Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más babája is csinál ilyet?...

Más babája is csinál ilyet? Nem tudom mivel lehetne leszoktatni erről?! (bővebben lent)

Figyelt kérdés
14,5 hónapos a kisfiam. Eddig semmi gondunk nem volt az evéssel, de mostanában katasztrófa az egész. Semmit nem akar megenni, eddig megette az üveges bébiételeket és a főztömet is, most kb. egy-két levesen és a cukkinis-rizses csirkén kívül semmi nem kell neki. Ja és nem egyszerűen közli, hogy nem kell neki, hanem elkezd csapkodni evéskor és kiüti a kanalat a kezemből, persze nem ám simán félretolja, hanem keményen odacsap... ilyenkor beteríti a fél konyhát a kaja. Elmagyarázom neki, hogy ezt nem szabad, ha nem kéri, akkor szóljon, stb, de a következő evésnél ugyanaz a helyzet. Ha a kezébe adom a kanalat, akkor a tányért próbálja leütni... Tanácstalan vagyok! Segítsetek légyszi!
2010. nov. 29. 13:07
 1/6 anonim ***** válasza:

Nálunk 10,5 hós korától van, hogy szinte semmit nem eszik meg!Csak azt a cukkinist amit írtál, az univeres darabos brokkolist,meg a kecskeméti bolognaiját (ezekből csak ezt a márkát) a főztömből meg csak a borsőfőzit tojássárgájával,meg mama fácánlevesét és ennyi!Mondjuk annyiból nem panaszkodom,hogy viszont gyümiből rentgeteget eszik,és bármit,és frisset,nem bébikaját!

Nálunk is kicspja a kezemből,repül mindenhova!

szombaton lesz 1 éves!

De én már beletörődtem,nem tudok mit tenni ellene,nem túl változatos,de legalább amit megeszik abból rendes adagot!


Meg hát tudom hogy nem jó,de volt olyan idő hogy csak így evett,hogy betoltam az etetőszékét a nappaliban,és csak akkor evett,ha reklám volt,és csak addig amíg a reklámblokk tertott!Tudom ogy nem jó,de ha nem így csináltam,volt hogy csak a reggeli szopi,és a déli volt neki,majd estig máshogy nem fogadott el egy falatot sem!Totál kész voltam,de közben meg hízik!

Szóval én feladtam!

Ma simán vízben főtt karfiolt is megette! :)

2010. nov. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

az enyém is ezt csinálja :)

szerintem ez dac, azért gondolom, mert az enyém egy darabig szinte mindent megevett, most meg meg sem kóstolja! tehát nem arról van szó, hogy már nem ízlik neki, hanem úgy dönt hogy nem kéri, és csapkod

2010. nov. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy válaszoltál. Én is ilyen cselekhez folyamodom, mint a tv, vagy énekelek, bábozok neki és amíg nem figyel oda, addig gyorsan kanalazom neki a kaját. Tudom nem ez a legjobb megoldás, de legalább így pár kanállal eszik. Nálunk sajnos a gyümölcsökkel is gond van. Frissekből csak az almát eszi meg, így félek, hogy nem jut elég vitaminhoz. :(
2010. nov. 29. 13:25
 4/6 anonim ***** válasza:

ugyanezt csinálta a kisfiam 13 hónapos korában, kb másfél hónapon keresztül tartott. Nekünk 2-3 méteres körzetben dobálta szét a kaját, borzalmas volt, de szerencsére túl vagyunk rajta. Nem tudom, lehet hogy a foga miatt csinálta, vagy kisérletezett, hogy hogyan reagálok. Én olyanokat főztem neki, amit minden körülmények között megeszik, nem foglalkoztam vele, hogy egy hétig csak aszalt szilvás csirkét eszik, meg banánt az a lényeg, hogy egyen. Én ugyanazt csináltam mint te, higgadtan elmagyaráztam neki h nem dobáljuk le az ételt, nem szabad, és csak akkor ültünk asztalhoz, ha már nagyon éhes volt.

Ha meg nem evett semmit, akkor fél óra múlva játék közben próbáltam megetetni.

Plusz bábokkal is meséltem neki, az egyik báb mindig ledobta az ételt, a másik meg mondta hogy nem szabad, és erre a kisfiam is mondta a bábnak hogy nem szabad, rázta a fejét, meg minden.

Szerencsére most megint jól eszik, nyitja a száját a kajára, mint egy álom baba. Szóval kitartás!!!

2010. nov. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
fiam 15 hónapos lesz,és pár napja kezdte.eddig mindent megevett,amit eléraktam,de ezt szó szerint kell érteni,lehetett az borsó,spenót,paradicsomos káposzta,minden jöhetett.nem evett nagy mennyiséget,de simán megette.most eszik pár kanállal,nagy nehezen,aztán kiköpi.ha százszor kanalazom vissza,akkor is köpi ki.szinte semmit sem eszik.remélem tényleg csak pár nap,és elmúlik.max. úgy tudok néhány falatot adni neki,hogy úgy teszek,mintha egyedül enne.kezébe adom a kanalat,segítek bekanalazni és a szájához teszem.úgy bekap pár falatot.
2010. nov. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek, hogy válaszolt! Ezek szerint nem vagyunk egyedi eset :) Reméljük mihamarabb megunják a manók és újra szépen, ügyesen esznek!
2010. nov. 29. 17:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!