Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek hiányt szenved...

Szerintetek hiányt szenved így valamiben? Úgy érzem keveset foglalkozom a kisfiammal.

Figyelt kérdés

Most lesz 1 éves.

A napunk úgy néz ki, hogy reggel 10-kor kel, reggelizik. Utána elszoktunk menni bevásárolni, vagy elintézni valamit.

Ezt az időt autóban, babakocsiban vagy bevásárlókocsiban tölti. (Egyébként el van, nézelődik, nem nyűgös közben.)

Mikor hazaérünk kicsit játszik. Addig megcsinálom az ebédjét. Eszik és alszik 3 fél 4-ig. Mikor fel kel kap egy kis uzsit.

Utána 4-től 7-ig játszunk együtt, tanítgatom. De van, hogy szívesen eljátszik magában.

Fél 8-kor megy fürdeni, 8-kor alszik.

Elég sokat alszik. Éjjel egyben 14-et, nappal 2-3 órát.

Úgy érzem kevés időt foglalkozom vele. Félek, hogy nem fog időben beszélni vagy, hogy lemarad valamiben. Úgy érzem nem vagyok elég jó anya.


2010. nov. 20. 15:14
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem eleget foglalkozol a babáddal, ne aggódj!

Nekünk igy néz ki a napunk:

Reggel felkel fél9 körül, reggelizik utána még kicsit nézi a mesét én addig mosogatok meg pakolok! Utána megyünk le a boltba meg kicsit kint vagyunk a levegőn.

Feljövünk megfőzök, ebédel és 1 óra körül teszem le aludni!

Délután felkel fél3-3 körül uzsizik és ha az idő engedi akkor lemegyünk 1 órára sétálni ha nem akkor idefenn játszunk vagy porszivozok mert azt nagyon imád :D!

Este 8 körül pancsizik és 9 körül alszik!

Szerintem jó anya vagy és eleget vagy a babáddal!!

2010. nov. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Igen, én is agyalok ezen néha. Az én babóm napirendje hasonlít nagyon a tiétekre. 8.30-9.15 között kel, reggelizik, én délelőtt főzök, takarítok, mosok, stb. Ha intézni való van, és nem esik, útnak indulunk. Ilyenkor mindig hagyom kicsit sétálni is.

Ha itthon vagyunk, amíg fől a kaja odaülök játszani vele, de néha egész délelőtt eljátszik egyedül. Én a bevásárlást du. intézem, olyankor a nagyi vigyáz rá, vagy 1 héten 1-2 alkalommal megyünk nagy bevásárolni. Aztán 13.00-14.00 között teszem le aludni. Változó mennyit alszik, 2,5-et tuti, de aludt már 3,5-et is. Ilyenkor zuhanyzok, hajat mosok és ami elmaradt megcsinálom, pl. vasalás, ágyneműhúzás. Ilyenkor tornázok és netezek Veletek! Aztán du. uzsi, míg időjárás engedte, mentünk játszótérre. Most ha intézni kell a városban valamit besétálunk, ez kb. 20 perc, elintézem amit kell, aztán a belvárosban még hagyom sétálni, lépcsőzni. Vagy a környéken sétálunk egyet, levelezünk, kutyát nézünk, söprögetünk. Aztán irány haza. 20.00-kor fürcsi, addig játék közösen, ilyenkor már apa is hazaér, aztán vacsi. Barátok közt alatt játék, ha vége fekvés. Éjjel nem kel, alszik végig.

Ne aggódj szerintem Te sem, ha eljátszik egyedül, tényleg abból tanul sokat. Mondok egy tegnapi példát.

Lányom imádja a csatokat, mint babakocsi, hinta 5 pontos csatja. Mindig odahúz bennünket, hogy tanítsuk becsatolni, az ő kezében a csat, én fogom a kezét, és összepattintjuk.

Tegnap egyedül is próbálkozott, nyöszörgött, hogy nem megy, hiába akartam segíteni, ellökte a kezem és inkább odébbállt. Eljöttem, újra nyöszörgés, mire odamegyek, egyedül becsatolta az egyik oldalon, hát nem hittem a szememnek. A másik felét nem tudta, vagy 5x odamentem, hogy segítsek, de nem engedte...szóval tanulnak ők egyedül is...sokat.

2010. nov. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm lányok! Megnyugodtam :-)

Csak olyan sokan "dicsekednek" itt, hogy miket tud egy év körüli babájuk. Megijedtem, hogy elhanyagolom.

Szép napot Nektek!

2010. nov. 23. 14:48
 14/14 anonim ***** válasza:
Szörnyen túlaggódod, mi lesz később pl. suliban? Miért hasonlítgatsz? Az én fiam 16 hós, csak a fülét hajlandó megmutatni és csak hébe-hóba integet. És egyáltalán nem aggódom, sőt nagyon is okos, értelmes gyereknek tartom, mert amit csinál azt nagy érdeklődéssel, odafigyeléssel teszi, nincs olyan, hogy "mit kellene csinálnia". Ami nem érdekli, azzal nem foglalkozunk, mindennek eljön a maga ideje, nem fog érdekelni, ha nem beszél "időben", mert ilyen nincs is.
2010. nov. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!