Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak? Megbolondulok!

Mit csináljak? Megbolondulok!

Figyelt kérdés
Már egy órája fent van a lányom,9 hós lesz 1 hét múlva,nincs túl meleg se hideg megetettem hintáztattam mert úgy alszik el még sajnos a szobahintában de már elzsibbadt a karom próbáltam otthagyni ordított.Kb 6 hetes korától átalussza az éjszakát volt kb onnantól 6 héttől-4hóig hogy kicsi nyöszivel elaludt magától aztán csak pihenőszékben Paffra,jelenleg míg ezt írom a lábammal hintáztatom és a szól a Paff aztán volt 2 hét hogy letettem forgolódott és elaludt egyedül,mindig akkor teszem le csak ha fáradt sokat mozog napközben úgy látom eleget eszik és akkor a 2 hét után mintha elvágták volna nem alszik egyedül kb 2 hónapja újra altatni kell.pihenőszék hinta...Tudom nem jó ez így mindig próbálom csak úgy leteni napközben is hogy hátha már azt is csináltam hogy ottmaradok az ágya mellett nem beszélek hozzá de egy idő után sír majd ordít és feladom mindkettőnk nyugalma érdekében és beleteszem a hintába de ez nem mehet így tovább meg avégtelenségig.Akkor amikor 2 hét után elvágták az egyedül alvást akkor koraszülöttgondozásra mentünk és szeritem hogy megbolydult a napirend azért maradt el.Tudom sok altatós kérdés van de kérlek benneteket valami használhatót (ha nem is most rögtön )de írjatok.ja foga van 2 és ne érzek duzzanatot de bekentem azért dologéllel és tegnap éjjel ugyanebben az időpontban szintén fent volt és felváltva altattuk férjemmel
2009. dec. 20. 03:18
 1/9 A kérdező kommentje:
Mire befejeztem a kérdést még mindig nem alszik és már nem 1 hanem másfél órája van fent...
2009. dec. 20. 03:19
 2/9 A kérdező kommentje:
Na most már aslzik...de én meg tisztára kivagyok és nem biztos hogy rögtön elalszom
2009. dec. 20. 03:30
 3/9 anonim ***** válasza:
67%

Hali!


Nem vagyok még apuka - bár már nagyon szeretnék az lenni... :) - semmi tapasztalatom nincs kisbaba altatással, ill. egy, amikor egy kisbabát a karomban ringatva szenderítettem alvásba. Mindössze egy 5letem lenne, hátha beválik... :)


Dúdoljatok neki, vagy énekeljetek hozzá halkan alváskor vagy meséljetek neki! A hosszú monotonabb szöveg mindenkit elaltat, a kellemes zene pedig jótékony hatással le7 a kicsi szellemi fejlődésére.


Próbálkozhattok akár halk komolyzenével is. Én rendszerint Szörényi-Bródy: István a király vagy Antonio Vivaldi: 4 évszak c. művét hallgatom lefekvésre, és általában beleszenderedek... :) De nem hinném, hogy mjuk a nyárra, vagy néhány sejtelmesebb dallamára nem ijedne meg, ezért ezen műveknek csak a nyugodtabbik részeinek kiválogatását javaslom. Ajánlanám még Wolfgang Amadeus Mozart: Varázsfuvola c. operáját, amiben nem egy csengő-bongó dallam is van, ráadásul Mozart mindig is híres volt a gyermekműveiről. (Első hangversenyét 4 évesen adta).


De a legbiztosabb sztem mégiscsak a saját hangotok. A kicsi sztem ismeri már a ti hangotokat, és ha hallja, tudja, hogy ott vtok. Ha már ringatjátok, akár karban (jobb) akár hintában...sokat énekelgessetek neki, vagy dúdoljatok, akkor is ha leteszitek őt, de csak halkan.

Ne restelljétek, ha netán nem tudtok énekelni! A lényeg, hogy a kicsi halkan hallja vmeikőtöket és nyugodjon meg, csak aztán fog sztem elaludni.


Nem tudom, h. működni fog-e, de ha úgy döntötök, hogy kipróbáljátok, úgy örülnék, ha megosztanátok velem tapasztalataitokat e téren itt a fórumon.


Üdvözlettel: MatyEE 28/F

2009. dec. 20. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Az én lányom 3 hónapos de kb az oltás óta nagyon rosszul alszik azelőtt végigaludta az éjszakát. Most meg 2 napja egész nap és szinte egész éjjel fent van. Most pl a babakocsiban tudtam csak elaltatni. Szerintem ezt a frontot nagyon megérzik, még én is fejfájással keltem!! Tudom, hogy ő már nagyobb de a frontot ő is érezheti. A babakocsiban altatást megpróbáltad? Ja és amikor elalszik átrakom az ágyába!!
2009. dec. 20. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Sziasztok!Nekem 16 honapos a babám. 3 hónapos kora óta átalaudta az éjaszkát, elötte nagyon hasfájós volt. Voltak persze néha rosszabb éjaszák, 2-3 nap egy hónapban, mikor valami gondja volt és nem aludt. A férjemmel ilyenkor elkezdtük rázni a popóját a kiságyban, hogy hamar visszaaludjon. NA, itt rontottuk el. Egy idő után már csak popórázásra aludt el az addig szépen alvo baba. Volt hogy este másfél órán át a kiaáűgya mellett kellett állnunk és rázni a popót. Ez nagyon fárasztó volt, de magunknak köszönhettük, mi szoktattuk rá. 13 hónapos volt, amikor a férjem egy ilyen majdnam 2 órás altatás után megelégelte és azt mondta, ö bizony nem rázza tovább, el fog aludni egyedül is. NA, és itt a tanács, hátha beválik: Elöször kitaláltunk egy rituálét az alváshoz: fürdés, mese, holdacska megsimogatása, kedvenc nyuszika a kézbe, cumi a szájba, jo éjszakát kivánunk, 3szor megsimogatjuk a hátát és kijövünk töle. kb 1 hétig még nehezen aludt el, volt, hogy többször be kellett menni hozzá, de nem aduk fel az elhatározásunkat, akárhogy sirt, megnyugtattuk, visszafektettük, de semmi rázogatás. 1 hét után ugy aludt magátol, mint a bunda. Azóta nyugodtak a mi éjszakáink is.

Sok szerencsét nekrtek.

2009. dec. 20. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

[link]

Vida Ági módszere segített nekünk, csak ajánlani tudom!!

Már nagyon kivoltam én is mire megtaláltam ezt az oldalt és a könyvet,azóta semmi gondunk.

2009. dec. 20. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
nekem akkor csinálta ezt amikor valamit megtanult,pl felállni,akkor az jó alvó babám kb 1 hónapig nem akart aludni.mindent állva csinált volna,de hála kitartottam.Betettem a kiságyba,mire üvöltött,visszamentem,megnyugtattam,újra kimentem,újra üvöltött,és ez ment kb 1 óráig,aztán elaludt.ez eltartott egy hónapig majdnem,aztán mintha elvágták volna,ugyanúgy aludt amint letettem.gondolom ha el kezd menni ugyanez lesz a helyzet,de már készülök rá.
2009. dec. 20. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
majdnem ugyanilyen a mi sztorink is, már én is majd megbolondultam, nekünk is 6 hetes korától elaludt cicin, becsempésztem az ágyba aztán aludt reggelig, aztán 6 hósan már ez sem volt jó, egész éjjel fenn volt, ami nem csak engem és apát, hanem őt is zavarta. bő egy hónap után szántam rá magam az Aludj jól gyermekem könyvben leírt módszerre, ekkorra már mindent kipróbáltam, hasztalan. és láss csodát két napba sem telt (össz. a két nap alatt kb. fél óra sírás elalvásnál) és egyedül aludt el a gyerek, se cicin elalvás, se éjszaka kelés, és nagyon nyugodt és kiegyensúlyozott lett nappal is. Nekünk nagyon bevált, megérte megppróbálni, de mindent a könyv szerint csináltunk, szóról szóra. Most 9 hós és a mai napig egyedül alszik el és végig alussza az éjszakát. Kitartást kívánok, de gyorsan találjatok valami módszert, mert ez a babónak sem jó, nembeszélve rólatok!!!
2009. dec. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hú ott kezdem hogy tévedtem és amikor azt írtam utoljára hogy elaludt még ráhúzott egy fél órát.Elsőnek:Énekelni szoktam neki vannak kedvencei zenéi is vannak,de ringatni nem szeretném mert az a célom hogy így 9 hónap derekán tanuljon meg egyedül elaludni.De a komolyzenét kipróbálom,mellesleg tudok énekelni tanító néni vagyok civilben...Többeknek:Aludj jól gyermekem módszer melyik mi a lényege,kérlek osszátok meg velem.Jelenleg ott hagytuk délutáni alváshoz készülünk de apa most bement hozzá mondtam csak cumi be és hagyja ott.Nálunk is volt hogy evés közben aludt el azzal felhagytunk ez egészen picinek és akkor sokáig elaludt pici nyöszivel magától.Rituálék is vannak este ez be is jön de van mikor nem álmos még mert 6 órakor van hogy aszik és utána meg nem akar próbáltuk már hogy nem tettük le de akkor 8kor aludt fél órát és éjfélig fent volt.volt nálunk is popórázogatás is azzal is felhagytunk,baj nemcsak ezzel van(sltatáddsl hnrm hogy éjjel felébred még tapasztalat?
2009. dec. 20. 14:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!