Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kislányom 5hónapos lesz a...

A kislányom 5hónapos lesz a jövőhéten, de napközben csak félórát alszik, percre pontosan. És sehogy sem tud visszaaludni, pedig fáradtan ébred. Tippek?

Figyelt kérdés
A kiságyban hasra fordítom és úgy szépen elalszik egyedül. Napközben 5-6szor alszik félórát. Ha lemegyünk babakocsival akkor is!!!! És már kész vagyok, mert egész nap, nyűgös, dörzsöli a szemét...stb. Vannak mások is így????
2010. nov. 28. 18:41
1 2
 1/15 Edit12 ***** válasza:
100%

Kedves Katalin!

Tippem és megoldásom nincs. Tapasztalatom van, igaz 12 év távlatából. Ugyanebben a cipőben jártam, és csak azt tudom mondani, hogy kiratás, mert elmúlik. A naygfiam ugyanezt csinálta. Nyugi, előbb-utóbb túl lesztek rajta!

Edit

2010. nov. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
84%
négy hós a lányom, ugyanezt csinálja, néha percre pontosan fél óra múlva megébred. De ő a kocsiban kint többet alszik. ha felébred, akkor is visszaalszik. De sajna ő éjjel is rossz alvó, újabban max 1,5órát alszik és megébred. én már kivagyok a kialvatlanságtól. úgyhogy tippeket én is szívesen veszek.
2010. nov. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Szia Katalin! Együtt voltunk a korán Szolnokon, egy szobába volt a lányunk...


Nálunk is előfordul ilyesmi de nem mindennapos dolog, van mikor az idő, van mikor más, most pl az oltás volt a hibás. Szerintem el fog múlni nálatok is ez szerintem csak átmeneti állapot.

2010. nov. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nálunk az éjszakával semmi gond nincs, igaz még kétszer kel, de gyors szopi visszarakom a kiságyba és már alszik is. Volt olyan h óránként kelt, de pár nap múlva kibújt kettő fogacskája (3,5hósan) és azóta visszatért a kétszeri keléshez :)De a nappalok.... Egy darabig elvan, de aztán szemdörzsi és nyöszi.... és ha nagyon fáradt (délután, este fele) olyan nehezen alszik el képes félórát is ordítani. De akkor is csak félórát alszik. Teljesen mindig h milyen idő van, esetleg front.... mindig percre pontosan fél óra!
2010. nov. 28. 19:48
 5/15 A kérdező kommentje:
teljesen mindegy h milyen idő van, bocsánat elírtam :)
2010. nov. 28. 19:51
 6/15 A kérdező kommentje:
Tipp az éjszakai alvásra?! Hmm.... Lehet drasztikus, de én többször is hagytam sírni éjszaka (persze nem minden ébredéskor), mert már én is kész voltam. Elég drasztikus, de muszáj volt. Szerencsére nem sokáig sírt, kb. 10-20perc és leszokott róla kb. 5nap után. Vagy esetleg próbáld ki a Viborcol homeopátiás végbél kúpot, nekem és egy barátnőmnek az sokat segített.Vagy esetleg ha anyatejes próbáld ki h tápszerrel fekteted le hátha éhes marad. Én mostanában rizspépet adok neki fürdetés előtt és fürcsi után még cicizik (azon alszik el) és így elég sokáig bírja. Én ezekkel próbálkoztam és nálam ezek beváltak. :)
2010. nov. 28. 20:00
 7/15 anonim ***** válasza:
65%
Bocsánat, hogy így reagálok, de nem bírom szó nélkül hagyni ezt a "hagyni sírni"-tanácsot, mert ennél rosszabbat egy anya nem tehet szerintem. Elveszíted a baba bizalmát, ha nem mész oda hozzá, mikor sír! Egy baba nem ok nélkül sír, nem manipulálni akar (azt majd pár évesen...), hanem anyára van szüksége, esetleg egy pár perc simogatásra, suttogásra. Nem kell kivenni az ágyából, de oda kell menni hozzá, különben teljesen el fog szállni a bizalma, ami elengedhetetlen a kötődéséhez! Inkább egyéb tényezőket figyelj meg, mint pl. a szoba levegőjének hőmérséklete, alváshoz a kb. 20 fok ideális (az én babám egy szellőztetéstől is be tud aludni néha, az ágyában hagyom és jól betakarom közben), vagy az orrát kell kiporszívózni, vagy a hasát kell megmasszírozni, mert fáj neki. Ne hagyd sírni soha!
2010. nov. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
32%
Ja és az, hogy 5 nap után leszokott a sírásról, azért van, mert megtanulta, hogy anya nem fog odamenni, azaz a bizalom odalett, inkább egyedül csendben szenved a kiságyban. Szerintem ez kegyetlen.
2010. nov. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Először is: IMÁDOM A LÁNYOMAT, Ő a mindenem. És az Ő javát akartam, csak és kizárólag! Az h én nem aludtam ki magam az mellékes, de ő sem és ez az Ő JAVÁT SZOLGÁLTA! Tény h drasztikus, de muszáj néha.... Nekem sem volt könnyű, mert volt h én is sírtam vele. A BIZALMA FELÉM ÚGYANÚGY MEGVAN, imád a lányom, nagyokat kacagunk és játszunk együtt. Én is olvastam neten h "elvesztí a bizalmát az anyában", de beszéltem szakértővel(gyerek pszichológiát tanult, két gyermekes anyuka) és azt mondta h semmi baja nem lesz a gyereknek ha kicsit sír. Hangsúlyozom KICSIT!!!! Félóránál tovább nem szabad hagyni egy gyereket sírni, mert az már lelki eredetű. És Zselyke "csak" 20 vagy inkább 10percet sírt kb. 5alkalommal. Erre mindig figyeltem. És azóta vidáman és kipihenten ébred!!!!! És egy anya mindig tudja h mi kell a gyerekének!!!!!! Ezért próbálok megoldást találni arra h napközben is kipihenje magát. És mint írtam elég sok dolgot kipróbáltam és a sírni hagyás csak a végleges megoldás volt, mikor meggyőződtem róla h nem éhes a lányom és nincs e valami más próbléma.
2010. nov. 28. 21:30
 10/15 A kérdező kommentje:
Ja, még valami: a kötödésről csak annyit, h max. félórát van el anélkül h látna vagy hallaná a hangom, aztán rögtön keres. És ha meglát egyből vigyorog és kapálódzik. Semmi baj nem lett abból a pár alkalomból.... Nagyon mély és bensőséges kapcsolat a miénk :)
2010. nov. 28. 21:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!