Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2.5 hósan elkezdhetek hozzá...

2.5 hósan elkezdhetek hozzá táplálni?

Figyelt kérdés

Második babám,az elsővel kivártam a 3hónapot.de ez a baba nem szopik első perctől rendesen,sőt olyan durván cicizik,hogy állandóan sebes amellem..már azon gondolkodom abba hagyom,mert szó szerint a könnyem folyik így 9hét után is:(nem gondoltam volna,hogy ez lesz a gondom vele,de én idegen tejet nem szeretnék neki adni.Tápszert kap első perctől és azon gondolkodtam mi van ha egy kicsit hamarabb kezdem a hozzá táplálást,mert már a foga is mocorog,mert ömlik a nyála és rág ,de nagyon és nem eszik rendesen egy pár napja.Hátha segítene ez..

a védőnőnk az egy nem normális nő..azt hagyjuk a doki meg nem igazán foglal állást ebben-..anyám szerint meg már rég adhatnám neki az alma levet-tény régebben már pár hetes kortól adták...mit gondoltok erről?-.


2010. nov. 13. 00:08
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
10%
Nem is értem..annyira részletesen kitaglaltad a dolgokat,hogy akkor minek is tetted fel a kérdésed????Ja meg van!!csak,hogy szítsd itt a tüzet!!
2010. nov. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
34%
Apa gyere kezdődik!!!
2010. nov. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy anyukád így csinálta 20-30 évvel ezelőtt, de ez akkor sem volt helyes.Te tudod mit csinálsz...A védőnőd is azért hülye, mert azt mondta, hogy ne kísérletezz, mi? Feltalálták a bimbóvédőt.Nekem egyszer volt véres a mellem, azóta soha többet.Azért van kevés tejed, mert tápszerezel mellette.Még szép, hogy kevés van, ha egyszer nem üríti ki a baba, ezen ne csodálkozz!Ha kevésszer szoptatsz, kevés tejed lesz.5 hónapos kor előtt vétek elkezdeni a hozzátáplálást, még foga sincs!!!Az egy dolog, hogy folyik a nyála.Attól még kibújhat az első foga fél évesen is, nem lesz rögtön foga!Hogy mivel rágja el, és emészti meg, azt nem tudom...szegény!De te tudod.Az első gyereknél is így csináltad, de már akkor is elcseszted!Én ezt baromságnak és felelőtlenségnek tartom, de nyilván mi vagyunk a hülyék.És én olyat még nem hallottam, hogy egy gyerek ne cuppogta volna fél évesen az első gyümölcspépét.
2010. nov. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Tartsa mindeni felelőtlenségnek akkor,biztos a házi orvosom is tévedett anno aki pont ,hogy mondta,hogy kezdjem el,mert nem elég neki a tej tápértéke..na mindegy,de gondolom itt mindenki okosabb.Biztos annál az embernél is okosabb mindenki aki több mint 40évig bölcsibe dolgozott dadusként és lehet ép az anyádat nevelte fel..feltételezem biztos gyomor problémái vannak születése óta...na hagyjuk már.

Nem kell egyet érteni semmiben én csak mosolygok amikor egyre több vissza jelzést kapok a hasonló beállítottságú emberektől,hogy jaj nem fogad el semmit,meg kiköpködi,meg szilárdról hallani sem akar stb..persze ,mert egy 6hós gyereknek már van akkora öntudata,ha 6hónapig csak anyatejet vagy tápszert kapott akkor csak az kell.

A másik,képzeld kedves hozzá szóló,nálam is feltalálták már a bimbó védőt és képzelheted nem direkt nem szoptatok,ha már előtte egy éves koráig szoptattam az elsőt.azért ennyire hülyének ne nézzél már,de gondolom nem te jártál szülés előtt egy hónappal az emlő ambulancián ,hogy mi a gondod,mert nem javult a helyzetem és csak passzolgattak ide oda-hát onnan is,ami máig kihat és gondolom nem te szoptatsz úgy ,mint ahogy én is,hogy szét van szó szerint repedve a mellbimbóm,meg állandóan szinte varras,mert kirágják-képzeld,kb 2hétig elfogadta a bimbóvédőt,utána meg nem!!!Hát ilyet ,képzeld ilyen is van..azóta is rakosgatom a bimbó védőmet,épp kb 2hete próbáltam meg újra használni és nemhogy a szájába nem vette,még szó szerint mosolygott is miatta..hát erről ennyit.Nah minden esetre zárjuk le zt ,mert mindenki máshogy látja.nem akarom elrontani a saját gyerekemnél ez egyértelmű,tegyétek a szívetekre a kezeteket ,mennyi sz..t etettek meg a gyereketekkel...danoninó,túró rudi,ilyen olyan falánkság-persze majd jönnek az ellen hangok,de nekem senki ne mondja,hogy akár kukit sem ad a gyerekének,lássuk csak tele van adalékokkal...amíg én legalább meg vagyok nyugodva,mert nem kapott ilyet soha a gyerekem,mert csináltam neki mindent..bele értve abébi ételtől kezdve máig a kekszekig amiket én sütöttem,vagy akár a kenyereken át..szval lehet megkövezni egy kérdésért a másikat,sztem senki sem jobb a dolgokban,mert lehet akkor te nem az etetésben hanem másban nem leszel toppon,de nincs olyan,hogy tökéletes szülő-és ezt látom nap mint nap,mert gyerekek között vagyok én is sokat..erről ennyit.

2010. nov. 13. 20:50
 15/20 anonim ***** válasza:
42%
Tudod mit? Akkor adj neki amit akarsz, és akkor amikor akarsz. Kár volt a kérdést feltenni.
2010. nov. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
67%
Igen, az utolsónak van igaza. Nem is értem, miért tetted fel a kérdést. Jó, hogy ilyen bölcs vagy, és ilyen sokoldalú is ráadásul, kekszet és kenyeret sütsz, minden elismerésem a tiéd. Mindenesetre ezek mellett figyelmedbe ajánlom a Helyesírási szabályzat és szótár című remek munkát, hidd el, van benne pár dolog, amire rá fogsz csodálkozni. Csak azért, hogy ha legközelebb eszedbe jut kérdést kiírni, akkor kicsit jobban menjen az írás, főleg a kommenteknél. Ja, és az is nagy igazság, hogy akinek igaza van, az nem akarja mindenáron meggyőzni a másikat az igazáról, egyszerűen tudja ezt, és nem zavarja, ha más másként gondolja. Te bizony itt győzködöd a válaszolókat, hülyének nézed, aki másként csinálja, képtelen vagy elfogadni, hogy nem csak az lehet a jó, ahogyan te csinálod. Egy dologban egyetértünk: mindenki azt és annyit ad a gyerekének, amit és amennyit akar. Én pl. bolti kenyeret és bolti kekszet, cserébe - ezek megsütése helyett - játszok és foglalkozok vele sokat. Ja, és annak ellenére, hogy 11 hónapos, nem kapott még sem túrorudit, sem danoninot, és 6 hónapos kora előtt az anyatejen kívül nem evett mást. Ha az nem lett volna elég, akkor tápszert kapott volna, de olyan szerencsés vagyok, hogy féléves koráig gond nélkül tudtam szoptatni. Van, aki így csinálja, van, aki már 2-3 hónaposan hozzátáplál, mindenkinek szíve joga, így neked is. De azért, mert nem értettünk veled egyet, még nem kell felháborodni, kérdeztél, mi véleményt mondtunk, és az nem egyezett a tiéddel. Ennyi.
2010. nov. 13. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
73%
jaj csajok miért kell igy vitatkozni? a hozzátáplálás kérdésében nagyon megoszlanak a vélemények ezen napokig is lehetne vitázni veszekedni és lehurrogni a kérdezőt. a véleményünkre volt kiváncsi szegény nem arra hogy mindenki letépje a fejét. ha az a véleményetek hogy ne kezdje el még azt is meg lehet normális hangnemben mondani neki nem ugy hogy csórit sziinte "megvetitek" amiért gondolt már erre.....és abban igaza van hogy minket is már anno mindenfélével elkezdtek etetni itatni pár hetesen mégis itt vagyunk és sokan hála Istennek egészségesen. nyilván nem 5 kilo almát akar megetetni a gyermekével rögtön elsöre. kedves kérdező!! én azt mondom tegyél belátásod szerint természetesen csak ovatosan de ezt nyilván te is tudod. én 3 honaposan kezdtem el a kislányommal mindent megeszik amit eddig kostoltattam vele. az én ismeröseim között és a családban is van nagyon sok gyerek aki már korán elkezdte nem lett semmi bajuk és mindent megesznek nem válogatosak a mai napig sem!! a sok "kedves" válaszolo "kedves" megjegyzéseit meg engedd el a füled mellett. sok sikert neked!!!!
2010. nov. 14. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
El.
2010. nov. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
54%
Tényleg felesleges volt megkérdezned.Jó páran mondjuk, hogy ne tedd, de úgyis adni fogsz neki mindent, amit akarsz.Bocs, hogy nem mondtuk azt, hogy tömjed a szájába az almát.Szerintem héjasan, magostól, hámozatlanul!
2010. nov. 15. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
54%

Nem mi téptük a fejét a kérdés kiírójának, hanem lassan már ő a miénket. Véleményt kérdezett, mi leírtuk. Nem ezt akarta hallani.

Van ez így.

Mindenki úgy eteti a babáját ahogy akarja, tanácsot lehet osztani, nem kötelező meghallgatni.

Max majd jön újra kérdezni hogy miért van ez meg az a babájával...

2010. nov. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!