Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másfél éves kisfiam nagyon...

Másfél éves kisfiam nagyon eleven gyerek, sokat hisztizik és hiába magyarázom el millószor, hogy 'nem szabad', azért is csinálja. Mikor érti meg a NEM, TILOS szavakat?

Figyelt kérdés
Attól félek,hogy a bölcsiben a dajkák sem fognak vele bírni(köv. év Szept.-től szeretném beadni), később meg az oviban lesznek problémák.Néha már elfogy a türelmem, lehet azért is vagyok kimerült mert az éjszakákat még mindig nem aludja végig és nagyon pörgős gyermek.
2010. nov. 24. 12:42
 1/9 anonim ***** válasza:

Már régóta megérti.

Csak nem fogad szót...

Nálunk is ez van, csak azt tudom mondani, hogy türelem és kitartás!!!

2010. nov. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ehhez a viselkedéshez nincs köze a neveltetéshez? Sok ismerősöm azt mondja olyan a gyerek amilyennek nevelik(nevelem).Lehet hogy rosszul csinálok vmit?:(
2010. nov. 24. 12:46
 3/9 anonim ***** válasza:

Az én fiam 15 hónapos. Túlnyomó részt nálunk sem fogad szót. Hiába mondom neki 1001 szer csak ahoz nyúl amit nem szabad. Reménykedem benne hogy talán ha kicsit nagyobb lesz…. 1 hete pl. nem bántja a kukát pedig nagy favorit volt képes volt akár egymás után 20x is kiborítani. Talán megértette, hogy nem szabad piszkálni. De még mindig nem fogad szót és a konnektort piszkálja vagy a sütő mosógép ajtón csüng. Vigasztaljon a tudat, hogy nem csak a te fiad nem fogad szót:)))))))

Sok-sok türelmet kívánok!!!!!

2010. nov. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Jaj ez butaság, hogy nem jól neveled. nekem is mondtak ilyet. Én erre azt mondtam persze direkt hagyom, hogy a konnektorban piszkáljon hátha megcsapja az áram. _(Zárójelben megjegyzem ami lehetetten mert FI Relé van fent. Apa villanyszerelő és ebből a szempontból gyerekbiztos a ház)

Egy szó mint száz ne törődj senkivel!!Csináld úgy ahogy jónak látod!!!!

2010. nov. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Aranyosak vagytok, köszi a válaszokat!Kitartok:)
2010. nov. 24. 13:02
 6/9 anonim ***** válasza:
Én fiam is ezt csinálja még mindig pedig már 18 hónapos lesz. Állandóan a kukában turkál,kiszedi belőle a szemetet, a konnektorokba szeretne belepiszkálni, felmászik mindenhova ami veszélyes és le akar onnan ugrani,sütőajtót csapkodja és még sorolhatnám. Egyszerűen nem érti meg,hogy nem szabad, nem tudom mikor fogja megtanulni,de már nagyon várom. Pedig nagyon türelmes vagyok hozzá, de amellett határozott is, és mindent ezerszer elmondok neki,akkor pár percig úgy tűnik hogy meg is érte,de aztán újból és újból megcsinálja ugyanazokat a dolgokat.
2010. nov. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
13.03-as válaszoló mintha az én kisfiamról írtál volna..igaz pár hónappal ezelőtti viselkedéséről.Most már22 és fél hónapos..most már kezd egy kicsit csendesedni.Most is eleven,most is benne van mindenben,de azért már teljesen más,mint pár hónappal ezelőtt.Kezdi megérteni,hogy mit nem szabad,és azt ,hogy miért nem szabad.Kedves kérdező..kitartás neked..hamarosan változni fog!Óvodáig még sok minden alakul,ne izgulj!:)
2010. nov. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem 20 hónapos a lányom és most jutottam el vele arra a szintre hogy már ha szólok neki hogy azt nem akkor nem, viszont nekem sem fogadott szót eleinte. SZerintem igenis nagyrészt nevelés kérdése, kisebb részt genetika. Nem elég mosolyogva mondani hogy nem szabad, határozottan, erősen kell rászólni. Mondom nekem sem fogadott szót, aztán megelégeltem, olyan is volt hogy pl meg akarta tépni a macskát, csak nem engedte el, aztán megfogtam a kezét erősebben, hogy érezze ez nem játék és elmagyaráztam ha megharapja a cica mehetünk a doktorbácsihoz. Nálunk ez vált be, mosolygás nélkül, határozottan és ha kell bizony erősebben megfogom a kis kezét pár pillanatra. Ja és nekem sem alszik végig éjjel, ő még 2x kel, sokszor zombi vagyok, de nem fogja megtanulni a gyereked hogy mit szabad meg mit nem csak ha megtanítod neki. Nekem ez a tapasztalatom, remélem tudtam segíteni.
2010. nov. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

13:03-as válaszoló vagyok. :)

13:33-as válaszolónak üzenem, hogy most egy picit megnyugodtam,hogy a Te 22 hós kisfiad már nem olyan kis csintalan mint eddig, bízok benne hogy már csak pár hónap és az én fiam is csillapodik egy picit.

2010. nov. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!