Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Végig fogja aludni egyszer...

Végig fogja aludni egyszer végre az éjszakát?

Figyelt kérdés
Kilenc hónapos kisfiam van, hogy háromszor is ébred éjjel.Sajnálom, de nagyon nehezen viselem a kialvatlanságot.
2010. nov. 11. 17:27
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Nekem az első két hét írtózatosan nehéz volt.

Hazaérkezésünk után lepihentem a babát szoptatva és elaludtam. Anyós aki látogatóba jött üvöltve ébresztet, hogy nem vagyok normális, ráfogok fordulni a babára stb...(bár császároztak, nem is tudtam hason feküdni a fájdalomtól)

De én úgy megszeppentem, hogy kiságyba raktam. Szegényem félóránként megébredt, és folyton ordításra ébredtünk éjjel-nappal. Két telljes hétig. Aztán a férjemre kishíjján rázuhant egy üvegcső a munkahelyén, mert nem figyelt a fáradtságtól. Ekkor eszembe jutott, hogy a kórházban a szobatársam megjegyezte hogy allig várja hogy a babája befeküdjön a családi ágyba. Eszembe jutott az is hogy a baba vele aludt éjjel, és eléggé ritkán keltek fel hozzánk képest.

Utánnaolvastam a neten. Kipróbáltuk.

Most öt hetesek vagyunk és kipihentek.

Először féltem,hogy a férjem mit szól majd hozzá,mivel nem tudok átmenni másik szobába, mert nincs.

Egy darabig úgy aludtunk hogy hátat fordítotam a férjemnek és a baba csak mellettem feküdt, mivel féltem hogy a férjem éjszakai mocorgásai közben ráfekszik. Most már gyakran közöttünk fekszik és ha hasfájósok vagyunk és a férjem ébred fel előbb rá, akkor a mellkasára fekteti a babát.

Mindenki nyugodtan alszik immár három hete.

2010. nov. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!

Napközben és este is egyedül alszik el a kisfiam.Napközben, amikor felriad ki kell vennem,mert csak áll az ágyában és ordít és akkor nuku alvás.Éjjel az apukája megy, cumit nem fogadja el, itató pohárból kortyol egy keveset ( vizet ), de amikor ezt eljátszuk egy éjjel két óránként, az már nagyon gáz...

Hát nincs más, mint túlélni.

(Tegnap betettem magunk közé, egy szemet sem aludtam, hol a lába volt a számban, hol meg a keze az orromban...)

2010. nov. 11. 22:08
 13/20 A kérdező kommentje:

Kedves 18.47-es, azt hiszem te érzed/érted igazán a kínomat.

Üdv.:K.

2010. nov. 11. 22:09
 14/20 anonim ***** válasza:

18:47-es vagyok!

Igen kedves kérdező,hidd el teljes szívemből átérzem a helyzeted!Az mind szép és jó,hogy ide belinkelkednek ilyen-olyan tudományos írásokat,hogy a babának jó az éjszakai kelés meg így lesz kiegyensúlyozott felnőtt belőle én ezt mind tudom eszileg,de mit csináljak ha ez engem nagyon megvisel!Sajna nekem az a bajom ha egyszer fel kell kelnem akkor nagyon nehezen alszok vissza!Van,hogy 1-2 órát is forgolódok!Mire nagynehezen visszaalszok már kel is babám újra!Igen vannak olyan anyukák akik felkelnek a babáikhoz cumi,simi és már azzal a lendülettel ahogy a baba ők is alszanak vissza!Jó nekik,hogy ilyen könnyen megy!Sajna magam mellé nemtudom venni mert a babám nem szereti,csak forgólódik,tekereg,akkor ő se aludna semmit!Így legalább ő alszik,én viszont nem...

Ja és kb 1-1,5 hónapos korától teljesen önállóan alszik el!

2010. nov. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Kitartást Nektek!!

Igaz, hogy én nem vagyok szakértő, de baromságnak tartom, miszerint egy baba (gyerek!) 4,5 évesen érik meg az egyedül elalvásra... Akkor egy épphogycsak ovist az ovónéni kéne, hogy ringasson?

Szerintem babafüggő, melyik mennyire jó alvó. Mert mint ahogyan Ti is írtátok, van olyan anya, aki 2 perc alatt vissza tud aludni, van olyan, aki 2-3 óra alatt tud(na). Szerintem a babákkal is így van.

Van, aki szerncsé, van aki kevésbe. De lehet, hogy akinek a babája 10 hetes korától 10-12 órát durmol, annak meg lehet, hogy a nappalai fárasztóbbak :)


Esetleg a Suttogóból valami ötlet, vagy Vida Ágis praktikát próbáljatok ki.


Illetve nem tudom,nem éhes?? Mert én adok esténként pépet a szopi után, hogy ne ébressze fel a korgó gyomra.

első nap, 18:06-os voltam.

2010. nov. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Teljesen nem nyugtat meg, de legalább kicsit megvígasztal, hogy más is jár abban a cipőben, mint én.Én nagyon megetetem a kisfiam mielőtt leteszem aludni nem hiszem, hogy éhes lenne éjjel.Próbáltam már mindent, ébred és kész.Lehet, hogy így lesz kiegyensúlyozottfelnőtt, de az anyja meg egy kialvatlan , idegbeteg lesz, ha ez így folytatódik tovább huzamosabb ideig.

Mindeesetre kitartás!!!

Üdv.:K.

2010. nov. 13. 18:23
 17/20 anonim ***** válasza:

18:47-es vagyok!

Igen én is megetetem a kisfiam jócskán mielőtt elalszik:tejpép,"jó éjszakát"tápszer,húsos főzelék,a fogára kap már homeós bogyót is(6 hós még nincs foga)de sajna akkor is kel!Igen kedves kérdező,a célunk az,hogy egy kiegyensúlyozott gyermeket neveljünk fel csak lehet addigra anya lelkileg tönkre megy!!de ahogy az egyik válaszoló írta"ez legyen a legnagyobb problémánk!"

2010. nov. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Még egy dolog eszembe jutott. Borostyán nyaklánc! Én egy anyukától hallottam, akinek 2 hónapon keresztül 2 óránként kelt fel a lánya, és onnantól, hogy a nyakba akasztotta, megszűnt!

Az én lányomnak is van a nyakában, lehet, ennek köszönhetően alszik jól.

Mert hát 4 hónapos korától már bizsereg a babák ínye.... ha nem is látszik semmi, attól még a foga miatt lehet az ébredés.

2010. nov. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

18:47-es vagyok!

Van borostyánláncunk is...de azért aranyos vagy,hogy próbálsz segíteni!

2010. nov. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Az bén kisfiamnak nincs lánca, de ha csak ezen múlik, veszünk egyet.

Köszönöm én is.

2010. nov. 16. 17:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!