Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3-4hetes babások hogy vagytok?...

3-4hetes babások hogy vagytok? Hogy telnek a napjaitok?

Figyelt kérdés

Voltatok már sétálni? Alszik éjszaka a babátok? Szopizik vagy tápszert eszik? Milyen időközönként? Anyukák ti helyre jötettek már? Bocsi a sok kérdésért de olyan jó lenne olvasgatni hogy telnek más hasonló anyukák napjai meg persze a tapasztalatokat is. Nekem első babám szopizik általában 2óránként de éjjel van hogy óránként hisztizik érte. 2-3óránál nemalszik többet éjszaka és utánna is nehezen lszik vissza. Eléggé hasgörcsös mindíg erölködik és nyom szegénykém.Én még nemtaláltam rá önmagamra de már jó lenne. Nektek mennyi idő kellett?

Köszönöm ha válaszoltok


2010. nov. 27. 13:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Tegnap volt háromhetes a kisfiam és mintha csak róla írtál volna... eleinte elvolt 3-4 órákat is, de néhány napja 2 óránként vagy még gyakrabban enne, ennek meg komoly hasfájás és görcsök a vége. ráadásul még nem igazán tanult meg büfizni, pedig Infacolt is kap.

Kicsit korábban született és éretlenebb az emésztése is a dokinéni szerint. én ma éjjel félálomban már azt motyogtam, vigyük vissza a szülészetre 1-2 hétre, míg beérik a rendszer :-DDD a férjem meg a visító gyereket kérdezgette, miért nem tudtál még legalább két hétig anya pocijában maradni? :-D a picur meg persze nem válaszol, csak sír tovább és tekereg :-( abban bízunk más is túlélte már ezt az időszakot, nekünk is majdcsak megmegy valahogy :-)

szopizik egyébként, bár elég nehézkesen, de tápszer még nem kellett egyelőre. sétálunk is, nagyon szeret kint lenni egyelőre. egyhetees korában már kint voltunk utcán negyed órát, mert nagyon jó idő volt. éjszaka nem alszik. éjszaka nézeget és sír. ma a fél éjszakát a babakocsiban töltötte :-((( nagynehezen sikerült így elringatni. egy egész órát aludt is. de ma jó baba egyelőre.

és hogy én mint anyuka helyrejöttem-e már? nem úgy érzem. ráadásul még mindig vérzek :-( te is? vannak még mozdulatok is, amik nehézkesek és a hátam is nagyon fáj, de majd helyreáll a rend...

2010. nov. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szia! nagyon örülök, hogy írtál és ráadásul egy cipőben is járunk. :) Egy héttel mi is korábban születtünk de bele se merek gondolni hogy mi lett volna ha benn marad még 1hétig ugyanis így is 3950grammal és 59cm-rel született.:) A mai nap nekünk is jól telik már 3órája alszik egyhuzamba. Infancolt mi is használtuk de semmi javulást nemvettem észre sőt mi már próbáltuk a kamilla teát és az édeskömény teát is de csak jobban nyöszörgött. Most úgy döntöttem nemhallgatok senkire csak magamra és nemadok neki semmit csak cicit meg esetleg babavizet. Amugy kakink van rendesen és büfizni, pukizni is tud óriásiakat még is a nap 20órájában nyög és nyom. Emiatt már a köldöke is kinn van igaz még be se gyógyult rendesen mert kb egy hete esett le a csonk is.Mikor sötétedik már előre félek az éjszakától :). Most az utsó etetésnél azt csináltam hogy kapott eggyik cicit aztán büfiztettem utánna megkapta a másik cicit is természetesen abból is lakmározott. Úgyhogy lehet hogy az a baj nállunk is meg nállatok is hogy vagy nemeszik eleget vagy nem eléggé zsíros a tejünk. Szerinted? Te miket eszel egyébként egész nap meg úgy általában? Milyen gyümölcsöket? Mert én tiszta parába vagyok ettől is hogy jaj nehogy emiatt fájjon a hasa.
2010. nov. 27. 14:36
 3/3 anonim ***** válasza:

Kisfiamnak kereken kéthetesen esett le a csonk és pár nappal később fürdettük először igazán a kádjában, addig csak törölgettük. az előtte fürdipróbálkozások nagyon félresikerültek és hát most sem a kedvenc elfoglaltsága, de legalább már a köldöke is vizel lehet :-)

Nálunk most délelőtt volt cirkusz, bő négy órán keresztül, míg végül ismét babakocsiban dőlt ki.

én egyre inkább azt érzem, hogy apad a tejem :-( vagy hogy nem elég neki. msot legutóbb én is mindkettővel megkínűáltam. Közben meg a jobb megint begyulladt szerintem, bár lázam most még nincs,d e remélem, nem is lesz, borogatom meleggel. három napja hagytam abba az antibiotikumot.

Már én se tudom, hogy mit egyek, mert van aki azt mondja, hogy ezut egyél, ez a tuti, más meg hogy jaj, nehogy, mert attól is fájhat a hasa. Elhagytam a citrusféléket, a tejtermékeket. lassan mindent. és akkor csodálkozom, ha nincs elég tápanyag a tejben? :-O

egyébként mikor ilyen napja illteve ilyen órái vannak, akkor még normálisan enni meg inni sincs időm :-(

2010. nov. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!