Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak anyás babámmal?...

Mit csináljak anyás babámmal? Lassan megőrülök, egyfolytában lóg rajtam.

Figyelt kérdés

Tudom ezer ilyen kérdés volt már, de hátha van valami új ötlet. 10 hónapos fiú, második gyerek. Az első is anyás volt, de nem ennyire. Semmit nem tudok mellette csinálni, beleértve az ő ellátását is, mert egyfolytában csimpaszkodik. Ha nem fogom karban, vagy vezetem sétáltatva, ordít. Ha beteszem a járókába, azonnal ordít.

Az sem jó neki, ha mellette ülök a földön és játszunk. Akkor is felmászik rám, csak úgy jó neki. Éjjel is többször ébred, pedig korábban jól aludt.

Megőrülök már az állandó üvöltéstől, amiatt is rosszul érzem magam, hogy nyilván neki sem túl boldog így a napja.

Valakinek valami tipp, hogy hogy segíthetnék rajta?


2010. nov. 24. 08:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha régebben nem volt ilyen, gondolkodj el, hogy mi változott akkor, amikor elkezdődtek a bajok.
2010. nov. 24. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen, vannak nagyon ragaszkodó gyerekek, de ez már túlzás. Elhiszem hogy kilehetsz. Szerintem úgy szoktathatod le, hogy egyre többször hívsz nagyit, hogy vegye le a nyakadról, a szó szoros értelmében, és te elméssz otthonról, lazítassz, kikapcsolódsz, hisz jár neked is.Így a fiacskád nem csak rád fog koncentrálódni, hanem másra is esetleg találkozz más babás anyucival, ahol a gyerekek együtt eljátszhatnak, kell lassan socializálódni.
2010. nov. 24. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi! De nem változott semmi. Azzal tisztában vagyok, hogy ez szeparációs szorongás, életkori sajátosság, stb. Csak tenni szeretnék valamit, amivel gyorsabban/könnyebben túl leszünk rajta.
2010. nov. 24. 08:35
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen, a nagyi lesz a legjobb megoldás. Nagyon nehéz lesz. Magyarázd el neki sokszor, hogy nem elhagyod, csak egy kicsit van valami más dolgod. Van ismerősöm akinél ugyanez volt a szitu. A szeparációs szorongással magyarázta mindenki. Meg, hogy a jó anya nem hagyja magára a gyerekét, ha ekkora szüksége van rá, plusz egyéb badarságok. Na az óvodás évek iszonyatos kínlódással teltek, és semmi változás mióta a kislány iskolás.
2010. nov. 24. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az én lánykám 15 hós,és még mindig tart az anyás korszak.De annyira hogy együtt megyünk pisilni,ő addig kipakolja a szennyestartót.Mindenütt ott van,ahol én,nemegyszer úgy főzök,mosogatok,hogy csimpaszkodik rajtam,vagy fekszik a kövön közben kulcsolja a lábamat.Ha leülök vele a szőnyegre,nem elég ha szembe ülök vele,máris rámmászik,szinte belémbújik.Ő is utálta a járókát,végig üvöltött benne.Amíg felsöpörtem,beleraktam,hányásig ordított.Hát ez van!Én is kivagyok sokszor,nincs kire bíznom,csak várom a csodát,hogy alábbhagy ez a korszaka.Lehet,hogy ha a te babád megtanul járni,már nem igényel annyira téged,és eljátszik a tesójával.Az én lányom egyke,igényli a társaságomat,szinte egész nap vele kell foglalkoznom.Kitartás!
2010. nov. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!