Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tudtok közlekedni...

Hogyan tudtok közlekedni egyedül babakocsival a bkv-n?

Figyelt kérdés

Én ahová csak lehet, inkább gyalog megyek vele, de most muszáj lesz buszra, villamosra szállnom, ráadásul aluljárón is keresztül menni. Persze ha más nincs majd megkérek valakit, hogy segítsen fel-le cibálni a babakocsit, csak kíváncsi vagyok, van-e valami jól bevált technika? A kisfiam már tud járni, de azért így hosszabb távon még kell a kocsi, hordozóhoz viszont már túl nagy.

köszi!


2010. nov. 26. 14:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

15 kg a babakocsi, 13 a 1,5 éves gyerekem, + a babakocsi álmában a táska 3 kg.

Lefelémenet mindig a hátsó kerekein engedem le a lépcsőn a babakocsit, felfelé a lépcsőn pedig húzom a hátsó nagykerekein. Mozgólépcsőn is háttal a nagy kerekeit teszem a mozgólépcső fokára, de mindig oda ugrik 2-3 fiatalember hogy segítsen a lépcsőnél, ill felrakni a metróra villamosra, legalábbis a nyugati környékén, mert ált. arra babakocsizom.

2010. nov. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Az jó ha a busz alacsonypadlós, vagy pl. új villamoson (Combino) kell menni, mert akkor csak feltolod , és kész. Ha régebbi típusúak, akkor nincs más, vagy segítenek (azért talán akad még élesebb szemű középkorú vagy idősebb, aki felajánlja) vagy ha sportbabakocsid van, akkor azt "egyszerűen" csak megemeled. És a babakocsi helyéért ne küzdj, hanem állítsd félre az odatévedőket. Anyukaként elszoktam nézni, hogy mennyien szeretnek beállni a babkocsi helyére. Nem kellene.

2010. nov. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Könnyű babakocsim van(chipolino omnia 3).Mindegyik bkv járműre feltudok vele szállni kivéve azokra a régi nagy buszokra.Amúgy nem vagyok egy nagydarab 156cm és 45kg.A fiam 16 hónapos és 9200g.
2010. nov. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én megelégeltem, hogy nagy kocsival közlekedek, amit egyedül nem tudok felrakni a buszra. Volt hogy 5 buszt engedtem el, mire jött egy alacsony padlós...

Segíteni meg elég ritkán segítenek. Meg különben is baromi nagy helyet foglal a nagy kocsink.

Így vettem használtan egy "bkv babakocsit"! Nagyon könnyű kis sport kocsi, imádom, és simán felteszem gyerekkel együtt bármilyen buszra!

2010. nov. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

én is ritkán használok bkv-t, ha nagyon muszáj csak esernyő kocsival megyek, mert nem mindig segítenek. van, mikor összecsukom a kocsit, gyereket kiveszem belőle és egyik kezemben a gyerek, másikban a kocsi, vállamon a táska...


szerintem felháborító, hogy nem segítenek, sokszor az ellenőrök sem, nincs akadálymentesítve a terep, de ugyanúgy ki kell fizetni a méregdrága vonaljegyet a kismamáknak is a szenvedésért.

2010. nov. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is könnyebb fajta babakocsink van (chippolino), ezzel nagyon sok járműre fel tudok szállni, még a régi típusú, magaslépcsős buszokra is . (ha nem is könnyen, de megoldható)

Egyedül néhány villamos problémás, ahol középen vannak a kapaszkodók (3-as, 50-es vili pl.)

de a többi sima ügy!:), még úgy is, hogy a fiam 13 kg. Nemrég költöztünk, előtte a 2. emeletre kellett felcipelnem naponta többször, na az sokkal nehezebb, mint buszra szállni.

2010. nov. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia én dzsungelharcosnak számítok szerintem, mert én a nagy kocsival is simán közlekedtem. Megállok, körbenézek, és az arra alkalmasnak tűnő személyt leszólítom, hogy segítsen. Elutasítani nem szoktak.

Amióta ernyőkocsim van, nem állok meg segítségért, hanem nekiveselkedem és felemelem, pedig a 12kilós gyerekkel, sallangokkal együtt majdnem 30 kiló az egész. (Nehezebb fajta Bébé Confort ernyőkocsim van). De sokszor a nekiveselkedés alatt már odajön valaki, hogy segít.

Ha nagy kocsid van, akkor az 50,3,62,69 és hasonló villamosok esélytelenek, mert nekem pl a nagyobbik kerekek szélesebbek voltak, mint a hely az ajtó és a kapaszkodó közt, tehát fizikailag lehetetlen volt, nem fért át :) Ernyőkocsi felfér, de a szűk hely miatt egyedül nem fog menni, kérj segítséget, vagy ha lehet, kerüld ezeket a jóféle hannoveri viliket. (nem is értem, a németek sose babakocsiznak?)

Mozgólépcsőn lefelé menet háttal menj, te elöl, a babakocsi feletted, a fogónál tartsd vízszintesen, a tőled távol eső kerekeket meg támaszd neki a következő lépcsőfoknak. Így még kapaszkodni is tudsz majd fél kézzel. Felfelé sima ügy, kerék betámaszt, amint kinyílnak a lépcsőfokok, és hajrá.

BKVra fel, csajok :)

2010. nov. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi csajok! ernyőkocsink van szerencsére, akkor elég eséllyel indulok neki..:) hát ez is egy olyan dolog, amibe muszáj lesz belejönni! már várom, hogy kocsi nélkül is mehessünk.. akkor meg gondolom az ülőhelyért kell majd közelharcot vívni...:))
2010. nov. 29. 20:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!