Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jár családi pótlék ha külföldö...

Jár családi pótlék ha külföldön vagyunk, de magyar állampolgárok vagyunk a szülők és a gyerek is?

Figyelt kérdés
Magyarországon van a bejelentett lakhelyünk, ingázunk a 2 hely között. Gyest nem kapok, mert nincs TB-m, azt itt kapok kinn. De a családi pótlék a gyereknek jár alanyi jogon, nem?
2010. nov. 13. 16:28
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
0%

Hát bakker hányszor akarod még ezt a szánalmas kérdést kiemelni.

Talán abban bízol,hogy vmi új kormány rendeletet hoztam csakis a te tiszteletedre?

Húzz már a pi...ba

2010. dec. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
32%
Hát nem hiszem hogy irigykednem kellene egy olyan emberre, akinek 12000 ft ilyen fontos a családi kasszában. Még ha olyan vagány is, hogy lyukas gatyában elindult külföldre...
2010. dec. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
51%

Felejtsd el ezeket a gonosz nőket!

Mivel kint gyed-et kapsz, de csp.-t nem, próbáld meg!

Azt írtad ingáztok, vagyis otthon is vagytok! Kell egy otthoni bejelentett lakcím!

Én is külföldön vagyok terhes, és ha itt nem kapjuk meg a csp-t, akkor én is otthonról fogom igényelni!

EU-n belül jár neked, ahogy ennek a sok nagy pofájúnak, amennyiben kint nem kapod!

Mi lehet, hogy megkapjuk itt, mert a papa külföldi, de ti mindketten magyarok vagytok...egy kört megér!

2010. dec. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
69%

Ti okos vilaglatott magyarok maradjatok ott ahol vagytok.

Sajnos ez jellemzo ratok. Anelkul, hogy a korulmenyekrol barmit is tudnatok, ti csak vadaskodni tudtok.

2010. dec. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
38%
bocs, előző vagyok...akartam írni mivel kint gyes-t kapsz...nem gyed-et
2010. dec. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
52%
Borzalmas, nem is értem...nem azt írta a kérdező, hogy csalni akar...és mindkét országból egyszerre pénzt szerezni...ez a sok szerencsétlen irigy dög pedig támad.
2010. dec. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, még mindig nem jár, ezt már jó páran leírták. De ha nem hiszel nekik/nekünk, igényeld meg és majd meglátod, hogy kapod-e vagy sem.
2010. dec. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
53%
En kulfoldon elek, kapom a gyedet es a csaladi potlekot is Magyarorszagrol :) Pedig nelkule is vigan elnenk, nincs anyagi gondunk halisten. De igy meg jobb, tobbet kolthetunk. Szerintem Te is probald meg igenyelni, hatha megkapod.
2010. dec. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
40%

Köszi kedves utolsó....ez őszinte, és mindenki így van vele...én is, ha járhat valami plusz, persze hogy megpróbálom! KI NEM????

És még mindig nem értem miért ne járhatna...még úgy, hogy mi vegyes páros vagyunk is járni fog...és van itt szintén egy vegyes páros barátnőm, akik kapják otthonról a pénzt!

Tök mindegy hol vagy, persze hogy próbáld meg!

2010. dec. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
40%

Nézd kérdező, ha már van interneted, miért nem gépeled be a keresődbe MÁK vagy Magyar Államkincstár, és ott van egy nehezen érthető pont, TÁJÉKOZTATÁS KÉRÉSE E-MAILBEN, tudod annyira azért csak emlékszel a magyar nyelvre, ez azt jelenti itt felteheted a kérdésed és szakembertől kapsz hivatalos választ. De van telefonos ügyfélszolgálat is, valakid csak maradt Magyarországon, aki megereszt egy telefont és megkérdezi.

Minek itt érdeklődsz? Nem is kaptál szinte egyetlen értelmes választ sem. Hiszen, nyilván függ attól, hol van az a külföld stb stb.

És még egy megjegyzés, miért irigykedne rád bárki is, így van, ahogy írtad, mindenki szedheti a sátorfáját. Vagy most mondjam azt, miért irigykedsz, hogy vannak olyanok, akik vitték annyira az életben, hogy boldogulnak itthon is és nem kell szedniük a sátorfájukat. Hiszen a te példádból jól látszik, akik itthon nem jutnak semmire, külföldön sem jutnak többre. Mert ha vitted volna valamire, fel sem merülne, hogy kuncsorogj 12 ezer forintért. Bocskor Gábor például azt sem tudta lehet ilyet igényelni és nem is igényelte.

2010. dec. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!