Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nincs 3 es fel honapos a...

Nincs 3 es fel honapos a lanyom es fel akar allni, a labamon ul es fogja az ujjam, ratamaszkodik es felall par masodpercre. Normalis ez? Nem okozok neki valami kart azzal, hogy enegedem, hogy felalljon? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2010. nov. 11. 23:46
 1/9 anonim ***** válasza:
69%
Ne engedd felállni. Ez amúgy még csak reflex. :) Fektesd hátra, hasra, stb, de semmiképp ne engedd állni.
2010. nov. 11. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
51%
pontosan ahogy az első válaszoló írja :) ez reflex de ne engedd, hogy álljon, még gyenge a gerince hozzá
2010. nov. 11. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem áll, hanem rúg. Hason fekteted és a talpacskái alá teszed a kezed és hagyod, hogy rúgjon ezzel segíted a hátizmai fejlődését. Babatornán anno csináltuk. Üdv
2010. nov. 12. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én még a lábamra sem ültetném.Mármint nem ültetném még ennyi idősen.Az is árt.
2010. nov. 12. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Enyém is csinálta, csak rúg és tornázik. Naponta gyakoroltam vele, erősödik tőle. Nem kell hagyni, hogy súly legyen a lábán, de egyébként semmi gond nincs. Az én fiam ilyen korban már feltornázta magát félig ülő helyzetbe a pihenőszékben. 4 és fél hósan már ült, 5 hósan már felült, 6 hósan már kapaszkodva felállt, 11 hósan magától szaladt. Erőltetni nem szabad, de ha ő erőltet mozgásformákat, szerintem nem árthat, ha néha hagyod.
2010. nov. 12. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az én hipotóniával született fiam 7,5 hónaposan kezdett felállni. Erre azt mondta a gyógytornász, hogy legalább a kezemet ne adjam neki oda, ha annak a segítségével akar felállni. A bútorokat nem vehetem el tőle, de mi ne asszisztáljunk hozzá, mert még korai.
2010. nov. 12. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Magatol felul amint megfogom a kezet vagy barmit megfog aminek a segitsegevel fel tud ulni, a kocsiulesben siman felul segitseg nelkul. Ha fekszik addig sir amig nem engedem neki a olemben, hogy feluljon. Mikor ul vagy all oriasiakat kacag,nevet es sikitozik, amint a hatara rakom, hogy most mar eleg volt, azonnal kezd sirni es probal felulni. Nem hinnem, hogy ez reflex. Koszonom a valaszokat. Ugydontottem az utolso valaszolo tanacsat fogadom meg, hogy gyakorlok vele minden nap egy picit, edesanyam azt mondta,hogy egy baba csak akkor csinál valamit, ha megérett rá - visszafogni nem lehet, mert a fejlődését fogom vissza, s letöröm az újdonság örömét.
2010. nov. 12. 10:03
 8/9 anonim ***** válasza:
Azt azért tudnod kell,hogy a babák igazi felülése nem hasizomból történik,hanem pl mászásból kitolja a fenekét.
2010. nov. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy ekkora babának nem érett a gerince és a csontozata, hogy elbírja a súlyát! Pihenőszékben nagyon jól ellene, mert szétlát, tedd abba, vannak szuper gerincbarát pihenőszékek ekkorának már. Vagy ott a játszószőnyeg, ahol boldogan gyakorolná az életkorának megfelelő forgést és így erősödhet az ülésre. Ha hagyod, hogy életkorának nem megfelelőt "gyakoroljon" vagyis a gerince tartsa meg a súlyát, könnyen gerinc és csípő problémái lehetnek.

Igaza van anyukádnak, azt lehet hagyni, amit a baba magától csinál, de ha jobban belegondolsz nem ő ül a térdedre és rugózik rajta, hanem Te teszed oda és tartod, hogy csinálja..:-)

2010. nov. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!