Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen sűrűn "passzoljátok"...

Milyen sűrűn "passzoljátok" le a manótokat? Lehet, hogy nekünk sűrűbben kéne? Lassan 6 hónapos a lányom, havonta kétszer-háromszor hagyom vagy a nagymamára vagy az apukájára.

Figyelt kérdés
Utoljára férjemmel együtt mentünk csavarogni, a nagyi azt mondta, nagyon-nagyon sírt a babánk egy ideig, pedig amúgy nem szokott.Lehet,hogy jobb lenne többször másra hagyni, hogy minden gond nélkül ellegyen másokkal és ne hiányozzunk neki annyira? Vagy még ráérünk ezzel?
2009. jan. 15. 20:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
én még soha nem hagytam másra, pedig holnap után 8 hónapos lesz. nem is tervezem, de most szerintem neked sem lesz könnyű másra hagyni, mert kezdődhet nála is a szeparációs szorongás...
2009. jan. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Így van,még kicsi a babád,természetes hogy keres,sír ha nem vagy ott,hisz már fel tudja fogni a mama hiányát.

Nekem a párom vigyázott már rá ha 2-3 órás nagybevásárlásra mentem,de addig a kicsi el volt vele,ő is hat hónapos.Szerencsém van,anyum is velünk lakik,így őt is jól ismeri,de nem szoktuk úgy otthon hagyni,hogy mi a párommal elmegyünk és ő marad.

Ettől függetlenül ha szeretnétek többször elmenni a párodddal valahová,ahová a picit nem tudjátok vinni,valóban érdemes mamákhoz szoktatni,nehogy később nehezebb legyen.

2009. jan. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én a két nagyobbat legelőször 1,5 évesen hagytam rá anyukámra,a kicsi 6 hós még nem voltam nélküle sehol hosszabb időre.Az előfordult már,hogy etetés után elmentem boltba,addig apával volt.A középső 1,5 éves koráig még az apjával sem maradt el nélkülem.De én nem is erőltettem.Olyan rövid ez az időszak amit csak velünk tölthetnek,ki kell használni.Amíg nem voltak el szívesen mással,én nem erőltettem.A 2 nagyobb már szeret apával,vagy a mamival lenni,el is viszi őket a mama hétvégére néha.A kicsit meg nem is hagynám senkire még,Ő is eléggé anyás.
2009. jan. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem szép lassan szoktasd a nagyihoz.Nagy segítség lesz,ha valahova el kell menned és van akire hagyhatod a picit.Én nem vagyok ilyen szerencsés .Nálunk a nagyik annyira elfoglaltak(nyugdíjas mind a kettő),hogy havonta kb. 1-2 órára érnek rá meglátogatni bennünket.Jó lenne elmenni néha egyedül,vagy csak apával pár órára.Persze csak ha már nagyobb lenne.Azért gondolom,hogy a fokozatosság miatt már most kezd el a szoktatást.Majd egy év múlva jól fog jönni,a segítség.Most meg ha fél órára kimész sétálni a is nagyon jó,csak a fejed kiszellőztetni is.
2009. jan. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
77%
Szia.Szerintem is kezdheted hozzászoktatni a nagyihoz.Mi kb 3 hónapos kora óta hagyuk néha a Kisfiunkat az Anyukámra.Most 7 hónapos és szinte minden hétvégén elmegyünk valahova(persze csak a közelbe).Szerencsére egész éjjel alszik,úgyhogy lefekvés után el tudunk nyugodtan menni.Ennyi pihi kell nekünk is.A nap 24 órájában a Fiammal vagyok,szerintem is minden percet ki kell használni,amíg ilyen kicsik,de nem kell túlzásba vinni!Az már nem normális,ha egy szülő nem mozdul a gyereke mellől 1,5 évig...Ha alszik miért ne menjek el?Szükségem van a kikapcsolódásra,szerencsés vagyok,hogy megtehetem és rábízhatom az Anyukámra a babámat.
2009. jan. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Kislányom 1 éves, anyukám egyszer vigyázott rá 2 és fél órán át, míg a férjemmel sétáltunk egyet a Dunaparton.
2009. jan. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
5 hósak vagyunk, anyóssal egy tömbházban lakunk és heti 2-3 szor fent van nála a fürdés előtt, a két szopi között.Jól el van mosolyog mindenkinek a picurkám.Anyuéknál is szoktam otthagyni de szintén csak a két szopi közti időre.
2009. jan. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
szerintem is korai még,és egészségesen reagál rá a kislányod,ha ott hagyod. Még nagyon pici és valóban jön a szeparációs szorongás,ami még tovább fokozza azt az érzését,hogy te nyújtod a biztonságot. Ráérsz 1,5 éves kora körül ott hagyogatni 1-2 órára,persze szép fokozatosan, ha mégis el akartok menni moziba vagy valahova,akkor a nagyik menjenek át hozzátok és maradjanak otthon a picivel,minthogy a picit hagyjátok számára bizonytalan helyen.
2009. jan. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen el vagyok képedve a válaszokon :O

Én babám 6 hós és heti 2x van a nagymamákkal. Nem egész napra, de 3-4 órára biztos. Eddig még sosem volt gond, pedig nagyon anyás. Az a furi, hogy én még így is azt kapom a környezetemtől, hogy milyen beszari vagyok és hogy nem normális, hogy így rá vagyok nőve a babára.

2009. jan. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Én naponta több órára átviszem a dédihez, mert igényli. Születése óta tölt ott több időt a babám, eleinte csak egy órákat, majd egyre többet. Ha dolgom van, és el kell mennem a városban, volt hogy reggel 9-től délután 4-5-ig a dédinél volt. Gond nélkül elvannak:-)

Igenis, szüksége van az anyukának kikapcsolódásra, és a férjjel együtt töltött időre is, tehát jó ha van valaki, akivel elvan a baba.

De ez ne lepasszolás legyen, hanem édes kikapcsolódás, feltöltődés.

2009. jan. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!