Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kell önálló játékra...

Hogyan kell önálló játékra szoktatni egy 5 hónapost?

Figyelt kérdés

buta kérdés, csak a mi babánkat 4 hónapig rengeteget kellett tartani, mert állandóan bukott..és, hát persze, megszokta, hogy sokat van kézben. most is elvan egy darabig, de azért nem szeret sokáig anya "impulzusai" nélkül lenni. Ha felveszem hordozókendőbe, ott már tök jó, mert tud nézelődni.

Nem hisztis baba, mert nem sír a figyelemért, csak úgy nyöszörög..

Mit csináljak, hogy jobban tudjon egy kicsit ellenni??


2010. nov. 14. 14:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia

Én betettem a pihenőszékébe,vagy egy dönthető etetőszékbe,és ott látott engem és tudott figyelni mást is játszani mással is,de megteheted azt is hogy leteszed a földre,köré teszel játékokat és mászkálsz ide-oda,először csak a közelbe hogy lásson,beszélj hozzá énekelj,de lásson,aztán már ki ki mehetsz hogy ne lásson,beszélj hozzá,hogy hallja anya még mindig van,aztán szépen lassan tovább is maradhat egyedül.ha időnként el kezd sírni nem kell rögtön rohanni,hiszen tudod,hogy nincs semmi baja csak téged akar,a hangoddal próbáld meg megnyugtatni őt.

2010. nov. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
én leterítettem egy nagy pokrócot a nappaliban, köré raktam a játékait és pocira fektettem. 5 hónaposan babám már hátra kúszott és körbegurult a lakáson, fél órákat elvolt ezzel :) az, hogy nyüszörög teljesen normális, a kúszás tanulással, erőlködéssel együtt jár, ne kapd fel egyből :)
2010. nov. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
pokróc sok színes játék, játszószőnyeg felülről logó mindenfélével, zenélő dolgok, hangot adó csörgő dolgok,tologathatós játékok stb ezek mind lekötik a figyelmét egy darabig. aztán elfárad.... :)
2010. nov. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Tedd le a szőnyegre, az jó neki, de ne hagyd ott egyedül. Feküdj le mellé te is, és játssz vele. Idővel meglásd, jobban fogják érdekelni a játékok és önállóbb lesz, de ezt nem lehet - és nem is helyes - siettetni.


Az én fiam is sokat volt ölben és kendőben a hasfájása miatt, de sokat volt szőnyegen is, hason. Most már 8 hónapos, és imád hason lenni, a játékaival játszani, persze csak ha én is ott vagyok a közelben. :-) Így természetes, a babáknak szükségük van az anyjukra.

2010. nov. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!