Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Igy a helyembe bevállalnátok...

Igy a helyembe bevállalnátok egy második babót?

Figyelt kérdés

1 hónapos a kicsifiúnk, de én már szeretnék ujra terhes lenni! Ugy gondolom hogy jó lenne addig megszülni mig nincs egy éves a picur! De...

Itt vagyok 23 éves (most októberben töltöttem), munkahelyem ahol be lettem volna jelentve nem volt, párom 35 éves lesz szilveszterkor, ő sincs bejelentve de viszonylag jól keres csak nem fix az amit keres mert "teljesitmény" után kap van mikor 90 van mikor 160. De kijövünk belőle mert a rezsi nagyon kevés! Meg ha megszorulunk van segitségünk is...! Egy 50 nm es házikóba élünk, szoba konyha fürdő...! Átalakitani/hozzáépiteni nem lehet, de tavasszal vagy nyáron valószinű költözünk egy olyan házikóba ahol van mód átépitésre, és a egy kis és egy nagy szoba is van, ámbár átjárós (kisszobán át kell menni hogy nagyszobába be mehess...)


Szóval én nagyon szeretnék egy másik babócát is, de igy nem tudom be merjük e vállalni? Mennyivel nehezebb két gyerekkel? Mennyi az ideális korkülönbség?


2010. nov. 16. 14:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%
hááát bátor vagy,1 hónapos a kicsid,még azt sem tudod mi a gyereknevelés,szerintem ezt neked és a párodnak kell eldönteni,én nem merném.
2010. nov. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Pont ezért kérdem...!
2010. nov. 16. 14:21
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Óóóóó,még csak most jön a java....Mikor ilyen idős volt a babám,én se tudtam miről "panaszkodnak"nagyobb babák anyukái.Ma már értem :)

Szerintem várj egy pár hónapot ezzel a döntéssel..

2010. nov. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 21 hónap a korkülönbség. Csak erős idegzetű és fizikumú embereknek ajánlom. Én sokszor kiborulok, mert segítségem nincs.

Nem bántam meg, ne érts félre, én a korom miatt nem is nagyon akartam tovább várni.

Te még fiatal vagy, én a helyedben biztos várnék. Nem is a körülmények miatt, hanem először tapasztald meg, milyen egy gyerekkel az élet. Kívánom, hogy jó baba legyen, de mi van akkor, ha vele is éjszakáznod kell, aztán meg ott lesz a pici is. Emelgetni pocakosan, aztán két gyereket pelenkázni, öltöztetni, idegileg bírni, ha egyszerre ordítanak.

Persze sok szépség is van benne, és később nálunk is biztos nyugisabb lesz a helyzet, de jelen pillanatban én inkább mindenkit lebeszélnék a kicsi korkülönbségről.

2010. nov. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

A legideálisabb a kicsi korkülönbség, mindig ezt mondják! Csak mikor a második megszületik a nagyobb gyerek sok törődést igényel, tanítani kell járni, kinyílik előtte a világ.

1 hónapos gyermekemnél nem tudtam, milyen az, ha szoptatás közben kell a nagynak pisilnie, vagy éhes, vagy mutatni kell valamit, mert fontos. Sokkal több energiát igényel két kicsi gyerek! Nem tudni, a nagy hogy áll a fogzással (nálunk pl 11 hónaposan bújt ki az első fog), vagy átalussza-e már az éjszakát.

Még az egy éves is kicsike, nemhogy mellé még egy újszülött! Ha emellé még költözködni és átalakítani is szeretnél, na az már igazi kihívás!

2010. nov. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Huhh, az én lányom nagyon sírós, szinte vele bőgők sokszor, mert úgy fáj a pocija. S ő is egy hónapos, de eszem ágában nem lenne még egy gyereket mellé szülni. Legalábbis most nem. Mi van, ha a második babád neked is nagyon sírós lesz? S közben még az első babád is picuri, vele is irtó sokat kell még foglalkozni. Persze lehettek volna ikreid is, és akkor valahogy csak megoldja az ember, de én nem mernék ilyen hamar újra belevágni.
2010. nov. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi úgy gondolkoztunk, hogy akkor jöjjön a kistesó, ha a babánk már tud egyedül enni, vetkőzni (ha még öltözni nem is), járni, játszani. szóval legyen némileg önálló. Erre két éves kora előtt esély sincs...
2010. nov. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Még csak most kezdődik majd a JAVA:)

Még csak 1 hónapos a picid,még csak eszik alszik,nincs

más dolgod vele.Szerintem néhány hónap múlva térjetek vissza a tesó kérdésre.Ezt nem az anyagiak miatt,ház,kisszoba,nagyszoba miatt,hanem előbb élvezzétek és érezzétek milyen is a CSALÁD,bele kell rázódni anya-apa szerepbe,megváltozik az életetek minden szinten,még ezt meg sem ízleltétek igazán.

Több aggódás,izgulás,álmatlan éjszakák,elérzékenyülések,veszekedések,aztán összebújások,monoton hétköznapok,gyerek sírás órákon át,tehetlenség,fáratság,szaros pelenkák,vidám kacagások,gögicsélések,nincs idő egymásra,szomorúság,minden a gyerek körül forog,boldogság...............stb,stb,stb. Egyik pillanatról a másikra más és más érzés jön elő benned,vagy más teendő van,mint amit elterveztél.

Ez még mind csak most fog következni:)

De természetesen csak rajtatok múlik mikor szeretnétek tesót,szerintem mint már írtam nem az anyagiakon múlik,de azért 2.gyereknél már az sem egy utolsó szempont.

Akárhogyan is döntötök sok sikert és boldogságot!

2010. nov. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld meg az első évet úgy, hogy csak ő van. Ha azt ép ésszel túlélted jöhet a következő. :D Nálunk nagyjából így volt. 19 hónap van köztük.

Mióta megszületett a kicsi érdekes módon már nem etetem a nagyot és így is megy neki, meg sok minden pozitív irányban változott. Az első év "pokol" volt a naggyal, de még így is azt mondtuk, hogy kezdjük egyből elölről, mert kicsi korkülönbséget akartunk.

2010. nov. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Hát nagyon szépen köszönöm a tanácsokat!!! Azt hiszem akkor még ezzel várunk egy picit:)!
2010. nov. 16. 15:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!