Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szerettessem meg vele...

Hogyan szerettessem meg vele a fogmosást?

Figyelt kérdés
15 hónapos lányom egyáltalán nem rajong a fogmosásért, amióta fogkrémet használunk. Előtte se nagyon engedte, amikor tiszta vízzel mostuk, de most pláne. Mindig csak nnyira nyitja ki a száját, hogy a fogkrémet (Nenedent) lenyalogassa. Kész kínszenvedés, pedig már kijött 4 rágófoga és pláne ott hátul nehéz megmosni. Próbáltul az ujjra húzható és a sima gyerekfogkefét is, de egyik sem oké. Mit tanácsoltok? Már bánom, hogy nem rögtön fogkrémmel kezdtük.
2010. nov. 25. 08:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nekem 14 hós a babám és még nem adtam neki fogkrémet, sztem jó ideig nem is fogok, hiszen nem tudja kiköpni. Kezdő "fogkeféje" van, az a rágcsálhatós fajta, illetve volt, h megkapta a gumisörtés fogkefealakút is. Ott tartunk, h este együtt "mosunk fogat". Lát engem, és lelkesen utánoz. Foga pedig még nincs sok (7 metsző).
2010. nov. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én is írtam ki egy hasonló kérdést a napokban. Az én lányom is 15 hós, eddig még csak este fürdéskor mostam a fogát. De nem igazán szereti ő sem. Én gondoltam, hogy valami ízesített fogkrémre váltok, mi is a nenedentet használjuk, babafogkefével. Én az első, alsó fogak elejét tudom nehezen megmosni, egyik ujjam a szájában és úgy mosom a fogait. Most már át kéne állni szerintem arra, hogy ebéd után is fogat mossunk. Próbálj ki másik babafogkrémet, hátha azzal bejön.
2010. nov. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
És nem ordít közben, hogy egyik ujjad a szájában van? :S
2010. nov. 25. 14:43
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem, nem ordít, de nem tetszik neki, löki el a kezem és nyöszörög. De muszáj neki megtanulni, hogy ez is a "napirend"-hez tartozik, hát ha még elkezdem ebéd után is mosni. Hétvégén beszerzek egy ízesített fogkrémet, ha nem felejtem el, megírom mit szólt hozzá!
2010. nov. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi, kíváncsi vagyok, szép hétvégét!
2010. nov. 27. 14:20
 6/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Végül tegnap vettem málnás Gabi fogkrémet, hétvégén persze elfelejtettem.

Nem jártam este sokkal nagyobb sikerrel, talán jobban ízlett neki, de egyelőre nem látok változást.

Majd még írok hogy alakul a többi alkalommal.

2010. dec. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi. Nálunk azóta sincs semmi változás. Ki is emelem a kérdést.
2010. dec. 3. 17:16
 8/11 anonim ***** válasza:
az én fiam is utál fogat mosni,szó szerint üvölt.de nem akarom,hogy kirohadjanak a fogai,ezért mosom.Segíteni tehát nem tudok.Annyi javaslatom lenne,hogy csak fentről le és lentről fel mossátok a babák fogait sőt a sajátotokat is.mert az oldalirányú mosással csak betuszkoljátok a lepedéket,ételmaradékot az íny alá.a fogorvosom ajánlotta,nagyon jó orvos.a rágófogakat persze lehet,de csak a tetejét,az oldalát nem.remélem érthetően írtam le.
2010. dec. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nálunk is gond. A fogkrémet lenyalja, a fogkefét nem hajlandó mozgatni a szájában, csak rágcsálja. Kérdeztem már ezt itt én is, azt válaszolták, hogy majd később belejönnek, türelemmel kell lenni...
2010. dec. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

mi úgy szoktattuk rá a húgomat hogy az egész család (anya apa három tesó) egyszerre csinálta, és mutatta, hogy ez hű de jó, milyen szép a fogunk stb stb... ő is csak rágicsálta először a fogkefét de végül megtanulta. anyukám adott neki a biztonság kedvéért zimafluor tablettát (azthiszem jól írtam) mert éjjel is evett sokáig. most kilenc éves, épen fogat vált, de még egy lyukas foga nem volt.

Azt tudoom hogy én is így csinálom majd a lányomnál, de ő még csak 9 hetes.

2010. dec. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!