Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor és mivel kezditek/kezdté...

Mikor és mivel kezditek/kezdtétek a hozzátáplálást eddig csak anyatejet evő babátoknál?

Figyelt kérdés
2010. nov. 12. 07:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

4 hósan kezdtem mert kevés tejem volt.


először leveket - almalé, sütötöklé- adtam kiskanállal majd jöttek a pürék anyatejjel v. kicsi tápszerrel keverve.

5 hósan ezek :

főtt v. párolt burgonya

párolt alma

párolt s.répa

párolt sült sütőtök

majd ha ezek egyenként be vannak vezetve akkor lehet keverni őket.

2010. nov. 12. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

4 hónaposan,mert én úgy éreztem,hogy már igényli!De ezt mindenki maga tudja,Te ismered legjobban a babád.

Azóta megoldódótt a kaki és alvás gond is!Először baracklé,majd almalé.Utána barack püré,majd almapüré,aztán ezek keverve!Most jón majd a sütőtök ,sárgarépa,célka,krumpli.És ezek keverék.Kb.3-4 naponta "mutatok be neki" valami új ízt!Eddig mindennel elégedett volt:)!!!

2010. nov. 12. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
3 és fél hósan levekkel, mint az első, majd 4 hósan jöttek a főzelékek, zöldség , gyümölcs krumplival.
2010. nov. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Most 4 hónapos a babám, azt hogy igényli-e nem tudom... nem is tudom hogyan mutatják ki a babák. Én most gondolom, hogy elkezdem vele kóstoltatni az ízeket. Igazából elég a tejem és még nem kiváltani akarom vele a szoptatást.


Őszibarackkal is lehet kezdeni a ht-ást? Hol szerzitek be?

2010. nov. 12. 09:38
 5/14 anonim ***** válasza:

Szerintem ha elég a tejed, akkor még ne adj neki mást. Várj még egy bő hónapot vele. Fél éves korig a legjobb táplálék az anyatej, ráér megkóstolni a kajákat később.


Az enyém 5,5 hós, eddig csak hámozott egész sárgarépát adtam a kezébe játszani, nyalogatni; abból leharapni nem tud, viszont az ízével ismerkedik. Tegnapelőtt kinézte a kezemből a kefirt, így adtam neki egy kiskanalat, amit megmártottam a kefirben, azt ízlelgette. Tegnap kivi után nyújtózott, így azt is megnyalta.

2010. nov. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Szia!Én barackkal kezdtem,mert elég szorulásos és az alma mefogja a hasát!Mivel nem nagyon van már rendes barack,így HiPP őszibarackot adok neki,mert abban nincs hozzáadott cukor,meg úgy tudom,hogy az univeresben sincs,de a kecskemétiben van az tuti!
2010. nov. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Hippes őszibarackot akkor adhatom elsőre? Nem kell úgy mint az almával, h először csak a levét?

Az én fiam is szorulásos, lehet jobb lenne neki mint az alma.

2010. nov. 12. 18:15
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Én 6 hónaposan kezdtem, ahogy a "nagy könyvben meg van írva". :) Az én fiam nagyon szépen gyarapodott, tejem volt bőven, ezért nem kezdtem hamarabb. Én almával kezdtem (alma levével), de azt nem is szerette. Üveges barackra gondolsz? Azzal kezdhetsz, bár csak 1-2 kanállal, az a biztos, akkor is, ha esetleg nagyon ízlik neki. Egyébként azt is kipróbálhatod ha szorulásos a babád, hogy te eszel egy kis szilvalekvárt, az bejut a tejbe és neki segít (ha te nem vagy rá nagyon érzékeny). Nálam bevált, engem nem hajtott a szilvalekvár tejjel, viszont a babámnak sokat segített, szerencsére csak egyszer volt szorulása. 4 hónaposan még elég fejletlen az emésztőrendszerük, ezért lenne jó várni még egy kicsit. Persze az más, amikor már valakinek nincs elég teje, vagy orvos ajánlja a hozzátáplálás megkezdését.
2010. nov. 16. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

én is 4 hónapos korátol keztem de csak most fogadja el 6,5 hónaposan és nem szereti a gyümölcsöket csak a banant

akár menyit eszik a cicit mindig kéri:)

2010. nov. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

6 hónapos elmúlt valamennyivel, mikor elkezdtem kóstoltatni. Reszelt alma levével kezdtem én is, de nem szerette. A védőnőm tanácsára 3-4 nap múlva krumpli-alma kombinációt adtam neki, szétfőve, turmixolva. Annyira bejött neki a kaja, hogy 8 hónapos korára csak a hajnali tej maradt meg.

Most 1 éves, szeret mindent, amit eddig evett, nem válogat.

2010. nov. 16. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!