Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Azok az anyukak akiknek...

Azok az anyukak akiknek nagyon kis korkulombseg van a ket babo kozott, mondjuk16 honap, es semmi segitsege nincs, hogy birtatok egyedul?

Figyelt kérdés
Nehez volt a terhes idoszak amig az elso babo is opici volt?
2010. nov. 22. 09:31
 1/8 anonim ***** válasza:
17 hónap van köztük, a segítségem annyi, hogy hétvégén itthon van a párom, mert hétköznap 7-re megy és 9-ig van bent, tehát már lerakom őket, mire hazaér. Hétvégén még a nagyszülők jönnek, ők látják el akkor a gyerekeket, én általában akkor elmegyek aludni vagy takarítok. Nem könnyű, most a kicsi 11 hónapos. A második terhességem katasztrófa volt, toxikózis miatt kórházba kellett feküdnöm, akkor a még szintén kicsivel felváltva voltak a nagyszülők és a párom. Mindenkinek szabit kellett hozzá kivennie, mert még mindenki aktív korú nálunk. Hulla fáradt vagyok, de a gyerekek tündériek. Néha világgá mennék, de ha elmennek hétvégén az apjukkal vásárolni, én meg itt maradok az üres lakásban ,akkor nagyon fura, nem is érzem igazán jól magam.
2010. nov. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszod, biztos nem konnyu.
2010. nov. 22. 12:57
 3/8 anonim ***** válasza:

az én barátnőm kislányai közt 18 hónap van, a szülei csak keveset tudtak segíteni, mert mesze laknak, a férje meg dolgozott. hát ,nem volt egyszerű. úgy fogalmazott, hogy olyan fáradt volt, hogy még a fejét sem bírta fölemeleni. :)

akkor kezdett könyebb lenni, amikor a második is. kb másfél éves lett. ui. mindkettő baba nem jól alvó volt az elején. mire az elsővel jobb lett volna, jött a második, és kezdhette elölről. viszont, nagyon hamar összenőttek a lányok, és ez nagy segítség a későbbiekben, hogy tündérien játszanak együtt, és imádják egymást. sztem nagyon nehéz az eleje, főleg, ha alvás stb. gondok vannak a gyerekekkel. de biztosan nagyon édesek lesznek mad együtt később. :)

nálunk 2,5 év lesz a különbség, az már kevésbé húzós, bár nem számítok így se fákylásmenetre. :)

2010. nov. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
14 hónap van közöttük. A terhesség még könnyebb is volt, hiszen itthon lehettem, a gyereket emelgettem, de azért nem haltam bele. A szülés sokkal könnyebb volt, mint az elsőnél. A kezdeti időszakban az esetleges déli egyszerre evések és az éjszakázás nehéz volt, de kibírható. Amikor nagyobb lett a kicsi is lett nehezebb. Igazi kis ördögfióka, minden rosszat kitalál, a nagyobbik meg követi mindenben. Így, ha kimegyek a konyhába főzni, tuti, hogy felrobbantják a lakást mire végzek. Sokkal több lett a házimunka. Nem győzők takarítani utánuk, rengeteg a mosni, vasalni való. Főzni kétnaponta főzök magunknak, a kicsinek naponta külön. E mellett igyekszem leülni melléjük, hogy egy picit legyen velük is foglalkozva. Este nem szokott altató kelleni az biztos. Mind ezek mellett annyira nem éreztem kibírhatatlannak az egészet idáig, ha újra kezdhetném sem csinálnám máshogyan. Oly annyira, hogy már útban a harmadik. Most 18 hó lesz a különbség közöttük.
2010. nov. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Gratualalok!!Hat kezdek egy kicsit megnyugodni. Nalunk 8 honapos a babom es utban a kisteso,szoval egy kicsit beparaztam, pedig tervezett baba volt, csak nem gondoltuk, hogy ilyen hamar osszejon, mivel az elsovel egy evig probalkoztunk.
2010. nov. 26. 09:32
 6/8 anonim ***** válasza:

A terhességgel nem volt semmi bajom. Emelgettem is a nagyobbat, persze csak ha nagyon muszáj volt. A szülés nekem is sokkal könnyebb volt, mint az első. 20 hónap van a kettő közt, állítólag ilyenkor jobb a szülés, mert még ki vagy tágulva eléggé.

Nekem a férjem 7-kor ment el, és 10-re ért haza. Az első 8 hónapban eléggé kivoltam. A kicsi sem szopni, sem aludni nem volt hajlandó, ami az első gyerek után elég szokatlan volt. 8. hónapos korában a kicsi megjavult, és azóta nyugi van. Ha leteszem alszik, napi 2*2 órát, meg éjjel 10-et. Most hozza be, amit eddig kihagyott?

Szerintem minden nagyban függ attól, hogy milyen természetű babát fogsz ki. Ha a második is olyan könnyen kezelhető lett volna, mint az első, szerintem nekem semmi bajom nem lett volna. Persze vannak itt nagyképű anyukák, akik állítják, hogy nekik milyen könnyű volt, mert ők nagyszerű napirendre szoktatták a gyereket. Na, ez nem tőled függ, ne legyenek illúzióid! Ha a gyerek nem alszik, amikor kell neki, az egész napodnak lőttek. Az enyém nem aludt, ha a fejem tetejére álltam, akkor sem.

A naggyal szerencsére később sem volt bajom, nem féltékeny egyáltalán.

Én ennek ellenére nem bántam meg, mert szerintem jobb, hogy ilyen kicsi a korkülönbség köztük. Már most is eljátszanak együtt.

Szóval az eleje tuti nehéz lesz, de kitartás! Ha az első fél-egy évet kibírod, utána sokkal jobb lesz.

2010. nov. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
15 hónap van a két fiam között. naggyon naggyon fáradt vagyok, de amiatt mert rosszalvók és felváltva kelek hozzájuk kb. 1,5 óránként. nappal a déli etetés és az utána való együtt altatás nagyon kritikus, nem mindig sikerül. nehéz egyszerre a két kicsire figyelni, a másodikkal nem tudok annyit foglalkozni mint a naggyal tettem ennyi idős korában. a hétvégén nagyszülők jönnek és elviszik a nagyobbat. akkor kicsit nyugi van. igyekszem magam meggyőzni, hogy csak idő kérdése és jobb lesz. a terhességem egyébként nagyon könnyű volt, pedig nagyon meleg nyár volt.
2010. nov. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
HAt az en kislanyom is eleg rosz alvo ejszaka, remelem a masodik jobb lesz. Segitsegunk sajnos egyaltalan nincsen, apa reggel 6-tol este 6-ig dolgozik.En meg mar ejol birom az ejszakazast, olyankor is megebredek, ha pl. a kislanyom egy ebredest kifelejt.
2010. nov. 26. 11:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!