Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A babátok veletek alszik egy...

A babátok veletek alszik egy ágyban? Sokan próbáltak erről lebeszélni?

Figyelt kérdés
2009. okt. 30. 13:55
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
48%
Az enyém velem alszik,most 8 honapos.Mindenkinek sajàt magànügye hogy mit hogy csinàl.Ha te igy érzed a kicsit biztonsàgban akor nyugodtan vedd magad mellé.
2009. okt. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
100%
A mi kislányunk nem. Van saját szobája, meg nekünk is van saját. Ha egy szobánk lenne csak akkor is legalább külön ágyban aludna. Nem tartom jónak, és el is mondom ha kérdezik, de nem akarok meggyőzni senkit, mert tudom milyen az amikor valami nem tetszik másoknak és ezért utálnak, meg piszkálnak. Amúgy meg kit édekel, hogy más mit mond?
2009. okt. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
37%

Nálunk az első naptól külön aludt, sztem jobb a babának és a szülőnek is.


Azoknál alszik a baba velük, akik rettenetesen lusták felkelni a babához éjszaka, így sokkal kényelmesebb.

2009. okt. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
71%
Az enyém külön ágyban, külön szobában alszik a bébiőrrel meg a cicájával amit ölelget.:) Mindenki azt mondja, hogy tök jó, hogy egyedül alszik.
2009. okt. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
43%

Én sem tartom jó ötletnek! Saját tapasztalat. Nekem 3 van. Sokkal jobb, amikor a mindennapos bohóckodás, a játék helye marad a gyerekek számára a felnőttek ágya. Annak semmi akadálya, de az éjszakai ottalvás nekünk nagyon nem jött be. Persze alkalmankénti kivétel azért belefér, pl. amikor beteg a gyerek, vagy villámlástól fél vagy....stb.

Átszoktatni a felnőtt ágyba már felér a gyereknek is és a felnőttnek is egy kisebb traumával. Persze vannak, akik hőn állítják, hogy a gyerek egyszer csak majd magától át fog kéredzkedni, hogy eljön majd ez is, és akkor nem lesz trauma. De ez igencsak hamiskás kép, s ha mégsem, akkor nagyon ritka, hogy gond nélkül megy az átállás. Ahány ismerősömnél volt/van ez a dolog problémaként, mindenhol vagy a gyerek akadt ki nagyon, amikor már próbálták (sokszor pár év után!!!) rászoktatni a saját kiságyra. Vagy már a szülők voltak kiakadva, pontosabban az apa költözött ki a kanapéra.... az anya maradt a gyerekkel a hitvesi ágyban. Hm... kissé morcos mostanság a házaséletük...


A lényeg szerintem: jobb a gyereknek külön kiságy, de ha bármi gondja van, legyél közelben, nyugtasd meg stb. minimum, amíg elalszik. Fontos, hogy megtanulja, hogy rád mindig számíthat, még akkor is, ha nem lát. Ezt az érzést csak akkor fogja megtanulni, ha van a kicsinek erre vonatkozóan "gyakorlata", amit persze csak úgy kaphat meg, hogy megtapasztalja ezt a fajta biztonságérzetet nap, mint nap.

Nagy hiba szerintem a gyerekben elferdíteni a biztonságérzetet azáltal, hogy testi kontaktushoz kötjük!

2009. okt. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
75%

14:oo! Hidd el nem mindenki alszik azért egy àgyban a gyerekkel mert igy kényelmesebb!Föleg hogy az enyém tàpszeres,igyis ugyis felkell àllnom,büfiztetni ugyszint.

Én azért alszom egy àgyban a gyerekel,mert csak két szobànk van,az egyikbe alszik a pàrom,hoggy ne keltsen fel,ha hajnalban csörög az ébresztöje.És én nekem nincs,nem tellett légzésfigyelöre,és aggodom.Igy érzem magamat nyugodtnak!

2009. okt. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 A kérdező kommentje:

Az én kisfiam 2 hónapos, és velünk alszik. Van külön szobája, van külön ágya, nem ezért alszik velünk. Kipróbáltuk a külön alvást is, és sokkal nyugodtabb Ő is és én is ha egymás mellett vagyunk. A lehető legnagyobb az ágyunk, így bőven elfér köztünk. Nem az éjszakai etetéseknek köze nincs ehhez, mivel mi enni kimegyünk az Ő szobájába, hogy apát ne zavarjuk föl, ugyanis Ő dolgozik. Mindezt 2-szer jobb esetben. Tudja, hogy hol szokott enni, körbe körbe néz, látja a kedvenc, megszokott dolgait, és nyugodtan eszik. Aludni pedig a kiságyában nem tud! Még nappal sem. Próbáltam beszoktatni, hulla fáradtan betenni, de ott csak játszani akar. Ha majd nagyobb lesz, ráérek beszokatni. Egyszerűen nem értem, miért akar mindenki erről lebeszélni, hisz nincs annál gyönyörűbb, mikor ott szuszog melletted a kicsinyed.:) Ráérek még külön tenni, hisz most még az anya illata, közelsége kell neki.

Érdekelt, hogy van e még, aki így gondolkozik.

2009. okt. 30. 14:28
 8/39 anonim ***** válasza:
57%
Második vagyok: én úgy gondolkodok, hogy a htivesi ágyba nem fér gyerek (mármint éjsaka). Így is alig van időnk kettesben lenni. Legalább ilyenkor... Ha pedig a gyerek az alvást társítja a kiságyhoz akkor nem játszani benne. De mindenki úgy csinálja ahogy akarja. Nekem fontos a párom. És nem akarom, hogy ő kltözzön ki a végén, mert sajna nem is olyan ritka ez, sok ismerősünk van...
2009. okt. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
64%

Szia


Nálunk ez úgy van,hogy az esti szopi után elalszik,berakom a kiságyába,és olyan 1-2-ig alszik,utána felkel,mert ügye éhes.


Régen kimentünk a nappaliba kajcsizni,aztán altattam a kezemben,de sokszor volt úgy hogy elaludt,beraktam volna az ágyába,és hoppp...szem kinyit,és mintha mi sem történt volna néz rám,hogy miért tettem őt le...


Aztán mikor már nagyon fáradt voltam,akkor döntöttem úgy,hogy akkor nem megyünk ki... Leraktam a nagy ágyunkra,megkajált,és el is aludt egyből... Aztán mikor megint felkelt enni,akkor csak átraktam a másik oldalra,és megint megkaját.. Mondjuk pár napja az van,hogy amikor 5 körül eszik,akkor utána már nehezebb valamiért visszaaludnia...Nem tudom miért,de morog,meg ilyenek...lehet,hogy azért,mert akkor szokott olyan jókat nyomni,hogy tiszta büdi lesz a takaró alatt..... :)

Na mindegy..

Engem még senki nem akart erről lebeszélni. 2 kisbabás ismerősünk van,és náluk mind így megy a dolog..

2009. okt. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 A kérdező kommentje:
14.17-esnek: 2 hónaposan szerinted mennyi szerepe van a testi kontaktusnak? Te jó ég!!! A legnagyobb! Hisz másképp még nem ért! 3 gyerkőc után...no komment
2009. okt. 30. 14:35
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!