Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kistesó 2 év korkülönbséggel,...

Kistesó 2 év korkülönbséggel, ti hogy oldottátok meg a sétát?

Figyelt kérdés

A nagy is még kicsi, szívesen sétál, de hosszú sétákra még nem képes, most fog születni a kistesó és azon gondolkodtam hogyan oldjam meg a sétákat, mivel nagyon szeretnék jönni-menni a kicsikkel, de hogyan?

Kérnék tippeket, ötleteket, ki hogyan oldotta meg. Esetleg testvér kocsival? Már rég nem babakocsizunk a naggyal azért még lehet hogy beülne. Mennyi idős korig lehet babakocsiztatni egy gyereket?


2011. jún. 14. 13:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én vettem testvérfellépőt.Nem kell másik babakocsi.Az l.rossi masszív.30kg-t bír.Nekem ilyen volt.2 év van a gyerekek között.
2011. jún. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Én vettem testvérfellépőt,ha messzire mentünk jó volt mikor elfáradt. Majdnem 2 év a különbség.
2011. jún. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Testvérfellépő volt a tuti befutó nálunk.

Illetve előfordult, hogy a mózeskosár végébe beült a nagy lányom is.

A legelején még hordozókendőben volt a pici, a nagy meg sport kocsiban, de ezt nem sokáig bírtam.

Szerintem két évnél már nem éri meg a testvérkocsi, hiszen aludni úgysem alszik a nagyobb.


És hogy meddig lehet babakocsiztatni?

Hát pici lányom kb 13 hónapos korától már járt mint a gép, nem szeretett beülni a kocsiba, nagy lányom meg úgy három évesen is közölte, hogy akkor ő beül. :o)


A kicsim most lesz két éves, kisebb erőszak kell hozzá, hogy betuszkoljam a kocsiba (csak a piacra szoktunk így menni, mert ott nagy a nyüzsgés és nem tudnék rá figyelni meg vásárolni egyszerre), viszont nagylányom nemrég volt beteg, és amikor lábadozott, apja babakocsiban vitte "sétálni".


Szóval ez gyerekfüggő is, meg hogy mit hogyan szoknak meg.


A naggyal én mindenhova vittem a kocsit, mert amikortól terhes lettem, attól féltem, hogy ha elfárad, én nem tudok vele mit csinálni (vinni nem bírom), szóval ő kocsihoz kötődött sokáig, a picinél ez nincs.

2011. jún. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Én nem mentem velük messzire, csak a közeli játszótér/bolt, a nagy kismotorral, vagy sétálva.

De a kicsit rakhatod hordozókendőbe, és akkor a nagy ülhet a babakocsiban.

Amikor meg apa is itthon volt, előfordult, hogy két babakocsival mentünk (télen, nagy hóban), mert én anno a nagy babakocsi mellé vettem egy sportot is, amint már ülhetett a fiam, mert a nagyot nem bírtam buszra tenni (13 kg)

2011. jún. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

köszönöm a gyors válaszokat!

Én a testvér fellépőről nem sok jót hallottam, mert hogy totyogni kell a babakocsi előtt. Ezért gondoltam a testvér kocsira, és arra, hogy a nagy sétál mellettem, és ha elfárad akkor beül és egyszerűen csak hazatolom. Persze egy közeli játszóra csak a kicsit tenném a már meglévő kocsiba ő meg sétálna. Van itt olyan is aki testvérkocsit használ?

2011. jún. 14. 13:46
 6/13 anonim ***** válasza:
Sok babakocsi van amire külön rászerelt testvérfellépő nélkül is fel tud állni a gyerek,a miénk is ilyen volt.Felállt rá,bebújt a tolókar és a kocsi közé,és így nekem is kényelmes volt,neki is.Ikreim vannak,így a testvérkocsi eleve ki volt lőve.(A nagytesó 2 éves volt mikor születtek).
2011. jún. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Több verziót is kipróbáltam. először a nagyot toltam, a kicsi kendőben, nekünk nem vált be, derékfájós vagyok. Próbáltuk a testvérfellépőt is, de nehéz volt feltolni a járdaszegélyre, vagy ha rosszabb volt valahol az út, illetve gyakran belerúgtam. A végső megoldás az egymás melletti 3 kerekű ikerkocsi lett.
2011. jún. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Mi testvérkocsiztunk kb. fél évig. Én nagyon szerettem, nekünk bejött. 22 hónap van a két gyerek között.

(A nagy izgága volt, nem maradt volna meg a fellépőn. Sokszor csak sétált velem, de ha olyan helyre mentünk, akkor beültettem.

2011. jún. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én gyerkőceim között 22hónap van.Most 3 hónapos a pici,és kb 1 hónapja vettem testvérkocsit,mivel mi a falu szélén lakunk,és még a kisbolt is 20 perc sétára van."Nagylányom" sokat szeret sétálni,szaladni,de ez még neki is hosszú út.Mióta megvan a testvérkocsink,azóta sokkal többet ki tudok mozdulni,csak be a két gyerek a kocsiba,vagy a nagyobb sétál kicsit,aztán ha elfáradt,becsücsül pihen kicsit és nézelődik.Nem bántam meg.

A fellépő nekünk nem vált be,mert volt olyanunk is,mivel a nagy elég izgő-mozgó gyerek,és nem maradt egy helyben.Mindig leugrált róla.

2011. jún. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nálam 15 hónap van a két gyerek között. Amíg kicsi volt a kicsi, addíg hol a babakocsiban, hol kendőben vagy kengurúban vittem, ha a nagy elfáradt a motorozásban vagy a sétában és be akart ülni a kocsiba. Nálam ami tutira bejött az a háti hordozó és a babakocsi. A kicsi a babkocsiban a nagy pedig becsücsült a "hátizsák"ba, ha elfáradt. Nagyon ritkán volt rá szükség, szerencsére elég jól bírta. Mikor már a kicsi is tudott rendesen ülni, akkor a kis sportkocsit és a háti hordót vittem, és ilyenkor a kicsit ültettem a hátihordóba, és a nagyot toltam, ha kellett.
2011. jún. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!