Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan szerettessem meg a...

Hogyan szerettessem meg a fiammal a fogmosást?

Figyelt kérdés

2 éves lesz nemsokára és egy kínszenvedés a fogmosás. Eddig sem volt zökkenőmentes, de mára már sokszor feladom és meg sem mosom a fogát. Nem erőltetem, de azért nem ártana legalább este megmosni a fogait. Vettünk már mindenféle állatos fogkefét, előtte mossuk mi is a fogunkat, az összes maci fogát már megmostuk, de semmi sem használ.


Segítsetek légyszíves!


2011. ápr. 20. 12:33
 1/5 anonim ***** válasza:
én dinós fogkrémet vettem neki ami szép kék,és azt mondtam neki,hogy bent vannak a szájába a manók ki kell őket ezzel söpörni.aztán elkezdtem számolni,egy manó már kint is van,két manó stb....olyan is volt hogy nem engedte mert ő akarta csinálni,ilyenkor le ültem elé s én is fogtam a fogkefén és mondtam mossa meg a fogam,amíg mosta a fogam addig meg én az övét.ő is 2 éves,hozzászokott mert az első fogak ki bujása után már kapott fogkefét és minden este mostuk is,4,5 hónapja már fogkrémet is kap rá.de persze mivel gyerekből vannak időnként nálunk is van a nem akarom cirkusz.ilyenkor határozottan rá szolok,hogy egy nagyon picit akkor is meg kell 3 ig számolok,igy épp csak húzok rajta párat,de ez is valami.Viszont ha nagyon nem akarja nem erőltetem.de egy napnál tovább nem hagyom úgy.
2011. ápr. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
nekunk az elektromos fogkefe valt be, de amikor bujtak a fogai nalunk se volt fogmosas. orditott, nem eroltettem. de sajnos meg mindig csak vizzel, fogkrem nelkul tudom neki megmosni, utalja a fogkremet. volt olyan idoszak amikor hogyha a csaladban valaki fogat mosott es belepett a szobaba megerezte es mar rogton rakta is a 2 kezecskejet a szaja es orra ele es befogta, nem szereti a mentol izet. a gyumolcsos fogkrem sem valt be.
2011. ápr. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Alinaaa ***** válasza:
Nekünk van ilyen kis homokóra, amit a kisbéka tart.Eddig ő sem szeretett fogatmosni, de azóta ő szól rám hogy békázzunk. Igaz hogy nem sikáljuk végig az időt, de legalább nem kell könyörögni:)
2011. ápr. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a manós tanácsot. Tegnap este nevetve mosott fogat és az összes manót kisöpörtette a szájából. :-)
2011. ápr. 21. 19:12
 5/5 anonim ***** válasza:
örülök neki.látod ezért is jó ez az oldal,kinek ez jön be kinek az.a mai napig manózunk még.az a lényeg hogy egy se maradjon bent mert akkor a doktornéni szedi ki.ez mindig hat.
2011. ápr. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!