Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Játszócumit hogyan sterilizáls...

Játszócumit hogyan sterilizálsz 3 hónapos babának? Milyen rendszerességgel?

Figyelt kérdés
Csak ciciből eszik, tehát semmi más sterilizálására nincs szükségünk, 1 cumi miatt nem fektetnénk be drága gépekre :-). Naponta sterilizáló tablettás folyadékba rakjuk 30 percre, de olyan rossz érzésem van a vegyszer miatt. Próbálkozunk néha a kifőzéssel is, de abban meg nagyon bénák vagyunk :-), fel is jön a víz felszínére (kanállal próbálom lent tartani. A cumi rész meg megtelik vízzel, azt meg ki kell nyomkodni (:-) steril kézzel!? :-)) Latex cumit használunk, a mindennapos kifőzés nem tenné nagyon hamar tönkre? Vagy ennyi idős babánknak már elég csak alaposan megmosni (ez lenne a legkényelmesebb)?
2010. nov. 14. 07:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia!Én chicco sterilizáló folyadékot használok.1l 1400ft!Sokáig elég!És minden nap sterilizálok,de van hogy úgy jön ki a lépés akkor 2 naponta!Egyébként van vagy 5 cumink és így minden nap adok neki újat,tisztát!
2010. nov. 14. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

11 1400?! Ez elég sok... Akár meddig elég...


Mi is latexet használunk, én havonta 1x főzöm ki de akkor mindennel együtt. Utána tablettával sterilizálok. De egyéb esetekben forróvízzel elmosom és kész. Nem jó az se ha túl van sterilizálva, én így gondolom!

2010. nov. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Jajjjjjj!Bocsi:)))! 1400ft:)
2010. nov. 14. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ugyan. Nem kötekedés volt csak érdekesen nézett ki :D :D
2010. nov. 14. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia! Nekünk is sok cumink van, így amíg az egyiket kifőzöm, ott a másik. Úgy szoktam kifőzni, hogy teszek rá fedőt, ami bent tartja a forró gőzt. A gőz ugyanolyan jól sterilizál, tehát nem kell folyton kanállal lenyomkodni a cumit a vízbe. 5 percig főzd. Utána tiszta kézzel szoktam kinyomni a vizet a cumiból. Ha előtte mosol kezet (én fertőtlenítős szappannal szoktam), nem lesz semmi baja a cuminak. Amennyi baci pedig rámegy esetleg, annyi kell, hogy erősödjön az immunrendszere.
2010. nov. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! De minden nap kifőzöd a cumit? És mennyi idő után kell új cumi (a kifőzés hamarabb tönkre teszi)?
2010. nov. 14. 17:07
 7/7 anonim ***** válasza:
Van kifejezetten játszócumi sterilizáló, mi olyat vettünk, és nem bántam meg. Sokat használjuk, és hordozható is! Pontosan nem emlékszem, mennyibe került, de olyan 6000 Ft körül volt. Tudom ajánlani!!!!!
2010. nov. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!