Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek hiányt szenved...

Szerintetek hiányt szenved így valamiben? Úgy érzem keveset foglalkozom a kisfiammal.

Figyelt kérdés

Most lesz 1 éves.

A napunk úgy néz ki, hogy reggel 10-kor kel, reggelizik. Utána elszoktunk menni bevásárolni, vagy elintézni valamit.

Ezt az időt autóban, babakocsiban vagy bevásárlókocsiban tölti. (Egyébként el van, nézelődik, nem nyűgös közben.)

Mikor hazaérünk kicsit játszik. Addig megcsinálom az ebédjét. Eszik és alszik 3 fél 4-ig. Mikor fel kel kap egy kis uzsit.

Utána 4-től 7-ig játszunk együtt, tanítgatom. De van, hogy szívesen eljátszik magában.

Fél 8-kor megy fürdeni, 8-kor alszik.

Elég sokat alszik. Éjjel egyben 14-et, nappal 2-3 órát.

Úgy érzem kevés időt foglalkozom vele. Félek, hogy nem fog időben beszélni vagy, hogy lemarad valamiben. Úgy érzem nem vagyok elég jó anya.


2010. nov. 20. 15:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
annyit foglalkozol vele, amennyit igényel, de lehet h még többet is. szerettem volna ha a fiam ennyit alszik, de nem tette, szóval kb másfél éves koráig olyan voltam mint egy zombi! ne aggódj ilyen butaságokon, teljesen jó anya vagy!
2010. nov. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm, aranyos vagy! Ő 3 hetes kora óta így alszik. Ez a napirendje 6 hónapos kora óta. Mármint az egy napközbeni alvás.

Mégis úgy érzem kevéset tanítom. Túl sok mindent még nem tud. Emiatt aggódom.

2010. nov. 20. 15:23
 3/14 anonim ***** válasza:
Szia! Minden baba más ütemben fejlődik. Miket tud már? Az én fiam most lesz 1 éves, ezeket tudja: tapsol, megmutatja: hol van a feje, füle, kukija, anya orra, anya füle, lámpa, kutya, hűtő, hinta, mesekönyvben: cica, farkas. Odajön ha hívom. A "nem szabadot" most tanuljuk, több-kevesebb sikerrel. Ha úgy látod, ennyi az igénye a közös játékra, akkor ennyi. Nem szabad erőltetni. Ha viszont kételyeid vannak, játssz vele, olvass neki mesét, nézegessetek könyvet, énekelj, mondókázz neki. Írd le, miket csinál a babád. És ne aggódj, szerintem teljesen jó, ha 4-7-ig aktívan foglalkozol vele. :)
2010. nov. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Tapsol, integet, táncol, puszit ad.

Megmutatja és odahozza a labdát. Tudja hol a szem, száj, orr. Tudja mi a nem szabad.

Jön utánam és mondja, hogy anya.

2010. nov. 20. 18:33
 5/14 A kérdező kommentje:

Azt igényli, hogy vele legyek, de nem mindig figyel rám.

Erőltetni meg nem tudom a tanítását. Nem is akarom. Csak olyan kevés az a pár óra. Apa is akkor jön haza, 6-7 körül.

Minden héten egy délelőtt elviszem baba klubba. Szereti a gyerek társaságot. Ott tanult meg egyedül kézzel

enni és pohárból inni.

2010. nov. 20. 18:38
 6/14 anonim ***** válasza:

babám is 1 éves. ő 8-9 körül kel, megreggelizik majd kitakarítunk, rendbe rakjuk a házat, 10órai után kimegyünk a kertbe homokozni, megnézzük a kutyát, cicát, bejövünk, kicsit játszik míg én netezek pár percet majd délben megebédel, játszunk még és 1-kor lefektetem, f3-3ig alszik. felkel, uzsizunk, elmegyünk sétálni egy órát, hazajövünk, játszunk, fürdünk, vacsizunk, 8 körül hazaér apa és vele szétszedik a házat :) 9kor fektetem


őszintén megmondom, nem bánnám ha kicsit többet aludna vagy 10 percnél tovább eljátszana magával, mindig hulla fáradt vagyok :D

2010. nov. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Szia! Én kérdeztem, miket tud a babád. Nagyon ügyes! Szerintem ne aggódj! Nekem is nehéz néha, amikor egész nap kettesben vagyunk, lekötni a figyelmét és előfordul, h. én is kétségbe esek... De amikor látom, mennyire szeret, és milyen kis ügyes, eloszlanak a kételyek... Ja, és irigyellek, hogy ilyen sokáig alszik a picid reggel, az enyém 6-kor már kukorékol...:((( Szerintem mindent jól csinálsz, ne izgulj ezen. :) Üdv
2010. nov. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a biztatást!

Próbálok jó anyukája lenni a kisfiamnak, csak néha kevésnek érzem magam. Sokszor este lelkiismeret furdalásom van, hogy keveset foglalkoztam Vele.

Én is nagyon örülök, hogy ilyen jó alvó :-)

Remélem ha kicsit nagyobb lesz jobban igényli majd a foglalkozást. Akkor meg lehet azt várom mikor foglalja el magát egyedül...

2010. nov. 21. 22:15
 9/14 anonim ***** válasza:

szia, ne aggódj! Sok gyermekpszichológus szerint a gyerek akkor fejlődik a legtöbbet, amikor a földön kúszik-mászik egyedül, felfedezi a világot és magától jön rá dolgokra. Én tanár vagyok, és ezzel egyet értek. A nagyobb gyerekek is mindig azt értik meg jobban, amire maguktól jönnek rá egy kis kutató munkával, mint amikor tanárnéni magyaráz, esetleg megmutat. Persze van egy egészséges arány, de azt akartam ezzel érzékeltetni, hogy ügyes anyuka vagy és rengeteget foglalkozol a kicsiddel.

Az én lányom tíz hónapos és nem "tanítok" neki ilyeneket hogy pápá, meg tapsi és nem mondom el százszor hol van az orra meg a szeme. Amikor éppen játszunk, elmondogatom, ha valóban megy el valaki tőlük vagy mi megyünk el akkor pápázunk, ha meg tapsolok, nagyon tetszik neki, de ezt sem erőltetem. Mert előbb-utóbb úgyis mindent megtanul a maga tempójában.

2010. nov. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ne legyél ilyen görcsös, mert később neki is megfelelési kényszere lesz.

Legyél nagyon boldog, mert így leírva tökéletesen működtök együtt.

Én örülök, ha kicsit eljátszik egyedül és nem kell folyamatosan foglalkozni vele. Ettől még nem érzem magam rossz anyának. Neki is jobb, ha türelmes tudok vele lenni és nem vagyok teljesen kiborulva.

Persze mi nem alszunk ennyit sajnos.

A másik meg az, hogy szerintem nem is jó, ha túl sok mindent tanul egyszerre. Korához képest így is sokat tud. Az én lányom 13 hónapos és kb ugyanitt tartunk. Csak ő nem mondja, hogy "anya". Helyette van "cipő és boci". Mi itt tartunk, de nem izgulok, hogy lemarad.

Koncentrálj arra, hogy mindketten élvezzétek az együtt töltött időt és közben mindent meg fog tanulni észrevétlenül, amire szüksége van.

2010. nov. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!