Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindenkinél ilyen nehézkes a...

Mindenkinél ilyen nehézkes a hozzátáplálás?

Figyelt kérdés
A lányaimnál már mindennel próbálkoztam, de csak a tápszert hajlandóak elfogadni. Mindent bevetettem már a házi főzelékektől a különböző gyümölcs pürékig, de sehogy nem megy nekik. Úgy gondolom már azért itt lenne az ideje, mert egy hét és betöltik a 7. hónapjukat. Mit tehetnék, vagy várjunk még és eljön majd az idő?
2009. jan. 14. 22:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
szerintem várhattok még, ha szépen gyarapodnak, nem gond. ők tudják, mikor szeretnék elkezdeni a gyümiket és a főzelékeket. légy türelmes!
2009. jan. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is türelem a mi kisfiunk is alig alig kapot rá az ízekre, aztán egyik napról a másikra 9 hónaposan csak elkezdett enni mindenfélét. Habár azt észrevettük, hogy azétvágya akkor jött meg mikor látta, hogy mi eszünk. Minden ebédkor ott ül velünk az asztalnál és láttuk, hogy rendesen kívánja amit eszünk. Aztán pár étkezéskor adtunk kanálhegynyit abból amit mi ettünk és pár nap múlva megette már azt amit neki késztettem.Ez az ebédnél. Tízóraikor a gyümölcsöket is inkább úgy kóstolta szívesen ha odaadtuk neki pl. az almaszikot és rágcsálhatta Persz mi fogtuk neki, aztán rájöttünk, hogy a túl megpürésített dolgokat nem eszi annyira mint a picit darabosabbat és addig forgatja szájacskájában, hogy szerencsére eddig még nem tikkadt meg semmitől. Aztán miko belejött már tudtunk pépeset is adni, de jól felhígitva.

Szerintem idő kérdése, de úgy gondolom sokat számít ha látnak titeket jóízűen enni és fontos, hogy nem szabad erőltetni.

2009. jan. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is hasonló volt a helyzet, kisfiam 7,5 hós koráig szinte csak szopizott,utána hirtelen változott és a nagyon pépesített gyümiket, főziket mind megeszi. Szóval kitartás. A gyerek biztos tudja mi kell neki.
2009. jan. 14. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
22%
Sztem meg pont azért válogatnak ilyen idős korukban a babák,mert hamarabb kellett volna elkezdeni velük a hozzá táplálást.Mi 4.5hónaposan kezdtük,mai napig cicizünk és imádunk enni minden félét-pépesen.Már túrót is husit is teszünk bele,és egyszerűen visít ha látja,hogy neki készül a kaja.Szval sztem el kellene kezdeni etetni mással is!De ez az én véleményem csak,azért mert hallottam már sokfelől,hogy minél később esznek annál válogatósabbak.6hós baba mamája
2009. jan. 14. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én is kínlódtam sokat - úgybesukta a száját, hogy be sem bírtam tuszkolni a kanalat. Majd egszercsak kinyitotta...azóta mindent eszik amit elé teszek. kb. 6.és 7. hó között indult be. Tápszeres, a dokinő már 4. hónapban mondta, hogy adjak neki mást. is. Egyszerű mondani:)

Szerintem ne aggódj, én úgy gondolom, hogy meg kell érniük a szilárd kaják evésére. Örülj, hogy van tejed. Felesleges korán eröltetni.

2009. jan. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!