Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2.5 hósan elkezdhetek hozzá...

2.5 hósan elkezdhetek hozzá táplálni?

Figyelt kérdés

Második babám,az elsővel kivártam a 3hónapot.de ez a baba nem szopik első perctől rendesen,sőt olyan durván cicizik,hogy állandóan sebes amellem..már azon gondolkodom abba hagyom,mert szó szerint a könnyem folyik így 9hét után is:(nem gondoltam volna,hogy ez lesz a gondom vele,de én idegen tejet nem szeretnék neki adni.Tápszert kap első perctől és azon gondolkodtam mi van ha egy kicsit hamarabb kezdem a hozzá táplálást,mert már a foga is mocorog,mert ömlik a nyála és rág ,de nagyon és nem eszik rendesen egy pár napja.Hátha segítene ez..

a védőnőnk az egy nem normális nő..azt hagyjuk a doki meg nem igazán foglal állást ebben-..anyám szerint meg már rég adhatnám neki az alma levet-tény régebben már pár hetes kortól adták...mit gondoltok erről?-.


2010. nov. 13. 00:08
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
64%

2,5 hónaposan NE!! Enyém is tápszeres volt (kb. 10-20 ml tejem volt, szóval ennyit szopott, a többi kiegészítés tápszer volt). De a védőnő tanácsára csak 4 hónaposan (pontosabban négy hónapos kora előtt egy héttel) kapta az első kanálka frissen facsart almalét kóstolóba.


2,5 hónaposan még ne! A tápszer 4 hónapos koráig elég kell, hogy legyen!!!

2010. nov. 13. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
4%
nem kell gerjeszteni a feszültséget, már bocsánat de nem tudom elhinni, hogy ezt komolyan írod, szerintem csak vitafórumot akarsz indítani...
2010. nov. 13. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem már elkéstél a hozzátáplálás megkezdésével. Amint hazahoztátok a kórházból, azonnal el kellett volna kezdeni. Mostmár mindegy, már elkésett a gyümölcsök és zöldségek kóstolásával, későn kérdeztél, sajnálom.
2010. nov. 13. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
64%
Hiába tápszeres, akkor sem lehet ennyire korán!! Már az is nagy baj hogy az első babádat 3 hónaposan kezdted olyan ételekkel tömni, amire még nem elég érett az emésztőrendszere!!! "kivártam a 3 hónapot...". Nincs védőnőtök, gyerekorvos, aki elmondaná mit mikor kell és mit szabad?! Minek ennyire sürgetni?! Egy életre tönkreteszed a szegény gyermek szervezetét, emésztőrendszerét, gyomrát, máját s isten tudja még mit! Várd ki amíg annyi idős lesz hogy érett rá, addig meg add neki a tápszert, ahogy más is teszi!
2010. nov. 13. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Tényleg ne! Talán próbáld ki a bimbóvédőt, ha ennyire fáj a cicizés. Vagy ha nagyon nem akarod, akkor is tápszert adj neki. Nagyon éretlen még az emésztőrendszere!!!

Ne vágd tönkre egy életre!

2010. nov. 13. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Az összes mai felnőtt emésztőrendszere tönkre van téve. Nem azt mondom hogy 2 hónaposan hozzá kell táplálni. Én is 6 hónaposan kezdtem, de azért ne fogalmazzunk már ennyire sarkosan. Semmi baja nem lesz se a 2,5, se a 3 hónapos gyereknek egy pici almalétől vagy almától. Gondolom nem pacallal akarja kezdeni a hozzátáplálást a kérdező.
2010. nov. 13. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

@ 09:01:

Én viszont úgy gondolom, hogy aki olyanon gondolkodik, hogy 2,5 hónaposan hozzátápláljon egy babát, az nem azért teszi, hogy egy PICI almalevet kóstoltasson vele, hanem azért hogy minél hamarabb elválassza. Valószínű, a kerdező szeretne minél hamarabb kiváltani egy-két étkezést, hogy minél kevesebbet kelljen szoptatni a babáját.


A válaszom az lenne, hogy várj még vele 4 hónapos koráig, nincs sok idő addig, 6-7 hét összesen, annyit még kibírsz vagy addig adj tápszert.

2010. nov. 13. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
NE!!!!!!!!!!!!Egészségügyi dolgozó vagyok, és semmiképp ne tedd.A babák emésztőrendszere 6 hónapos korukig kizárólag az anyatej ( vagy a tápszer) megemésztésére képes.Még emésztőenzimei sincsenek, hogy az általad belé nyomott dolgokkal megbirkózzon szerencsétlen.A korán bevitt emésztetlen ételféleség megzavarja az immunrendszer érését, előrevetíti a fertőzésekre és az allergiára való hajlamot, beárnyékolja az egészséges életre való kilátást.Bimbóvédő a megoldás, én is azzal szoptatom a 7 hetes babámat a mai napig, mert nem emelkedett ki eléggé a bimbóm.És ha jót akarsz neki, ne tedd!!!Csak nem hülyeség ha ennyien mondjuk, nem?
2010. nov. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
NE! A tápszeres babáknál is inkább 5 hót mint 4 hót mondanak. Akkor is csak gyümileveket, gyümiket 6 hóig.
2010. nov. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Nah már most ,nekem nagyon sok olyan nő van a családomban aki nem egy gyereket felnevelt.anno mikor én voltam pici már pár hetesen elkezdték adni az almalevet.Én nem azért kérdeztem,hogy minél hamarabb elválasszam.Kb 3szor tudok szoptatni,kb 30-50ml tejem van és állandóan vérzik a mellem,sebes.az elsővel nem volt ilyen de utána lett egy tejcsatorna gyulladásom ami 2év alatt sem jött rendbe,ráadásul ez a baba hiába tanítom neki,nem kapja be rendesen a ccicités állandóan a bimbómt rágja húzza.Szó szerint egy kínzás.

Ha fel akartam volna adni már megtettem volna és nem ugranék neki minden nap többször a szoptatásnak-sebes mellel...de akarom,hogy ez a min.tej is meglegyen neki.a kérdésem az volt,hogy gyümölcsökkel elkezdhetem e.

annó a 3hónapos első babámat is almával kezdtem és majd 5hós volt mire a főzikhez értünk.

Nem egy olyan ismerősöm van aki a mostani divatot követi,hogy 6hós koráig csak anyatejet ad neki,nem is fogadja el az almát sem neki..és a többivel is válogat.Az én most 29hós gyerekem nem semmi baja nincs és anno a drnő is ezt javasolta,pedig ő akkor csak anyatejes volt..akkor,hogy is van ez?


de már látom igazán itt ne, érdemes ilyet kérdezni,mert mindenki nagyon okos...azt hiszem inkább maradok az anyám,keresztanyám,nagyanyám véleményénél.de azért köszi

2010. nov. 13. 15:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!