külön szobába altatja...

Aki külön szobába altatja babáját, az tesz be éjjelifényt vagy a babák még nem félnek a sötétben?

Figyelt kérdés
8 hós a lányom külön szobába alszik sötétben születése óta. Eddig nem volt vele gond, mikor az alsó két foga jött akkor is ritkán ébredt fel. Egyedül alszik el és kb. 2 hete fél-1 óránként sír éjszaka és nem tudom mi baja. Nem úgy néz ki mintha jönnének a felső fogai, bár már arra is adtam mindent ami létezik. Cumival visszaalszik majd félóra múlva újra, ez megy reggel 4-5 ig. Éhesnek nem éhes, nem fogadja el a kaját. Arra gondoltam lehet ez már a szeparációs félelem és engem keres, vagy fél a sötétben? Tegyek be neki éjjeli fényt, nem fog akkor nagyon felébredni? Mivel eddig szépen aludt egyedül nem akarom rászoktatni hogy velem aludjon, ráadásul most köhög és folyik az orra is egy hete, nagyon nehéz így.
2009. jan. 10. 11:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy bujkál benne a betegség. A sötéttől még nem félnek, az úgy 3 éves kor körül jelentkezik. Az én lányom is ha náthás, sokszor fél éjszaka sír. Én nem tennék be fényt, én is csak teljes sötétben tudok nyugodtan aludni. Ha azt szokta meg ne zavard meg fénnyel. Amúgy
2009. jan. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
38%
bocs itt folytatom. Amúgy egyszer vhol olvastam, hogy azoknál e gyerekeknél akik fény mellett alszanak nagyobb az agydaganat előfordulása, mert vmilyen hormont csak teljes sötétségben termel az agy, ami kivédi az agydaganatot.
2009. jan. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nálunk a bébiőrnek vagy tompa kék éjjelifénye.Az van nála bekapcsolva éjszakára eddig nem volt gond.

Remélem nem lesz daganatos tőle...

2009. jan. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
5 hónapos a babám és születése óta külön szobában alszik. Sólámpa ég a szobában de igazából nekem szolgálja a fényt, mivel éjjel többször ránézek. a szoba másik felében van egyáltalán nem zavaró. csak jelző fény.
2009. jan. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
53%
Szia az én 2 hónapos fiacskám is kezdetek óta külön alszik-és azt vettem észre,fél a sötétben.Neki világít egy érzékelős kis lámpa a leghalványabb fokon.És nekem is jobb,mert ha esetleg kiesik a cumija és fölriad,hamarabb megtalálom :-)
2009. jan. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem használok semmit. Ami az elhúzott függöny mögül beszűrődik fény éjszaka (úgyis hozzászokik a szemem egy idő után), annyi elég, hogy a cumit megtaláljam és a babám körvonalait lássam. Régebben égve hagytam a lámpát, de aztán inkább leoltottam, nem akatam hozzászoktatni az éjszakai fényhez. Mi is sötétben alszunk. Persze, ha nincs hold az égen, akkor szükség esetén egy kislámpát kapcsolok ha bemegyek hozzá, de ha kijövök le is oltom. Szerintem egy éjjeli fény akkor lesz jó, ha már nagyobb lesz és éjszaka kijár pisilni. De ez nálunk még odébb van, erről nincs tapasztalatom. :)

A lányom (6 hós) is felébred éjszaka 1x, de visszateszem a cumit, betakargatom és kész. Már nem görcsölök azon, hogy miért ébred fel, néha egyszerűen nincs magyarázat. Elfogadtam és kész. Majd leszokik róla! Mi is náthásak vagyunk, és sokkal nehezebben alszunk el... :( gondold el, ha Te sem kapsz jól levegőt az orrodon és folyton köhögési ingered van, persze hogy nyugtalanabbul alszol. Ne aggódj, hamar el fog múlni!

Ja, és hallottam foszforeszkáló cumiról, bár nem tudom hol lehet kapni. Na, az ötletes, nem kell vaksin "tapogatózni"! :)

2009. jan. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!