Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kis korkülönbséggel tesók....

Kis korkülönbséggel tesók. Hogyan oldottátok meg a nappali altatást?

Figyelt kérdés

3 hónap múlva érkezik a kistesó. Másfél év lesz köztük. Ma a déli altatásnál jutott eszembe, amikor a pocakban épp akkor kezdett nagy mocorgásba a kicsi, hogy mit fogok csinálni ilyenkor, ha épp az egyiket altatom, a másik meg pörög.

Vagy úgyis alkalmazkodnak majd egy idő után egymáshoz? Majd belerázódunk?

(Bírni fogjuk addig is?) :)


2010. nov. 23. 12:47
 1/2 anonim ***** válasza:

nálunk 19hónap a korkülönbség a 2 fiú között.a nagy már a hasamban aktív volt,a pici sokkal nyugisabb.

a kicsivel 9napot kellett benn maradnunk szülés után,és már ott figyeltem(törekedtem) arra,hogy a kicsi pont akkor alszik,mikor a nagy otthon.Így nem is a délutánival volt a gond,hanem este.de mivel a nagy egyre nagyobb,és a pici is már majdnem 6hónapos,szépen beállt egy altatási rend.pl.ebéd után a kicsi kezdi a sort.kb fél 12kor szopik,és utána megy is aludni(jobb esetben egyből) addig mi a naggyal eszünk.Majd ő is alszik.És értelem szerűen a kicsi azzal a fél órával korábban is kel.Majd a nagy is.Este ugyan úgy fél 6kor tejpép a kicsinek,negyed 7 körül fürdés,szopi és alvás.Akkor mi vacsizunk,és kb fél 8körül fürdés a nagynak.Majd szigorúan egyből az ágy,megissza a tejet és alvás.Egy szobában alszanak úgy a kicsi 1-1,5hónapos kora óta

Nem lesz gond,pikk pakk bele kell rázódni.És fő a következetesség.Pl a nagyot én a mai napig altatom.Anno nagyon sokat ringattam a hasfájás miatt.Most az öcsinek inkább a sok csodaszert adtam,de nem volt erőm/időm őt is ringatni,és lám,1hónaposan egyedül aludt el a nap bármely szakában

2010. nov. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
14 hónap a korkülönbség a gyerekeim között. Míg pici volt a kicsi, addig amúgy is evett aludt, így max. az volt a gond, hogy egyszerre szerettek volna "ebédelni". Ilyenkor sajnos döntenem kellett, és mivel a nagy volt a könnyebben lerázható, így a picinek kellett várnia. A nagyot gyorsan megetettem (ilyenkor általában az egyik kezemben a kanál, a másikban a kicsi), aztán ment is az ágyába, magától szépen elaludt. A kicsi szopizott, és szépen el is aludt cicin. Mikor már a kicsi is el kezdett hozzátáplálódni, akkor őt vettem előbbre, így ő evett először, de utána mindig kért cicit vagy tápszert is. Míg szoptattam vagy etettem a cumisüvegből addig a nagy (addigra megtanult egyedül) önállóan megebédelt. Így jó formán egyszerre kerültek ágyba. Nekem nagyon fontos volt (van), hogy délután egy időben aludjanak. Ilyenkor tudok én is az egész napi hajtás mellett pihenni. Én tudatosan erre törekedtem.
2010. nov. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!