Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van közöttetek olyan, aki...

Van közöttetek olyan, aki kizárólag bébiételt adott hozzátáplálásnak? Anyagilag hogy jöttetek ki? Mik a tapasztalataitok?

Figyelt kérdés
Semmi célzás, csak érdekel, hogy mennyire lehet ez jó és kényelmes a babának és az anyának...
2010. nov. 22. 19:31
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tartozok ebbe bele, de barátnőm igen! Ő csak üveges kajákat ad a kislányának. Értem ez alatt, hogy gyümölcsöt sem frisset ad, nem reszel almát, nem turmixol banánt, csak üveges desszerteket ad a babának.

Ebédre szintén csak üvegeset kap a kicsi.


Hogy anyagilag milyen, mennyire éri meg azt nem tudom, de kényelmileg neki/nekik ez a megfelelő!

A babának max annyiból nem jó, hogy ha esetleg bölcsibe kerülne nem biztos hogy megenné a főzött kaját.

2010. nov. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Az én Lányom is üvegeset evett, pedig én főztem Neki - nem ette. Mivel Ő elég rosszul evett, 1 üveg kaja elég volt két napig. Kb. 11 hónapos korára evett meg 3/4-1 üveggel, utána bulátát kapott. Ja, mert hogy nálunk csak a tök ment minden változatban, meg az alma-krumpli. Ezért utána muszáj volt vmi szilárdat adni, mert ezek egy 1 év körüli babának nem táplálóak...

Viszont egyik napról a másikra elutasította, azóta felnőtt kaját eszik, de nem ám főzeléket! Pörkölt tarhonyával és sült hús rizzsel a két favorit. Na meg a levesek. :-)

Szóval nem tudok válaszolni, mert nekem mindkettő kényelmes volt.

2010. nov. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
94%

Szia!


A kislányom kb napi 1 üveggel eszik meg ha finom :) de féllel biztos. Csak délelőtt kap még ritkán adok saját készítésűt, mivel most ebben az időszakban már nagyon sok minden nincs amit adhatok. 1 hónapban kb 20-25 üveggel megy el, plusz a rostos ital ez is olyan 10-15. Kecskemétit veszem mindenből üvegje 250 ft. De ez attól függ mit adok közben, mert mondjuk a banánt, almát, körtét, krumplit, s.tököt, s.répát, azokat turmixolom is néha de állandóan ezt nem adhatom neki, és kellenek más ízek is...

2010. nov. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
79%
Én nem kizárólag ezzel etetem, de van a családban, aki igen. Ők gyümölcsöt se adnak frissen, abból is üvegeset kap még mindig, pedig már lassan másfél éves. Nemrég kérdeztem, egy nap 6-7 üveg étel fogy náluk, gyümölcs, desszertek, főzelék stb, ha átlag 300ft-tal számolsz, az egy hónapra 60ezer körül van. Ők megtehetik, igazából ott inkább az anyuka "kényelme" miatt van, pedig a gyerek megenné a rendes kaját is, mert ha pl. vendégségben vannak, mindig a felnőttek ételéből kap.
2010. nov. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Eleinte még csak-csak elmegy a dolog,mármint anyagilag,de később már azért egyre nehezebb.Nagyon könnyű rászokni a bébiétel nyújtotta kényelmekre,és később,amikor már 1 gyümit és egy főzit megvesz az ember naponta,akkor azért elkezd gondolkodni(főleg ha esetleg nem jut hozzá mindig akciósan 250 ft örül-nálunk kisvárosban van h 370 be van darabja),akkor számolgat,h két napiból pénzből már megvesz egy kiló húst,azt megcsinálja,és azt eheti a baba,ameddig tart,2 szem krumpli,1 banán,1 alma pedig akkor is akad otthon,ha nincs baba..Szóval szerintem az elején még ok,de később már nem annyira,ámbár kényelmesnek mindig kényelmes..
2010. nov. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Mi úgy oldottuk meg,hogy fele-fele arányban adtuk neki a bébiételt és az otthon készítetett.Nagyon ízlett neki a bébiétel,a házit egyáltalán nem akarta megenni,de most,hogy keverem a kettőt megeszi.
2010. nov. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
79%

a hozzátáplálás elkezdésekor, amikor még megy a kóstoltatás anyagilag olcsóbbra jön ki a bébikaja. 2-4 kanál miatt egy egész zöldség-gyümölcs, csirkemellet megvenni...


aztán mikor már rendesen evett én is inkább főztem neki de mai napig mindig van pár üveg bébikaja a kamrában ha úgy alakul legyen mihez nyúlni :) 1éves

2010. nov. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
79%
ha még keveset eszik, akkor is jobban megéri főzni, a maradékot le lehet fagyasztani
2010. nov. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Szia


Én vállalom hogy lusta voltam, és csak üvegeset adtam!2x próbálkoztam házival nem ment én nem küzdöttem.

Ma már 13hónapos a kislányom és kb 2hónapja eszik házit-bébiételt felesbe.Mikor mit főzők.

Nem lett finnyás, bármit szívesen megkóstól megeszik.

Anyagilag 20ezer volt havonta, de ez az egész havi adag főzelék, és gyümölcs...

Lehet sok, én nem sajnáltam rá a pénzt...

Elnézést ha valakit felháborítottam, én csak őszintén elmondtam

2010. nov. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
84%

Én azt mondom,hogy SOKKAL gazdaságosabb ha te készítesz mint az üveges!Számold ki 1 szál sárgarépa,1 szem krumpli vagy gyümiből egy fél banán egy fél alma,kijön 40-50 ft-ba!A bébikaja meg 250-300 ft körül!Én a legelején is már saját készítésűt adtam a kóstoltatásnál!Gondolj bele,felbontod eszik 2-4 kanállal,mikor fogy az el??De 2 nap után már nem adhatod a babónak tehát kikell dobni!Hát akkor azt mondom,hogy akkor azt a 40 ft-ból kijött sárgarépa-krumpli keveréket dobjam ki azért kevésbé fáj a szívem!Én úgy szoktam,hogy megveszek 1 csirkemellet,felkockázom nagyon sok kijön belőle,folpakkba csomagolom és mehet a fagyóba!1 kocka hús 2 napi főzibe elég!

Megveszek egy nagy sütőtököt,megsütöm,héjjastól felkockázom(1 adagra valóra) mehet a fagyóba,ugyanígy a céklával,a brokkolival stb!Egyedül a krumplit,sárgarépát főzöm frissen!A gyümölcsöket meg aztán már tényleg nem tart sokáig leturmixolni!Ma pl délelőtt szőlőt evett tízóraira a kisfiam és azt le kell héjjazni,kimagozni stb de azzal is 10 perc alatt kész voltam!

Nekem is van egy barátnőm aki azt mondta,hogy ő nem "pepecselget"vele!Dehát könyörgöm ha magunknak is főzök,nehogy már a gyerekemre ne legyen napi 2X10-15 percem elkészíteni a kajáját??Na nem mondom azt,hogy nincs itthon üveges kaja de az csak azért,hogy ha tényleg gáz van,nincs időm akkor legyen mihez nyúlni!

Egy kicsit hosszúra sikeredett!

2010. nov. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!