Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak, hogy 8 hónapos...

Mit csináljak, hogy 8 hónapos babám este elaludjon a kiságyba?

Figyelt kérdés
Csak úgy hajlandó este elaludni,hogy kézben/vállon ringatjuk vagy rázogatjuk.Csak akkor lehet letenni,ha már elaludt,egyébként sír.Napközben pedig csak babakocsiba alszik el.
2010. nov. 23. 14:00
 1/7 anonim ***** válasza:

A lányom volt ilyen.Magától kinötte.1,5 éves korától alszik el az ágyában.

A fiam 8 hónapos,ö csak cicivel alszik el.Vacsi,fürdés,szopi alvás.....


Tedd le az ágyba,ne engedd felkelni.Maradj mellette.

Sokan mondta´k nekem is ,hogy hagyjam öt ott ha sír menjek visszsa,nyugtassam lefekvés ismét kimenni.Hát nekem ehhez nincsen szívem.Majd a fiam is elalszik amikor megérik rá.....

2010. nov. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Huh. Ez kemény dió.


Én a nappali alvást egyelőre nem bolygatnám (marad a babakocsi), este meg szoktasd be.


Ha szopik, akkor szoptasd meg (vagy tápszer, vagy amit kap), aztán tedd le a kiságyába, mondd neki, hogy most már ott fog aludni anya/apa nélkül, és menj ki a szobából. Sírni fog. Egy perc múlva menj be, ha meg tudod nyugtatni úgy, hogy nem veszed ki a kiságyból, akkor tedd azt, ha nem, akkor vedd ki, ha megnyugodott, tedd be, és a fentieket kezdd elölről...

Elég macerás, de ez a "legbarátibb módszer", hacsak nem akarod 20 kilósan is kézben ringatni, vagy mellé is fekhetsz, de szerintem az is csapda, mert ismerek anyukát aki órákat fekszik a 3-4 éves gyerek mellett is, ő előbb elalszik, a gyerek meg kisétál apához. (Barátnőmék így jártak).


Amikor az este már jól megy, akkor elkezdhetitek a délutánt is.


Sok sikert!

2010. nov. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én leültem a kiságy mellé és elkezdtem énekelni neki, közben simogattam a hátát, fejét. Általában abbahagyta a sírást, most már hozzászokott és így alszik el.
2010. nov. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nehéz ügy. Én is voltam így kétszer is. Mindent kipróbáltam. És láss csodát, a lányom 10 hónaposan, a fiam 8 hónaposan úgy döntött, hogy most már nem kell ringatni. Kifordult a kezemből. Hát, mit csináljak, letettem az ágyba, megkapták az alvós macit, is aztán aludtak szépen egyedül.

Én is sok könyvet olvastam erről. A fiammal 4 hónapig csináltuk a felvesz-leteszt. Szó szerint órákig. Pedig állítólag 1 hét alatt meg kéne tanulnia így aludni. Nem jött be. Szerintem is az van, hogy meg kell erre érniük.

Kitartás, csak pár hónap, gondolj bele, hogy nem is sokáig van ránk szükségük. Olyan jó őket dajkálni, nemsokára már nem is fogják engedni.

2010. nov. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kedves alvókák de én 1 héttől odatettem mellé... illata tapintása a mai napig -3 éves- megnyugtatja. vérvételen is szorította.
2010. nov. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

csak úgy megy ha minden alvás a kiságyban lesz, mindig. (ez a tapasztalatom)

maradj ott mellette, simogasd, feküdj le a kiságy mellé és tegyél úgy mint aki alszik. ha sír vedd fel, vígasztald meg és ha megnyugodott tedd vissza. legyél kitartó mert ha néha elringatod, néha kiságyban próbálod elaltatni nem fog menni :(


lefekvés előtt csinálj egy szokásos "ceremóniát", pl. pelus csere, roló leengedése, pápázás a játékoknak, puszi, szeretlek, álmodj szépeket....

amiből tudni fogja ha ezeket csinálod akkor a lefekvés jön.

2010. nov. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

8,5 hónapos koráig a kislányom is csak így aludt el, aztán egyszercsak azt vettem észre, h csak feszeng a kezemben, már nem volt neki így sem jó én beraktam a kiságyba és mondtam neki, h most aludni kell és kijöttem a szobából, sírt pár percig és aludt reggelig. Nálunk nem ment az h ott álltam mellette, mert akkor hamarabb sajnáltam meg,mint elaludt volna és kivettem.

Majd ha már érett lesz az egyedül alvásra akkor azt jelezni fogja, addig pedig ringasd a babádat, meg fog tanulni egyedül aludni csak kitartás és türelem.

2010. nov. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!