Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hisztériás rohamok 1,5 évesen?...

Hisztériás rohamok 1,5 évesen?! Hogyan kezelitek?

Figyelt kérdés
Lányom lassan másfél éves, az utóbbi néhány hétben nagyon sokat nyűgösködik, igazi kis boszi lett belőle. Jönnek a szemfogai, ez biztosan közrejátszik, és a cumit is nagyon gyakran követeli napközben is. Szinte minden nap van egy nagyobb hisztije, ami fél óráig, óráig is eltart, különösebb oka nincsen, de annyira ordít, taknya-nyála egybe folyik, és nem tudom megvígasztalni, nagyon tehetetlen és mérges vagyok ilyenkor. Ha felveszem azért, ha leteszem azért ordít még jobban, ha hozzáérek csapkod, ha kimegyek, és otthagyom még jobban sír. Szóval semmi sem jó, ilyenkor minden, amit teszek, csak még jobban provokálja a sírását. Van valami gond vele szerintetek, vagy ez a fogzás miatti nyűgösség, esetleg a hisztikorszak miatt van? Egyedülálló az esetünk, vagy ez gyakori ilyenkor a gyerekeknél? Hogyan kezeljem ezeket a helyzeteket? Eléggé el vagyok keseredve, légyszíves segítsetek! Köszönöm!
2010. nov. 18. 12:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Mintha csak rólunk írtál volna, az én lányom is másfél lesz, és az utóbbi pár napban ugyanígy viselkedik. Persze előtte is hisztis volt, akkor tudtam is valahogy kezelni, hogy észre sem veszem, de ez ami mostanában megy az tényleg kiborító. Nem jó neki semmi, állandóan ölben akar lenne, persze 2 perc múlva lekéredzkedik, de akkor meg az nem jó ha leteszem. Már az apját is kiborítja, aki kevesebbet van vele mint én, pedig eddig nála nem hisztizett. Neki jönnek a rágófogai, lehet hogy tényleg ez is közrejátszhat. Nagyon szereti a könyveket, ilyenkor ezzel szoktam lenyugtatni, hogy előveszek egy könyvet és mesélek neki. Általában ez bejön.
2010. nov. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én fiam 21 hónapos,imád hisztizni,van amikor annyira beleéli magát,hogy elfelejt levegőt venni, belilul,nekem kell fújkálnom,hogy vegyen már levegőt.

Szitu függő,de én általában otthagyom,vagy becsukom a szobájába,de csak 2 percre.Van,amikor 2-3*is,mire észbekap,de utána lenyugszik.

Mostanában este,éjjel is hisztizik,nem akar aludni,nem tudok vele mit csinálni,6 hós terhes vagyok és teljesen kicsinál.Töbet éjszakázok vele,mint mikor csecsemő volt.

Szóval tanácsot nem hiszem,hogy tudtam adni,meg azért ez erősen gyerekfüggő is,de az a lényeg,hogy igazából aggódnod nem kell,nem egyedüli eset vagytok.De ha valami módszer beválik,légyszi írd meg,és sok sikert!

2010. nov. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

szerintem nem egyedülálló az esetetek, ez egy ilyen időszak, meg lehet a fogzása is rátesz egy lapáttal

lehet fáj neki, és kínjában nem tud mit csinálni

az enyém is hisztizik, ha valami nem úgy van ahogy ő akarta be tud gerjedni rendesen, és ugyanez a helyzet ilyenkor, hogy semmi nem jó neki, akármit csinálok, csapkod, mindenre csak rázza a fejét, dobálja a cumiját, stb,

szerintem ilyenkor hagyni kell hogy kitombolja magát, aztán lenyugszik, vagy valamivel el kell terelni a figyelmét, hogy kizökkenjen a hisztériás állapotból

az enyém pont tegnap este rendezett jó kis műsort :)

2010. nov. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nagyon durva, mert még gyereket így hisztizni nem láttam. Az előbb már kínomban betettem a kiságyba, mert SEMMI nem segített, csak csapkodott, és nem tudta abbahagyni a sírást, még egy kcsit bőgött, de néhány perc után elalaludt.
2010. nov. 18. 12:46
 5/15 anonim ***** válasza:
Én is azt hittem mikor ennyi idős volt, hogy na ez a dackorszak. De kösd föl a gatyád. A durva dolgok majd 3 évesen jönnek. Akkor nekünk volt egy olyan 2 hetes programunk, hogy a nap 80 %-ban hisztizett valamiért (ha van sapka, ha nincs sapka) Na akkor azt hittem megőrülök. Aztán 2 hét múlva abbahagyta. Na azért azóta is vannak hisztik. No de az kemény volt.
2010. nov. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

jól tetted, ott nem érheti baj, nem tehet kárt magában, én is folyamodtam már ehhez, mert semmit az ég világon nem tudtam csinálni vele

de ha már nincs közönsége, akkor előbb utóbb lehiggad

nálunk a nagymama akadt ki tegnap este, azt mondta ő még ilyen sírást nem látott :)

2010. nov. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

"A hiszti akkor alakul ki, ha a kicsi nem tudja kezelni az érzelmeit. Ha tehetetlennek érzi magát, hisztizni kezd, hogy érvényre juttassa akaratát. Ha a hisztire pozitív választ kap (pl. megkapja a nyalókát a boltban, amiért sírni kezdett vagy nem kapja meg azt, de kap egy kocka csokit, csak hogy ne hisztizzen már), akkor a hiszti megmarad az eszköztárában és később is alkalmazza majd. Ha nem kap túl nagy figyelmet, viszont ilyenkor a nevén nevezed számára az érzelmeit és higgadt maradsz, akkor a hiszti kikopik a kicsi viselkedési formái közül és többé nem veszi elő majd.

kismamablog.hu

[link]

2010. nov. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

szia, bizony, kemény dolgok ezek. :)

és biztosan közrejátszik a fogzás is. Mi ha csillapíthatatlan(nak tűnő) hiszti van, akkor valami olyat csinálunk, ami kizökkenti, pl. megmosom az arcát hideg vízzel, meg adok neki inni (közben mondom, hogy most nagyon rossz nekünk, hogy hisztizel, neked is és anyának is, gyere megmossuk az arcod és iszunk egy kis vizet, hogy lenyugodj. valahogy elterelem a figyelmét...ha sikerül. ha nem..akkor várok. ő is olyan, hogy odajön, felveteti magát, majd ha felvettem, le akar szállni. akkor nem harcolok vele, leteszem. de ált. ilyenkor megint azonnal föl akar szállni...van, hogy ott hisztizik tovább az ölemben. ilyenkor megpróbálok amennyire csak lehet nagyon nyugodt és tárgyilagos lenni, hogy teljesen érzelemmentes legyen a hangom, se ne fejezzen ki helytelenítést, se sajnálatot. nekik is épp elég rossz ez, nem passzióból hisztiznek, annyi szent. valamikor ez válik be, valamikor az...valamikor semmi. nálunk kb. 16 hónapos korától megy, hogy : nem! ha kérek valamit. kb. 3 hónapja kezdett erősödni az akaratos hiszti, és kb. 1 hónapja nagyon gáz a helyzet. Néha napokig viszonylag normális, de pl. az elmúlt hetünk az nagyon borzalsztó volt. mér azon gondolkoztam, normális-e egyáltalán a gyerekem. a 4 utolsó fog ajön közben, plsuz szombat óta náthás is....már kezdtem volna teljesen kétségbeesni, erre tegnap este óta tök normális, persze önmagához képest, és ma délelőtt is normális volt....szóval nálunk így hullámzik is, de ha épp van műsor, akkor nagyon van.

kitartást mindenkinek!

23 hónapos kisördöglányka anyukája

2010. nov. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Oké, de nálunk ez a "hiszti", nem azért van, mert vmit akar, hanem sokszor úgy spontán, talán Ő sem tudja, hogy miért, de elkapja a "gépszíj", és egyszerűen nem tudja/akarja abbahagyni a sírást. Tehát nem azért bőg, mert nem adtunk oda vmit Neki, vagy valamit nem csinálhat amit szeretne, olyankor egyébként hamar sikerül lecsillapítani.

Mintha néha nem lenne oka ennek az egésznek. Vagy talán a fogzás és néha a fáradtság miatti nyűgösség okozza. Csak találgatni tudok, de nekem is megfordul néha a fejemben, mint ahogy az utolsó válaszoló írta, hogy vajon minden rendben van-e a gyerekemnél? Ez rohadt sz@r érzés.

2010. nov. 19. 12:20
 10/15 anonim ***** válasza:
Nálunk mikor ilyen volt a családba akkor az orvos azt ajánlotta, hogy egy pohár vízzel le kell önteni akkor annyira meglepődik hogy abbahagyja. Ez be is vált.
2010. nov. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!