Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy alakulna a Gyes ill....

Hogy alakulna a Gyes ill. Gyed ebben a helyzetben? Hosszú kérdésem lesz.

Figyelt kérdés

Kisfiam 16 hónapos,GYES-en vagyok vele(mert lejárt a munkaszerződésem a születése előtt,így nem jár a GYED sajnos).Vágyom egy kistestvérre,s tulajdonképpen az lenne a kérdésem,hogy ha esetleg teherbe is esek,s elmegyek munkanélkülire,akkor a második baba után már kapnék GYED-et,vagy csak mint most,a GYES-t??Nem vagyok otthon ezekben a dolgokban,s talán itt van tapasztalt Anyuka,aki tud segíteni.

Előre is köszönöm!


2010. nov. 17. 12:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ha a kicsi most 16 hónapos, akkor leghamarabb 25 hónapos korában születhet meg a tesó. Ha így alakul, akkor sajnos újra csak gyed fog járni, mert bár az álláskeresési járadék biztosítotti jogviszonyt ad, de csak maximum 270 napra jár.

Így a szülés előtti két éven belül nem lesz meg a szükséges 365 napod.

A tesó előtt lehet érdemes lenne elmenni dolgozni legalább 3, de inkább 4 hónapra. Ha ezt követően jön össze a tesó, és mégy el álláskeresésire, akkor elég időd lesz a tgyás-hoz, gyedhez.

Persze mindez akkor igaz, ha a maximális ideig kapnád az álláskeresésit.

2010. nov. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
bocs, elírtam: sajnos csak gyeS fog járni. Ne haragudj.
2010. nov. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Értem,köszönöm válaszod.mi pontosan ez az álláskeresési?-munkanélküli?
2010. nov. 17. 13:02
 4/12 anonim ***** válasza:

Ki jogosult álláskeresési járadékra?


Az a személy, aki:


* álláskereső, és

* az álláskeresővé válását megelőző négy éven belül legalább 365 nap jogosultsági idővel rendelkezik, és

* rokkantsági, baleseti rokkantsági nyugdíjra nem jogosult, továbbá táppénzben nem részesül, és

* munkát akar vállalni, de önálló álláskeresése nem vezetett eredményre, és számára az illetékes munkaügyi központ kirendeltsége sem tud megfelelő munkahelyet felajánlani.


Ha beírod a google-ba, akkor kidob egy csomó találatot, ott mindent megtalálsz, ami kellhet hozzá.

2010. nov. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Szerintem csak GYES-t fogsz kapni sajnos!!!
2010. nov. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Azt sem értem, hogyan mennél el munkanélkülire, ha most GYES-en vagy? A GYES a gyermek 3 éves koráig jár. Addig legfeljebb regisztrálthatsz, de nem fogsz kapni álláskeresési segélyt vagy járadékot, kivéve, ha mondjuk lemondasz a GYES-ről. Lemondani pedig csak akkor érdemes, ha ez az összeg magasabb lenne, mint a GYES. Én a gyermekem 2 éves kora után elmennék dolgozni, kb. fél évet dolgoznék és utána esnék teherbe. Akkor talán több jutna, mint így.
2010. nov. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Utolsó válaszoló-természetesen lemondanák a gyes-ről,mert a munkanélkülim több lenne mint 26000 ft,a kicsi születése előtt 3 évig egy cégnél voltam,majdnem 90000 ft-os fizuval.szerintem erre több járna munkanélküli,mint a gyes?vagy rosszul gondolom?

2010. nov. 17. 13:34
 8/12 anonim ***** válasza:
Igen több járna, mint amennyi a gyes. De mint írtam, muszáj lenne a tesó előtt dolgoznod, mert az álláskeresési kevés lesz a gyedhez.
2010. nov. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Értem........akkor a tesó dolog elhalasztva.Mégiscsak könnyebb lenne GYED-en mint Gyes-en lenni,mármint anyagilag.

Hogy tovább bonyolítsam-mivel kisfiam tejérzékeny,s így akár 5 éves koráig kaphatom a gyest,s közben születne tesó,akkor ez már nem járna,ugye?

2010. nov. 17. 13:44
 10/12 anonim ***** válasza:
Választhatnál, hogy melyik ellátást kéred, de csak az egyiket. Vagy gyed az új babával, vagy gyes a nagyobbal.
2010. nov. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!