Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha nincs autónk, és valami...

Ha nincs autónk, és valami gond van a babámmal, és nem rendel a dokim, nappal milyen ügyelet hívható, vagy ilyenkor mentőt kell hívni?

Figyelt kérdés
A Heim Pál kórház honlapján az van írva, hogy munkanap 20-08ig, illetve ünnepnap, hétvége. De ha hétköznap nappal van szükségem ügyeletre, mert nem tudom elvinni a babámat, akkor kit értesítsek?
2010. nov. 26. 15:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
a gyerekorvosi rendelőt, ott mindig van kijáró ügyeletes, ha éppen a dokitok rendel ,akkor más megy ki
2010. nov. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem írod, hogy hol laksz, de gondolom, Budapesten. Hogy ott hogyan mennek a dolgok, de szerintem ott is létezik kerületenként orvosi ügyelet, akiket bármikor fel lehet keresni, akár ki is lehet hívni. Mentőt csak sürgős esetben ajánlott hívni, egy kisebb hőemelkedés, láz nem hinném, hogy az ő kompetenciájuk lenne, főleg, hogy ha kisebb dolog miatt hívod ki, akkor lehet, hogy olyan helyre nem tudnak időben kiérni, ahol valóban sürgős segítségre lenne szükség. Nézz körül vagy kérdezd meg az orvosotokat, hogy hol van a közeletekben orvosi ügyelet!
2010. nov. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
surgos esetben mentot barmilyen napszakban, meg akkor is, ha lenne auto, mert gyorsabban ellatashoz jut a gyerek
2010. nov. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

A Heim Pál Kórház ügyeletére viheted nappal is.

(Én is oda vittem a fiamat a nyáron, mert a mi dokink csak este rendelt, viszont nagyon magas volt a láza és nem bírtam addig várni.)

2010. nov. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Taxi?
2010. nov. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ez attól is függ, mi baja van. Hogy kórház kell-e úgy értem.

Lányom elvágta úgy a kezét, hogy dőlt a vér, és nem tudtam elállítani. (Szegénykém megbotlott egy tányérral.) A mi orvosi rendelőnket hívtam fel, ami ugye itt van nagyon közel, de tudtam, hogy nem a mi orvosunk rendel, hanem egy másik.

Nagyon pozitív élmény volt, két perc múlva ott volt a doktornő és egy védődő (ott hagyták a rendelést), és ellátták. Szerencsére nem volt olyan nagy a baj, csak én rosszul vagyok a vértől, inkább engem kellett pátyolgatni... (Ja és közben egy pár hónapos kicsi is volt otthon).


Viszont másik esetben, amikor kórház kellett volna, hiába hívtuk éjjel az ügyeletet, hogy nehéz légzése van a lányomnak és magas láza, nem jöttek ki, mondták, hogy csináljuk ezt meg azt vele.


Másnap reggel annyira rosszul volt, hogy bevittük (apósom értünk jött kocsival, csak éjjel nem akartuk hívni), az ügyeletes orvos ránk ordított, hogy miért nem jöttünk előbb, meg is halhatott volna, annyira súlyos az állapota. Utána 5 nap kórház volt...

Szóval tapasztalatom, ha ilyen van, akkor a telefonba azt kell mondani, hogy "FULLAD A GYEREK", mert különben nem jönnek ki.


Sajnos telefonon nekik is nehéz eldönteni, hogy egy beteg gyerekkel, vagy egy "hisztis szülővel" van dolguk.

De szerintem inkább egy téves riasztás legyen, mint egy katasztrófa...

2010. nov. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Kedves harmadik!

Mentő alatt a 104-et érted? Gyerekhez is hívható?

2010. nov. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ja, 105-re gondoltam.
2010. nov. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem, 104, bocs, tiszta lökött vagyok, gyakrabban kéne ismételnem...
2010. nov. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

ez autóval is nehéz dolog.

ha sűrgős, nagy baj van, akkor mentőt kell hívni!!! ha van autód, ha nincs!


ha mondjuk beteg a babád és a körzeti orvoshoz vinnéd de épp nem rendel akkor az ő rendelőjüket kell hívnod, reggeltől estig van rendelés, ilyen esetben a másik, épp rendelő orvoshoz kell levinned.


velünk pont most történt halottak napján, hogy babámnak nagyon magas láza volt és hasmenése, kórházba nem akartam vinni még, csak meg akartam kérdezni mikor kell bevinni, mennyi folyadék pótolja a hasmenést, stb, órákig hívogattam a budai gyermek kórházat (nekünk az az ügyelet) de nem vették fel! végül a védőnővel beszéltem, ő mondta, hogy ne hívjuk az ügyeletet, 5-6 óra mire kiérnek, ha olyan van, menjünk mi

2010. nov. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!