Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kulcscsonttörés szüléskor?...

Kulcscsonttörés szüléskor? Járt így valaki? Meséljetek!

Figyelt kérdés
Az érdekelne, hogy ez kihatott-e a baba mozgásfejlődésére? És mikor tudtátok meg?
2010. nov. 25. 10:23
 1/10 anonim ***** válasza:

NYugi, ez gyakoribb mint gondolnád.

Nem hat ki a mozgásfejlődésére. ha nem mondanák meg az anyukák észre se vennék

2010. nov. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nyugi, gyakori dolog. Sőt, el is törik, ha beakad a baba válla. Nem fáj nekik, és 2 hét alatt összeforr. Semmi probléma nincs belőle.
2010. nov. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A lányomnak eltört a jobb kulcscsontja szülés közben.Vérzéscsillapító injekciókat kapott a kórházban 2 napig,mert a fél mellkasa lila volt,annyira megzúzódott a válla.

Szülés után másnap rögtön észrevették(így nem volt nehéz) és közölték is velem.Semmi különösebb ellátást nem igényelt,vigyázni kellet vele öltöztetéskor és fürdetéskor,hogy ne nagyon mozogjon,mert fájt neki.Elég sokat sírt.....

Most 3,5 éves és semmi gondja,nagyon mozgékony,és jobb kezes.(itt rajzol mögöttem most is):))

2010. nov. 25. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Barátnőm kisfia is így járt,de már 15 hós és mindent időben csinált!

Kicsit sírósabb lett az eleje,de nagyon gyorsan gyógyulnak!Óvatosan az öltözésnél!

Jobbulást!

2010. nov. 25. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem is eltörték, 10 hónaposan egyedül mentem, mindent előbb csináltam.
2010. nov. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia! Az én kisfiamnak is eltört szülés közben, 1 naposan állapította meg a kórházban a gyermekorvos, aki megvizsgálta. Teljesen kiakadtam, rettenetesen féltem, hogy baja lesz, de nem mutattam a dokinak, hogy mennyire fel vagyok dúlva...Ő megnyugtatott, hogy ez gyakori eset, nem igényel semmiféle kezelést, a babának (állítólag) nem fáj. Csak arra kellett figyelni, hogy 2 hétig az öltöztetésnél azzal a kézzel kezdjük az öltözést, ahol a törés volt.

Ennek ellenére kb. 3 hónapig ba voltam tojva, figyeltem a kezét, hogy mozgatja-e, emeli-e stb. Nagyon féltem, de semmi baja a babának, 8 hós örökmozgó vasgyúró.

2010. nov. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Mi már 6 hónaposak leszünk. 1 hónapos volt, amikor kiderült, hogy születésekor eltört neki, nagyon fel voltam háborodva, minden egyes öltöztetés durva volt, csak nem tudtam miért... Neki még 1 hónap után sem forrt be, csak később, és emiatt nem bírt hason lenni, mai napig utál, 3 hónapos korától gyógytornára járunk, mert csak az egyik karjával tartotta magát hason, a másikat mindig kímélte. Mára már leteszi és tartja magát, de gyengék a karjai, hasra fordul és vissza is, de gyűlöli....pedig rengeteget kínzom a tornával...
2010. nov. 25. 17:29
 8/10 anonim ***** válasza:
Szia! Utolsó vagyok. Nagyon sajnálom, hogy így jártatok, de a gyógytorna hatására biztosan teljesen felépül a babád! Minden jót nektek!
2010. nov. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 b.m13 válasza:
Nekem is eltortek a bal kulcscsontom amikor megszulettem es ezek utan meg haromszor eltort. (2,5,7 eves koromban) mindegyik alkalommal a bal kulcscsontom de a mozgasfejlodesemet ez egyaltalan nem akadalyozta, mi tobb, balkezes lettem.
2018. jan. 3. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Sziasztok!



Mind nagyon megnyugtató válasz, mi nem voltunk ennyire szetencsések. A fiam 5 és fél éves, a beszédje a mai napig nem tiszta. Egész télen itthon volt óvoda helyett, mert egyfolytában krákogott. Sokadik kör után eljutottunk oszteoterapeutához is, aki a vizsgálaton azt mondta, a csecsemőkori kímélés miatt (fájt neki, csak egyik oldalon szopizott, nem kezdett el időben forogni, ordított, ha forgattuk, stb.) alakult ki izom letapadása, ami gátolja a beszédjét és akadályozza a felső légút tisztulását. Most, hogy kimozgatta, izgatottan várjuk a változást.

2023. márc. 22. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!