Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Éhségsztrájk, segítség! 2...

Éhségsztrájk, segítség! 2 éves kisfiam 3 napja rákapott a pickszalámis kenyérre, és azóta üvölt minden étkezésnél (ebéd is), hogy azt akar enni! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Eddig nagyon jó evő volt, a káposztától a cékláig mindent megevett, de most...

Engedjek a hóbortjának, mert gondolom pár nap múlva magától elcsömörlik, vagy tuszmákoljam bele, amit nem nagyon tudok, mert ordít---gondolom ez még rosszabb, mert félni fog az evéstől, terhát tovább rontok az amúgy is rossz helyzeten.

Hasonló tapasztalatokat, megoldást keresek, segítsetek!!!


2010. nov. 25. 13:26
 1/10 anonim ***** válasza:
68%
Minden gyereknél van ilyen...Az enyém már idősebb, de van hogy napokig gabonagolyó-tej-almalé amit hajlandó megenni, semmi más.
2010. nov. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
54%

Adj neki pick szalámis kenyeret mert legalább azt megeszi.

Emlékszem én kamaszkoromban sokáig sajtos makarónin éltem.... ma már mindent eszek.

Szerintem napokon belül megunja és mást is enni fog.

22 hónapos kisfiú anyukája

2010. nov. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%
az enyém minden kajánál kipakolja a majonézt és aketchupot az asztalra. kap belőle icipicit. megmondom, ennyi van, nincs több, majd holnap vagy vacsinál megint kap. és akkor nincs az hogy nem kap, de mégse tölti magába vagonszám (mert megtenné). próbáld ki hátha.
2010. nov. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
33%
Ha nem akar enni mást, akkor ne adj neki. Majd megéhezik egyszer. Nehogymár te könyörögjél neki...
2010. nov. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
na ez az, most akkor legyek erőszakos, vagy engedjek a hóbortjának???
2010. nov. 25. 13:44
 6/10 anonim ***** válasza:
54%
13:32-es vagyok. amit én ajánlok, az pont a középút...sztem próbáld ki, nem vesztesz semmit.
2010. nov. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
66%
Ha nem adsz neki enni majd éhes lesz és megeszik bármit.Nem értem mikor váltott át a világ anyarabszolgákba. nem a gyerek diktál.
2010. nov. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

13:32-es válasza jónak tűnik.


Két féle képen variálhatod:

Egyik: adsz neki egy kis darabka Pick szalámis kenyeret, és azt mondod neki, ha utána még éhes, akkor ezt és ezt kell megennie (ami a kaja).

Másik: azt mondod neki, hogy ha megeszi ezt és ezt (ami a kaja), amiből kiraksz neki nem túl sokat, hanem tényleg számára beláthatóan elfogyasztható mennyiséget, akkor utána ehet még szalámis kenyeret...


Kislányom még csak egy éves, de nagyon is érti, mi a dörgés. Mostanában minden vacsoránál előadja, hogy leeszi a húst a kenyérről, majd visít, hogy húst kér még. A kenyeret meg otthagyná.


Így minden katonával megküzdünk: először leeszi a husit, aztán sír egy darabig a székében (persze dühöngőzve :o), majd amikor látja, hogy hiába minden, akkor megeszi az üres (margarinos) kenyérkatonát, és utána kezdjük elölről a következő katonával. Viszont 3-4 katona nyűglődés után már eszi rendesen.


Még ha meg is tehetném (anyagilag), akkor sem engedném, hogy csak húst és csak sajtot egyenek a gyerekeim, és ahogy az enyémeket ismerem, ha engedném, nem unnák meg egyhamar, mert hát finom az magába... :o)

2010. nov. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

De drága! :)

Bocs, hogy nem a kérdésre válaszoltam!

2010. nov. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Majd meg unja, viszont hogy azért valami vitamint is egyen csempész rá neki egy kis zöldséget.
2010. nov. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!